31 Ostatnio edytowany przez Bibo (2019-02-22 18:56:08)

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

Jesli ma byc tylko miasto to smialo mozna latac w offroadowym plus gogle bo tu nie bedziesz cisnal 140 km/h, Jak zamierzasz latac tylko asfalt i jakies trasy to moze faktycznie integral bedzie lepszym rozwiazaniem ale sproboj polatac w nim sekcje off :) .

Tak wiec albo dwie sztuki ale wiadomo ta sa koszta albo dual . Osobiscie sam jestem na etapie kupna i wybor padl na offroada ale o gustach sie nie dyskutuje gusta sie ma.

Wiem ze bedzie srednio cicho a jak bedzie szybciej to bedzie walka z daszkiem ale bede go uzywal jeszcze na 2 motorze .A  jak juz zmieni mi sie i zaczne jezdzic jakies trasy to wtedy wjedzie integral

Xr 650 r
Xr 400 r
Exc 450

32

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

W niedzielę podjechałem do sklepu obejrzeć tego airoha commandera i wydaje się super solidny i dobrze wykonany.
W pakiecie sporo dodatków - zestaw montażowy do intercomu, mocowanie do gopro, pinlock. Dobrze leży na głowie (przynajmniej mojej). Czekam aż przyjedzie w jasnym malowaniu i biere.

dabljuer250x

33

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

superczesiu napisał/a:
nashman_supermoto napisał/a:
DumDum napisał/a:

W mieście jeździmy 50km/h więc każdy będzie dobry :D

Ale w którym będzie lepsze pole widzenia? Nie jeździłem nigdy w kaskach offroadowych więc nie mam porównania.

w goglach i kaskach typu dual jest lepsza widoczność niż w integralnym (chociaż pewnie są wyjątki)

edited: moja przygoda w kaskach z goglami skończyła się jak wracałem do domu podczas opadu gradu i miałem obity / posiniaczony nos.

Chyba nie piszesz poważnie o tej widoczności co :) ?

www.4ride.pl
FE 501 '02 ->FS650 '04 ->Hypermotard 796 '11 ->ZXR 400 '01 ->SXS 540 '03 ->SMC 660 '04

34

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

Jeśli o mnie chodzi, to biorę kask z goglami. Zamierzam też latać w terenie wiec się przyda. Co do gogli, to wielka różnica jest pomiędzy tymi powiedzmy za 200/400 a tymi za 1000? Skąd te ceny?

35

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

kapsikkk napisał/a:

Jeśli o mnie chodzi, to biorę kask z goglami. Zamierzam też latać w terenie wiec się przyda. Co do gogli, to wielka różnica jest pomiędzy tymi powiedzmy za 200/400 a tymi za 1000? Skąd te ceny?

Szybka pewnie się różni. Różne firmy robią szybki różnej jakości. Weź sobie dwie pary gogli, jedne przeźroczyste, drugie lustrzane/przyciemniane - na słoneczne dni, a te drugie do lasu i jak już będzie ciemniej. Przymierz sobie gogle do kasku, bo może nie wejdą w dziurę ;)

RMX 450Z

36

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

jakie gogle niby kosztuja 1000zł ? :D

Bierz gogle 100% Accuri lub Racecraft i będzie pan zadowolony

DRZ 400 SM ---> Husqvarna SM 610 ---> KTM EXC 530

37

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

Oui napisał/a:

jakie gogle niby kosztuja 1000zł ? :D

Bierz gogle 100% Accuri lub Racecraft i będzie pan zadowolony

pewnie jakies Oakley cyz coś

RMX 450Z

38

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

Dokładnie, oakley ma takie gogle. Niektóre kosztują powyyzej 1000.

39

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

Pytanie do użytkujących kaski offroadowe wraz z goglami: czy np w mieście nie jest kłopotliwe noszenie gogli, bo np. szybkę możemy sobie łątwo i szybko na światłąch odchylić, a gogli nie zdejmiemy, więc czy ten ucisk stały nie jest uciążliwy np. po godzinie czy dwóch?

MT-07

40

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

Niewiem jak ty dobierasz kask, bo ja w takim kasku z googlami moge być 8h i nic mnie nie uwiera. A google łatwo jednym ruchęm ręki zesunąć na brode.

Ktm125sx<Ktm300gs<YamahaXt600sm<Husqvarna 610sm<Dorsoduro 750

41

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

Gogle przecież możesz podnieść z twarzy do góry  pod daszek stojąc na światłach, szybkie i bezproblemowe.

42

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

Po co chcesz zdejmować gogle pod światłami? Przecież szybkę najczęściej podnosi się bo zaczyna parować, a gogle raczej nie parują. Kup sobie najtańszy kask off-road z 24MX i jakieś tanie gogle i spróbuj. Będziesz miał dwa kaski na różne okazje. Poza tym jak pisałeś wcześniej na jednej z kilkuset stron o zakupie wr-ki chcesz się uczyć gumowania. Będziesz potrzebował dużo powietrza w kasku a poza tym jak jebniesz w kasku z podniesioną szybką, to ją połamiesz. W kasku off-road połamiesz najwyżej daszek.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

43

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

Dzięki za cenne uwagi. w takim razie dojdzie kask off + gogle, a integral zostanie na jakies przeloty typowo asfaltowe.

MT-07

44 Ostatnio edytowany przez Bibo (2019-03-10 22:32:03)

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

Chlopak mami krotkie pytanie odnosnie integrala jesli mowimy o  supermoto,


Czy jesli mowimy o komforcie i wentylacji to lepiej szukac kasku "sportowego" z gorszym wyciszeniem a lepsza wentylacja czy naprzyklad typu cruiser ktory jak sie domyslam  jest lepiej wyciszony ale wentylacja pewnie jest troche mniejsza niz w kasku typowo sportowym??

Xr 650 r
Xr 400 r
Exc 450

45

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

Bibo napisał/a:

Chlopak mami krotkie pytanie odnosnie integrala jesli mowimy o  supermoto,


Czy jesli mowimy o komforcie i wentylacji to lepiej szukac kasku "sportowego" z gorszym wyciszeniem a lepsza wentylacja czy naprzyklad typu cruiser ktory jak sie domyslam  jest lepiej wyciszony ale wentylacja pewnie jest troche mniejsza niz w kasku typowo sportowym??

Zależy od kasku. Ja wziąłem kask do typowo wyprostowanej pozycji - Arai Renegade-V i wentylacja działa znakomicie.
Wentylacja w kasku sportowym działa z pełną siłą dopiero po złożeniu się, w pochylonej pozycji ;)

Wyciszenie, rzecz subiektywna. Jak chcesz mieć cicho, to sobie kup stopery.

www.4ride.pl
FE 501 '02 ->FS650 '04 ->Hypermotard 796 '11 ->ZXR 400 '01 ->SXS 540 '03 ->SMC 660 '04