31

Odp: Moto dla świeżaka

Masz tytuł posta "Moto dla świeżaka" a nie np "kupie sm może być wyczyn" dlatego kolega napisał ci żebyś nie brał się za 525 jak nie znasz kosztów utrzymania. po co ten nerwy :)

Ktm125sx<Ktm300gs<YamahaXt600sm<Husqvarna 610sm<Dorsoduro 750

32 Ostatnio edytowany przez kapsikkk (2019-01-09 00:12:37)

Odp: Moto dla świeżaka

Karolo napisał/a:

No i po co ten głupi sarkazm? Mówię szczerze jak temat wygląda ale Szanownemu Panu już coś nie pasuje. Powodzenia w szukaniu, nie udzielam się już skoro mam być tym złym.

Przepraszam, niepotrzebnie się uniosłem. Czytałem już co ile mth trzeba robić remont i mam na to jakiś obraz. Nie wspomniałem, że samemu też trochę się znam na mechanice i coś tam ogarniam. A koszta utrzymania nie są dla mnie najważniejsze. Ważne, żeby nie był za bardzo awaryjny i żeby cieszył mnie mocą.

33 Ostatnio edytowany przez anderson10 (2019-01-09 16:09:53)

Odp: Moto dla świeżaka

No i widzisz, teraz się rozjaśniło ;) A EXC 525 wydaje się dobrym wyborem. Co do remontów i eksploatacji, to na internetach można znaleźć dużo tematów, gdzie te kwestie zostały poruszone, pozdro.

34

Odp: Moto dla świeżaka

Dziękuję wszystkim za odzew w tym temacie. Wybór padł na EXC 525, 530 lub 500. Teraz pozostaje wybór typu: Czy kupić exc w konfiguracji supermoto czy kupić enduro i przerobić. większość swojego żywota będzie jeździł po asfalcie, ale teren też chciałbym od czasu do czasu zrobić.

35

Odp: Moto dla świeżaka

Kapsikkk jest jeszcze niedoceniana Honda CRF450X którą można kupić w lepszych pieniądzach, ale trudniej ją znaleźć. A najmniej awaryjnym sprzętem będzie Yamaha WR450 (kolega Mallly200sx miał i powyżej 30 tyś. km bez otwierania silnika zrobił, po czym jak kontrolnie otworzył silnik to wszystko było w świetnym stanie, a Mally raczej wolno nie jeździ i to jest dla mnie dowód na pancerność Wuerki, więc pewnie sam kiedyś przeskoczę z WR250X na WR450).

MT-07

36

Odp: Moto dla świeżaka

kapsikkk napisał/a:

Dziękuję wszystkim za odzew w tym temacie. Wybór padł na EXC 525, 530 lub 500. Teraz pozostaje wybór typu: Czy kupić exc w konfiguracji supermoto czy kupić enduro i przerobić. większość swojego żywota będzie jeździł po asfalcie, ale teren też chciałbym od czasu do czasu zrobić.

Jeśli będziesz jeździł po asfalcie to weź 690 SMC. Teraz tanieją, trochę ciężki ale mogę polecić.

37

Odp: Moto dla świeżaka

Wiedziałem, że jak już dokonam wyboru, to odezwie się ktoś i mi uświadomi, że jednak nie. O yamaszce słyszałem , że dobry sprzęt . Hondę trudniej dostać. A części do niej łatwo? Kolego ecetera, 690 za ciężka i stanowczo za droga, nie mam dwudziestu kilku koła. Nawet jakbym miał to nie chciałbym go wydać na pierwsze sm. Nie mniej jednak, dziękuję za propozycję. ;)

38

Odp: Moto dla świeżaka

Czy jest tu ktoś kto miał i exc i wr 450, lub CRF450X? I może powiedzieć co lepiej brać? Czasu jeszcze trochę mam i dozbieram kilka tysięcy do wiosny.

39

Odp: Moto dla świeżaka

Wszystkie będą równie dobre i równie mocne na pierwsze supermoto , więc kup tą która będzie w lepszym stanie wtedy wydasz mniej na części które po zakupie wymieniasz na wszelki wypadek :)

Albo kup od kogoś z forum po remoncie , są tu ludzie z zadbanymi sprzętami , z udokumentowaną historią serwisową.

40

Odp: Moto dla świeżaka

[url]https://www.olx.pl/oferta/honda-crf-450-x-rok-2012-z-wloch-gniezno-cubamoto-CID5-IDvtucU.html[/url]
Dosyć spoko cena, zależy jak ze stanem.

Aprilia dorsoduro 750 - była
Husqa fe 501

41

Odp: Moto dla świeżaka

Gniezno, to kuźnia motocyklowych talentów :D
Tak jak i Rzeszów :-)

42

Odp: Moto dla świeżaka

Cubamoto ma akurat dobre opinie i można dużo utargować. Wiadomo, że z zewnątrz a nawet po pracy silnika nie bardzo da sie ocenić, ale potencjał do upustu zawsze jest.

EXC 525 in progress

43

Odp: Moto dla świeżaka

Pytanko takie, o jakiej WR450 mówicie że jest taka bezawaryjną i pancerna, z tym starym motorem czy nowym z obrócona głowica ?

MV Agusta F4 S 1+1 evo03 <- sprzedam/zamienię
Beta M4 3.5 <- sprzedam/zamienię
Honda CRF250R 2013 <- też xd

44

Odp: Moto dla świeżaka

TaurusPL napisał/a:

Pytanko takie, o jakiej WR450 mówicie że jest taka bezawaryjną i pancerna, z tym starym motorem czy nowym z obrócona głowica ?

2012-2015

https://www.bikepics.com/members/81

45

Odp: Moto dla świeżaka

No właśnie widziałem te motocykle z Gniezna. Coś mi się nie chce wierzyć, że takie ładne za te ceny.