16

Odp: KTM Freeride 250R przedni hebel

hacker33 napisał/a:

Gdzie ten dystans? Co się ma nie zmieścić?

Hmm no jeżeli założę większą tarczę która będzie o aż 6cm większa średnicę to tarcza nie wejdzie w standardowy zacisk. Czy ja coś źle rozumuje ? Wybaczcie za moje może w waszym zdaniem głupie pytania ale tak naprawdę mechaniką pojazdów którymi jeżdżę zacząłem się interesować z 1 rok temu a sam mam dopiero 15 lat :/

17

Odp: KTM Freeride 250R przedni hebel

Jeżeli chcesz lepszy hamulec to potrzebujesz:
- tarczę o większej średnicy 300/310/320mm
- lepszy wydajniejszy zacisk
- adapter aby móc zamocować nowy zacisk oraz go odsunąć od mocowania tak aby pasował pod większą tarczę, jeżeli dasz zacisk pasujący pod obecne otwory mocujące to tylko dłuższe śruby i podkładki pod zacisk.
- nową pompę hamulcową pasującą do nowego zacisku
- przewód hamulcowy który połączy nowy zacisk z nową pompą

Ogólnie jeżeli nie masz teraz motocykla przy sobie to dalsze dywagacje są bez sensu. Ponieważ nikt tutaj nie ma takiego motocykla a rozwiązania w nim są jak widać inne niż w większych maszynach.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

18

Odp: KTM Freeride 250R przedni hebel

hacker33 napisał/a:

Jeżeli chcesz lepszy hamulec to potrzebujesz:
- tarczę o większej średnicy 300/310/320mm
- lepszy wydajniejszy zacisk
- adapter aby móc zamocować nowy zacisk oraz go odsunąć od mocowania tak aby pasował pod większą tarczę, jeżeli dasz zacisk pasujący pod obecne otwory mocujące to tylko dłuższe śruby i podkładki pod zacisk.
- nową pompę hamulcową pasującą do nowego zacisku
- przewód hamulcowy który połączy nowy zacisk z nową pompą

Ogólnie jeżeli nie masz teraz motocykla przy sobie to dalsze dywagacje są bez sensu. Ponieważ nikt tutaj nie ma takiego motocykla a rozwiązania w nim są jak widać inne niż w większych maszynach.

Dokładnie o tym mówię od początku, jestem świadom że tak naprawdę trzeba wymienić cały układ. Liczyłem że ktoś wpadnie na jakiś złoty pomysł. Więc poczekam aż motocykl wróci do mnie, pomierzę wszystko i się jeszcze odezwę :)

19

Odp: KTM Freeride 250R przedni hebel

Cały zawias od exc jest dłuższy - nie wiem czy nie będziesz musiał tyłu zmienić.
WP48 - to wtedy z pólkami
Nie wiem czy w półki od freeride nie wejdzie wp43.
Lub jak w linku co ci podałem zmienić tylko to jarzmo ( nie wiem jak się to nazywa) od wp43 - starsze EXC i wtedy już możesz więcej kombinować .
Trzeba by poczytać z DUKE 390 - bo tam masz podobne mocowanie zacisku jak we Freeridzie - może i koła by podeszły ?

Tylko mnie tak zastanawia - Freeride na SM czy to ma sens?
Nie wiem jak Twoim - ale mój i mojego kumpla Freeride - to on nie da się jakby to powiedzieć  równo jeździc - tzn on ma taka charaktyrystyczną nierówną, szarpiącą pracę jak latam na przelotki  - znany problem 250R - ludzie niby gaźniki zminieniają itp.

20

Odp: KTM Freeride 250R przedni hebel

babel napisał/a:

Cały zawias od exc jest dłuższy - nie wiem czy nie będziesz musiał tyłu zmienić.
WP48 - to wtedy z pólkami
Nie wiem czy w półki od freeride nie wejdzie wp43.
Lub jak w linku co ci podałem zmienić tylko to jarzmo ( nie wiem jak się to nazywa) od wp43 - starsze EXC i wtedy już możesz więcej kombinować .
Trzeba by poczytać z DUKE 390 - bo tam masz podobne mocowanie zacisku jak we Freeridzie - może i koła by podeszły ?

Tylko mnie tak zastanawia - Freeride na SM czy to ma sens?
Nie wiem jak Twoim - ale mój i mojego kumpla Freeride - to on nie da się jakby to powiedzieć  równo jeździc - tzn on ma taka charaktyrystyczną nierówną, szarpiącą pracę jak latam na przelotki  - znany problem 250R - ludzie niby gaźniki zminieniają itp.

No wiesz trochę już z tym motocyklem popracowałem i rzeczywiście zauważyłem to, póki co wybór padł na freeride z powodu cięcia kosztów, ma to być coś na początek, do nauki i obycia z sumo.
Dzięki wszystkim za pomoc i cierpliwość :)

21

Odp: KTM Freeride 250R przedni hebel

Koła od Duke to dobry pomysł.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

22 Ostatnio edytowany przez gierwi (2018-12-18 22:45:04)

Odp: KTM Freeride 250R przedni hebel

lsxardek napisał/a:

Odpowiadając gierwiemu: esm ma to sako o ile się nie mylę

O ile się nie mylę to numery w fiszkach są inne.

Ale coś mi wpadło w oko, że w teren przesiadasz się na EXC? Nie lepiej EXC przerobić na SM i już? Dwa komplety kół i przy wprawie w 30 - 45 minut masz zrobioną zmianę.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

23

Odp: KTM Freeride 250R przedni hebel

lsxardek napisał/a:

Kupię wp48 z półkami za koło 1k ? To się zdziwiłem. Dużo przeróbek by to wymagało? Szczególnie w główce ramy.
Jeżeli miało by to tylko tyle kosztować to jak najbardziej bym zrobił swapa.

Nie wiem jakby to dokładnie zagrało, trzeba by sprawdzić główkę (średnica i długość). Standardowy zawias z EXC drogi nie jest. A skoro i tak będziesz koła zmieniał, to nie będzie problemem inna średnica osi.

lsxardek napisał/a:

Aby założyć większą tarczę musiał by dołożyć jakiś dystans aby weszła większa tarcza, no chyba że się mylę?

Jeśli będziesz robił adapter, to można go zrobić od razu pod większą tarczę.

PBM

24

Odp: KTM Freeride 250R przedni hebel

Dobra, po nie długiej naradzie z sponsorem moich poczynań motocyklowych, czyt. Tata doszliśmy do wniosku ze kupno exc 125 wszystko załatwi, będą dwa zestawy kół i dwa zestawy hamulca przedniego. Teraz tylko pozostanie nauka zmiany kółek na czas:P wybaczcie ze zabrałem wasz cenny czas

25

Odp: KTM Freeride 250R przedni hebel

Zuch!!! Sponsor też!!!!

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

26

Odp: KTM Freeride 250R przedni hebel

lsxardek napisał/a:

Dobra, po nie długiej naradzie z sponsorem moich poczynań motocyklowych, czyt. Tata doszliśmy do wniosku ze kupno exc 125 wszystko załatwi, będą dwa zestawy kół i dwa zestawy hamulca przedniego. Teraz tylko pozostanie nauka zmiany kółek na czas:P wybaczcie ze zabrałem wasz cenny czas

kurde, a liczyłem na 30+ stron... ostatnimi czasy jakoś tak się przyzwyczaiłem :)
i czemu w końcu 125?

RMX 450Z

27

Odp: KTM Freeride 250R przedni hebel

Ayahuasca napisał/a:
lsxardek napisał/a:

Dobra, po nie długiej naradzie z sponsorem moich poczynań motocyklowych, czyt. Tata doszliśmy do wniosku ze kupno exc 125 wszystko załatwi, będą dwa zestawy kół i dwa zestawy hamulca przedniego. Teraz tylko pozostanie nauka zmiany kółek na czas:P wybaczcie ze zabrałem wasz cenny czas

kurde, a liczyłem na 30+ stron... ostatnimi czasy jakoś tak się przyzwyczaiłem :)
i czemu w końcu 125?

Kategoria A1:)