1

Temat: Leasing 'na start' na motocykl

Hej,

Ktoś kojrzy jaki bank nie brzydzi się dawać leasing 'od pierwszego dnia działalności' także na motocykle?
Wiele banków się chwali takim 'uproszczeniem', ale jak przychodzi co do czego to dla nich "pojazdy" to tylko i wyłącznie samochody... ;)
Do 50% wpłaty wstępnej móbłbym nawet przeżyć, ale jak kupie za gotówkę to małżonka może mi coś urwać w przypływie 'szczęścia'.

SMR690->SM510r->YZ450F->701Rally

2

Odp: Leasing 'na start' na motocykl

obczaj BGZ BNP Paribas, czytałem coś ostatnio na temat leasingu na moto i wydaje mi sie, żę oni prowadzą takie usługi od 2010r

Aprilia dorsoduro 750 - była
Husqa fe 501

3

Odp: Leasing 'na start' na motocykl

kurtvail napisał/a:

Hej,

Ktoś kojrzy jaki bank nie brzydzi się dawać leasing 'od pierwszego dnia działalności' także na motocykle?
Wiele banków się chwali takim 'uproszczeniem', ale jak przychodzi co do czego to dla nich "pojazdy" to tylko i wyłącznie samochody... ;)
Do 50% wpłaty wstępnej móbłbym nawet przeżyć, ale jak kupie za gotówkę to małżonka może mi coś urwać w przypływie 'szczęścia'.

jeśłi mogę zapytać, jak tłumaczysz wrzucenie motocykla w działalność?

RMX 450Z

4

Odp: Leasing 'na start' na motocykl

Ayahuasca napisał/a:
kurtvail napisał/a:

Hej,

Ktoś kojrzy jaki bank nie brzydzi się dawać leasing 'od pierwszego dnia działalności' także na motocykle?
Wiele banków się chwali takim 'uproszczeniem', ale jak przychodzi co do czego to dla nich "pojazdy" to tylko i wyłącznie samochody... ;)
Do 50% wpłaty wstępnej móbłbym nawet przeżyć, ale jak kupie za gotówkę to małżonka może mi coś urwać w przypływie 'szczęścia'.

jeśłi mogę zapytać, jak tłumaczysz wrzucenie motocykla w działalność?

Tak samo jak samochód służbowy. :) Nie ma żadnego problemu żeby traktować to jako transport pomiędzy własnym biurem, a biurem klienta. Środek transportu jak każdy inny.
Jako że nie zamierzam się bawić w kilometrówkę, to zostaje mi opcja odliczenia tylko 50% VAT. Ale jak chcesz to możesz w ogóle VATu nie odliczać i się nie martwić o powód zakupu sprzętu na firmę.

BGŻ ma opcje moto na leasing, tak samo jak masa innych banków. Natomiast babka z BGŻ stwierdziła że jeśli firma jest na rynku mniej niż 6mc to żaden bank nie da leasingu czy na moto czy nawet samochód- a oni na pewno.
I tu mnie zarówno zirytowała jak i zasmuciła. Dostać leasing na samochód na firmę w pierwszym dniu działalności to pikuś - wystarczy mieć te 20% wkładu własnego i załatwione.
Wydawało mi się że z motocyklem też nie będzie specjalnie problemu - inne czasy w końcu nadeszły. Ale może się okazać że żaden bank/firma leasingowa się nie podejmie takiego wyzwania - bo to przecież nie samochód... motocykle to zło i zakała narodów... -_-'

SMR690->SM510r->YZ450F->701Rally

5 Ostatnio edytowany przez kurtvail (2019-03-08 17:08:15)

Odp: Leasing 'na start' na motocykl

UPDATE.

Znalazłem bank który nie robi problemu i ma nawet niezłe warunki (przynajmniej wstępnie).
Santander. Słyszałem o nich trochę złego, ale zagadałem z nimi bo wiem że duust.co leasingi załatwia przez nich (rozważałem KTM'a, ale jednak biorę coś innego, lżejszego).
Całkowity koszt mi policzyli na poziomie niespełna 7% w dwa lata, przy wpłacie 35%.

Co prawda jeszcze dealer mi czegoś szuka, więc może znajdą się lepsze warunki + mniej negatywnie zasłyszany bank.


Generalnie: da się. Tylko na pewno trzeba mieć większą kwotę na start niż przy samochodzie. :P (PKOBP daje furę na leasing od pierwszego dnia za 10% wpłaty własnej).

SMR690->SM510r->YZ450F->701Rally

6

Odp: Leasing 'na start' na motocykl

Spróbuj EFL... Ja dostałem leasing na moto bez problemu, a nie miałem chyba firmy 6 miesięcy. Jedyna wada EFL to, że doliczają sobie za wszystko... przesłanie mandatu do ciebie kosztuje chyba 100 zł, jakaś zmiana w dowodzie 200 zł, ubezpieczenie poza EFL 250 zł.

W Santanderze mam samochód i o ile oprocentowanie tanie, to zdzierają za wszystko jeszcze bardziej niż EFL

Obecne moto mam w PKO i moim zdaniem najlepsza firma. Najmniej opłat, problemów i jako jedyni chcieli leasingować moto bez homologacji :)

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

7

Odp: Leasing 'na start' na motocykl

kurtvail napisał/a:
Ayahuasca napisał/a:
kurtvail napisał/a:

Hej,

Ktoś kojrzy jaki bank nie brzydzi się dawać leasing 'od pierwszego dnia działalności' także na motocykle?
Wiele banków się chwali takim 'uproszczeniem', ale jak przychodzi co do czego to dla nich "pojazdy" to tylko i wyłącznie samochody... ;)
Do 50% wpłaty wstępnej móbłbym nawet przeżyć, ale jak kupie za gotówkę to małżonka może mi coś urwać w przypływie 'szczęścia'.

jeśłi mogę zapytać, jak tłumaczysz wrzucenie motocykla w działalność?

Tak samo jak samochód służbowy. :) Nie ma żadnego problemu żeby traktować to jako transport pomiędzy własnym biurem, a biurem klienta. Środek transportu jak każdy inny.
Jako że nie zamierzam się bawić w kilometrówkę, to zostaje mi opcja odliczenia tylko 50% VAT. Ale jak chcesz to możesz w ogóle VATu nie odliczać i się nie martwić o powód zakupu sprzętu na firmę.

BGŻ ma opcje moto na leasing, tak samo jak masa innych banków. Natomiast babka z BGŻ stwierdziła że jeśli firma jest na rynku mniej niż 6mc to żaden bank nie da leasingu czy na moto czy nawet samochód- a oni na pewno.
I tu mnie zarówno zirytowała jak i zasmuciła. Dostać leasing na samochód na firmę w pierwszym dniu działalności to pikuś - wystarczy mieć te 20% wkładu własnego i załatwione.
Wydawało mi się że z motocyklem też nie będzie specjalnie problemu - inne czasy w końcu nadeszły. Ale może się okazać że żaden bank/firma leasingowa się nie podejmie takiego wyzwania - bo to przecież nie samochód... motocykle to zło i zakała narodów... -_-'

Generalnie raczej o to chodzi w zakupie na firmę, żeby ten VAT odliczyć :D

RMX 450Z

8

Odp: Leasing 'na start' na motocykl

Ayahuasca napisał/a:
kurtvail napisał/a:
Ayahuasca napisał/a:

jeśłi mogę zapytać, jak tłumaczysz wrzucenie motocykla w działalność?

Ej... A 50% to też coś :D
Tak samo jak samochód służbowy. :) Nie ma żadnego problemu żeby traktować to jako transport pomiędzy własnym biurem, a biurem klienta. Środek transportu jak każdy inny.
Jako że nie zamierzam się bawić w kilometrówkę, to zostaje mi opcja odliczenia tylko 50% VAT. Ale jak chcesz to możesz w ogóle VATu nie odliczać i się nie martwić o powód zakupu sprzętu na firmę.

BGŻ ma opcje moto na leasing, tak samo jak masa innych banków. Natomiast babka z BGŻ stwierdziła że jeśli firma jest na rynku mniej niż 6mc to żaden bank nie da leasingu czy na moto czy nawet samochód- a oni na pewno.
I tu mnie zarówno zirytowała jak i zasmuciła. Dostać leasing na samochód na firmę w pierwszym dniu działalności to pikuś - wystarczy mieć te 20% wkładu własnego i załatwione.
Wydawało mi się że z motocyklem też nie będzie specjalnie problemu - inne czasy w końcu nadeszły. Ale może się okazać że żaden bank/firma leasingowa się nie podejmie takiego wyzwania - bo to przecież nie samochód... motocykle to zło i zakała narodów... -_-'

Generalnie raczej o to chodzi w zakupie na firmę, żeby ten VAT odliczyć :D

W założeniu tak, ale czasem i żeby mieć jakiekolwiek finansowanie. Jak masz b2b to ciężko o kredyt na osobę prywatną. Zwłaszcza jak dopiero po przejściu z umowy o pracę na b2b.

SMR690->SM510r->YZ450F->701Rally

9

Odp: Leasing 'na start' na motocykl

Czasem banki chcą większy wkład np 20%.
Znajomy tak miał firma wczoraj założona a dzisiaj wniosek o leasing.

SMCR

10

Odp: Leasing 'na start' na motocykl

Które firmy nie wymagają AC na leasingowany motocykl?

Husqvarna SM610S

11

Odp: Leasing 'na start' na motocykl

Ja również staram się teraz o leasing. Mam firmę od lutego, jestem w PKO i nie ma problemu, jedynie zdecydować jakie moto, a wpłata własna przy 3letnim leasingu smcra wychodzi mi 6750zł :)

12

Odp: Leasing 'na start' na motocykl

A ile rata miesięczna ?

dt 125 SM -> sv 650 -> FE 450 (2017)

13

Odp: Leasing 'na start' na motocykl

adriano435 napisał/a:

A ile rata miesięczna ?

1166zł

14

Odp: Leasing 'na start' na motocykl

Santander ma dobre oferty tez

SMCR