1

Temat: Kask, gogle na sezon 2019

Witam serdecznie. Jako, że nie znalazłem żadnego świeżego tematu odnośnie kasku i gogli, zwracam się z tym do was. Jaki kask i gogle możecie mi polecić. Na kask mam do wydania koło 3000 złotych. Od gogli wymagam tego, żeby nie parowaly, zsuwały się z kasku oraz najlepiej jakby były przystosowane dla okularnikow. Kask przede wszystkim ma być bezpieczny, gdy będzie miał ciekawe malowania to tylko lepiej. Bardzo podoba mi się kask foxa, model: v3. Ma świetny kształt i malowanie. Aviator 2.3 od airoha kształt ma dobry, ale malowania mi nie siedzą. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

2

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

Shoei VFX-WR - [url]http://shoei-europe.pl/produkty/aktualna-kolekcja/vfxwr_off.html[/url]
+
100% Accuri OTG - [url]https://www.ride100percent.com/motorsports/goggles/accuri/accuri-otg.html[/url]

Jak byś był zainteresowany to odezwij się na PW, ogarnę Ci fajną ofertę.

Jak byś chciał kask jeszcze bezpieczniejszy, ale nie tak lekki i nie tak agresywny wizualnie to możesz rozważyć kask Arai MX-V - [url]https://www.araihelmet.eu/en/collection/detail/mx-v[/url]

www.4ride.pl
FE 501 '02 ->FS650 '04 ->Hypermotard 796 '11 ->ZXR 400 '01 ->SXS 540 '03 ->SMC 660 '04

3

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

Ja bym kupił Shoeia. Jakoś zawsze mi się dobrze kojarzył, kaski mają mega dobre, a i serwis mają pierwsza klasa. Jak złamałem pin do antyfoga, to za darmo przysłali 6 pinów i jeszcze czopkę w gratisie. ;)

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

4

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

Kup ten który będzie Ci pasował.
Jeżeli będzie Ci idealnie leżał Fox to raczej na pewno nie będzie pasował Airoh i Shoei bo mają inny kształt skorupy pod inną głowę.
Bezpieczny jest ten kask który jest dobrze dobrany. Nie ciśnie, nie uwiera, nie zsuwa się.
Pojeździj wpierw - przymierz wszystkie marki i wtedy można wybierać model.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

Pewnie, bez przymierzania nie kupię. Mam jajowatą głowę, sądzę więc, że to nie będzie takie łatwe wybrać odpowiedni model. Czy możecie mi polecić jakieś dobre sklepy stacjonarne z bogatym asortymentem?

6

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

W każdym sklepie coś przymierzysz.
Poznań: Dziadoszańska i cała Romana Maya.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

Też się przymierzam do kasku na SM. Moja głowa kwadratowa jakaś fajnego Nolana sobie upatrzyłem ale mocno ciśnie po bokach. Następny Airoh objaw taki sam i z ceny od ok1000 wylądowałem z Alpinestars SM10 ku zaskoczeniu sprzedawcy mówi "wszystkich ten kask gniecie"
U mnie leżał idealnie tylko ta cena

SMCR

8

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

A co powiecie o Alpinestars Sm10 ?

SMCR

9

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

Najlepszym wyborem będzie kask integralny, ja mam agv pistę i nie zamieniłbym jej na typowo of roadowy bo na sm nie potrzeba takiej wentylacji, człowiek nie zmaga się też z dużą ilością pyłu i kurzu. Wiem, że większości chodzi o styl ale kaski torowe super sport też go mają

KTM SMC-R 2012

10

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

Nigdy nie mialem garnka za 2k+ na glowie, ale na pewno czulbym sie wtedy wyjatkowo :-)

Mi przypadl do gustu shiro thunder II, za 30% ceny topowych. Porownanie mam z dwoma kaskami Airoh cr900 i 901 - w zasadzie nai ma co porownywac, przepasc jakosci na korzysc shiro...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

11

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

Dave napisał/a:

Najlepszym wyborem będzie kask integralny, ja mam agv pistę i nie zamieniłbym jej na typowo of roadowy bo na sm nie potrzeba takiej wentylacji, człowiek nie zmaga się też z dużą ilością pyłu i kurzu. Wiem, że większości chodzi o styl ale kaski torowe super sport też go mają

powiedz to chłopakom którzy zmieniali integrale na offroadowe i byli zachwyceni :)

RMX 450Z

12

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

Ja również mogę polecić jak levis mówi shiro model carbon. Fajne malowania, wykonanie z carbonu, posiada wszystkie atesty, dobrze dopasowany do głowy no i cena tu robi robotę

Kuba #18

13

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

Może chodzi też o wagę? Dobry kask integralny waży ok 1300-1400g a kaski cross/enduro ważą ok 1000-1100g (nie wiem ile ważą gogle).

MT-07

14

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

nashman_supermoto napisał/a:

Może chodzi też o wagę? Dobry kask integralny waży ok 1300-1400g a kaski cross/enduro ważą ok 1000-1100g (nie wiem ile ważą gogle).

Raczej dobre integrale ważą 1,4-1,6kg (choćby RX7), a cross 1,2-1,5kg (VFX, MXV).

PBM

15

Odp: Kask, gogle na sezon 2019

Toivias PW

Xr 650 r
Xr 400 r
Exc 450