1

Temat: Pomoc dla świeżaka

Witam pisze z tematem jako że jestem nowy i z supermoto to nie miałem za wiele do czynienia co najwyżej jazda na crossie mając 12lat(suzuki drz 125 4t). Więc pytanie do doświadczonych motor ma służyć docelowo do jazdy po ulicy czasami nawet na pewnych dłuższych odległościach ale na tor może jak się nadarzy okazja to bym wpadł (wiem że opis motor do wszystkiego ale dlatego nacisk droga, szybkie poruszanie się i związku że z odległościami powiedzmy niezawodność).
Co możecie poradzić czy np takie oldschoolowe motory w ogóle się to wliczają, a mam na myśli bo się aktualnie nadarzyła okazja YAMAHA wr 450 f z 2006 tylko trzeba by było dokupić koła i przerobić napęd itd.
Czy może nie ma sensu się w to bawić i macie panowie jakieś inne pomysły ale mieszczące się mocą do A2.
Pomysł na taki motor padł przez fundusze ;/ ale może serwis roczny takiego motoru też nie będzie mały i może poszukać czegoś innego co możecie poradzić.
Z góry dzięki za pomoc i jak coś nie dopisałem to sorry ;)

2

Odp: Pomoc dla świeżaka

Kolego xtx660 lub  ktm 690

3

Odp: Pomoc dla świeżaka

suzuki drz400 , ktm lc4 640 , husqvarna sm610 , ktm smcr 690

podaj jeszcze jakim budżetem dysponujesz , bo to ma duże znaczenie tutaj

DRZ 400 SM ---> Husqvarna SM 610 ---> KTM EXC 530

4

Odp: Pomoc dla świeżaka

No WR nie bez powodu bo budżet tak koło 10k ale z tego co widzę to trzeba będzie dołożyć.
A z ciekawości dwa pytania czemu takie duże pojemności 600plus i co złego w tej WR-ce?

5

Odp: Pomoc dla świeżaka

"Motocykl, motor to w motorówce."

n ex motocykli -> Yamaha WR250X/R - the Swiss army knife of motorcycles ;)

6

Odp: Pomoc dla świeżaka

Szymon1355 napisał/a:

Co możecie poradzić czy np takie oldschoolowe motory w ogóle się to wliczają, a mam na myśli bo się aktualnie nadarzyła okazja YAMAHA wr 450 f z 2006 tylko trzeba by było dokupić koła i przerobić napęd itd.

Jeśli znasz jej historię i jest w dobrym stanie to można się pobawić. Na pewno bardziej zabawowy sprzęt niż klocki pokroju LC4, czy kolubryny XTX. Ale znowu na serwisie gorzej. Częste zmiany oleju, kontrole zaworów itp. Do tego co jakiś czas konkretniejszy remont (trzeba by też sprawdzić jak z częściami).

PBM

7

Odp: Pomoc dla świeżaka

Proponuję część zaoszczędzonej gotówki wydać na korepetycje z języka polskiego, bo nie da się tego czytać. Przepraszam, nie wytrzymałem.