16

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

100 czy 200g różnicy w wadze a opór jaki stawia daszek kasku off roadowego są raczej na plus kasków integralnych. Topowy kask integralny będzie ważył pewnie tyle samo co kask z goglami i na drodze będzie praktyczniejszy i wygodniejszy, w terenie nigdy nie będzie takich prędkości jak na drodze.

KTM SMC-R 2012

17

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

A do latania sm po mieście i pobliskich miejscowościach z prędkościami nie przekraczającymi 100km/h to lepiej wybrać integralny czy offroadowy + gogle?

MT-07

18

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

Ja kupiłem do offu LS2 z daszkiem ale mimo to wole ganiać w turystycznym NXR. LS2 MX456 z goglami Leoshi w komplecie oddam za 450zeta jak ktoś chce, miałem go może ze 4 razy na głowie ale to jednak nie dla mnie i zdecydowanie lepiej mi pasuje jazda w dobrym integralu.

n ex motocykli -> Yamaha WR250X/R - the Swiss army knife of motorcycles ;)

19

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

Do 100km/h różnic większych nie będzie ale ja na smcr 690 gdzie często latam po 140 w mieście bez lusterek i muszę odwracać często głowę do tylu to ma to już ogromne znaczenie jaki kask mam na głowie.

KTM SMC-R 2012

20

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

Ogln kask z daszkiem powyzej 100 km/h skręca kark.
Ja też przesiadłem się na integrala co przy supermoto na drogę jest dobrym wyborem bo często gęsto się leci ponad stówę...

21 Ostatnio edytowany przez AdrianoItaliano (2019-02-20 23:08:28)

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

Bawiłem się jakiś czas temu w amatorski FMX. Szukałem najbezpieczniejszego kasku jaki tylko mogłem dostać i doświadczeni kumple którzy skaczą mówili jednogłośnie- Shoei VFX. Kumpel raz krzywo wylądował na pokazach, uderzył z mocnym impetem w bandę głową i kask go ochronił. Przypadków podobnych wymienili mi kilka i się do niego przekonałem. Sam miałem wypadek na rampie i upadek z wysokości 2 piętra- nic mi się w głowę nie stało. Poza bezpieczeństwem jest dla mnie wygodny, ma ładne malowanie i zgrabny kształt- uważam że warto, sam na inny na razie nie planuję zmieniać.

SFMario- Czy kask z daszkiem skręci kark to pewnie zależy od tego jak kto upadnie :D

IG: e.xtremalny

22

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

Dave napisał/a:

Do 100km/h różnic większych nie będzie ale ja na smcr 690 gdzie często latam po 140 w mieście bez lusterek i muszę odwracać często głowę do tylu to ma to już ogromne znaczenie jaki kask mam na głowie.

To jaki kask lepiej się sprawdzi w mieście przy braku lusterek w moto (albo przy mikroskopijnych jak moje Zefale) i przy częstym obracaniu głowy lepszą widoczność uzyskamy w integralnym czy w offroadowym kasku?

MT-07

23

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

nashman_supermoto napisał/a:

To jaki kask lepiej się sprawdzi w mieście przy braku lusterek w moto (albo przy mikroskopijnych jak moje Zefale) i przy częstym obracaniu głowy lepszą widoczność uzyskamy w integralnym czy w offroadowym kasku?

W mieście jeździmy 50km/h więc każdy będzie dobry :D

PBM

24

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

sam mam integrala który już się trochę zużył więc zastanawiam się nad jakimś dualem:
- shoei hornet - znany i lubiany ale odrobinę drogi,
- airoh commander - fajnie wygląda, ma pinlock i blende, kilka stówek tańszy od shoei ale opinii brak - miał ktoś z nim styczność?

dabljuer250x

25

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

DumDum napisał/a:
nashman_supermoto napisał/a:

To jaki kask lepiej się sprawdzi w mieście przy braku lusterek w moto (albo przy mikroskopijnych jak moje Zefale) i przy częstym obracaniu głowy lepszą widoczność uzyskamy w integralnym czy w offroadowym kasku?

W mieście jeździmy 50km/h więc każdy będzie dobry :D

Ale w którym będzie lepsze pole widzenia? Nie jeździłem nigdy w kaskach offroadowych więc nie mam porównania.

MT-07

26 Ostatnio edytowany przez superczesiu (2019-02-21 10:19:43)

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

nashman_supermoto napisał/a:
DumDum napisał/a:
nashman_supermoto napisał/a:

To jaki kask lepiej się sprawdzi w mieście przy braku lusterek w moto (albo przy mikroskopijnych jak moje Zefale) i przy częstym obracaniu głowy lepszą widoczność uzyskamy w integralnym czy w offroadowym kasku?

W mieście jeździmy 50km/h więc każdy będzie dobry :D

Ale w którym będzie lepsze pole widzenia? Nie jeździłem nigdy w kaskach offroadowych więc nie mam porównania.

w goglach i kaskach typu dual jest lepsza widoczność niż w integralnym (chociaż pewnie są wyjątki)

edited: moja przygoda w kaskach z goglami skończyła się jak wracałem do domu podczas opadu gradu i miałem obity / posiniaczony nos.

dabljuer250x

27

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

superczesiu napisał/a:
nashman_supermoto napisał/a:
DumDum napisał/a:

W mieście jeździmy 50km/h więc każdy będzie dobry :D

Ale w którym będzie lepsze pole widzenia? Nie jeździłem nigdy w kaskach offroadowych więc nie mam porównania.

w goglach i kaskach typu dual jest lepsza widoczność niż w integralnym (chociaż pewnie są wyjątki)

edited: moja przygoda w kaskach z goglami skończyła się jak wracałem do domu podczas opadu gradu i miałem obity / posiniaczony nos.

100% racecraft mają osłonki na nos - tak tylko dodam, jakby ktoś nie wiedział.

Jak robiłem prawko, jeździłem i w integralu, i w goglach. Zdecydowanie lepiej było mi w goglach.

RMX 450Z

28

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

To ja się podłączę.
Mam już na stanie integrala HJC RPHA10 kupiony 4 lata temu, ale nic mu nie jest bo jeżdziłem nim tylko w trasy. Razem z nim kupiłem wtedy na miasto Shark RAW/DRAK i ten już przez cztery lata się trochę zużył. Teraz zastanawiam się nad kaskiem na SM (dużo powiedziane SM - na DReZynę :P). Myślę o O'Neal Sierra II jako kompromisie między wyglądem offroadowym/supermoto a funkcjonalnością integrala (szybka, blenda) albo o zestawie kask offroadowy+google (tutaj jeszcze nic nie wybrałem). Dodam, że ten O'Neal to jedyny kask tego typu, który mi się podoba stąd ten wybór. Co radzicie? Dual-Purpose czy typowo Offroadowy z goglami??

Ruff
___
DR-Z 400 SM '06
Wcześniej: Suzuki GS500'04 > Honda CBR600F4i'06 > Suzuki SV1000S'07 > Yamaha MT-09'2015 > Yamaha XSR900'2016

29

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

nashman_supermoto napisał/a:

Ale w którym będzie lepsze pole widzenia? Nie jeździłem nigdy w kaskach offroadowych więc nie mam porównania.

Dla mnie zdecydowanie lepsze pole widzenia jest w Shoei NXR niz w kasku LS2 i goglach jakie kupilem do WRki (daszek ogranicza widok, gogle w nos cisna i na boki slabe katy widzenia, poza tym glupawo zdejmowac non stop najpierw te gogle a dopiero pozniej kask, a do tego jeszcze ten krotki pasek pod broda..). Nieee, zdecydowanie wole integrala.

n ex motocykli -> Yamaha WR250X/R - the Swiss army knife of motorcycles ;)

30

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

Ja tam naciagam gogle na brode kasku i tyle :-)
Dopiero powyzej 100km/h lepiej mi w integralu. Tak to wole crossowy + gogle

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450