1

Temat: Duże SuperMoto dla niskiego człowieka :(

Witam!

Tak jak w tytule, rozglądam się za odpowiednim motocyklem dla siebie, dużą przeszkodą jest mój wzrost (165cm), skończyłem na Husqvarnie Te 610, mocy nie brakowało jednak była za wysoka i przejechała tylko 400km... Zależy mi na niskiej awaryjności, spalaniu do 8l/100km i żwawym silniku. SMS 630, DRZ 400 wpadły w oko. Budżet 15tyś, macie jakieś propozycje / rady?

2

Odp: Duże SuperMoto dla niskiego człowieka :(

Bierz co Ci się podoba i obniż zawieszenie żebyś czuł się komfortowo.

3

Odp: Duże SuperMoto dla niskiego człowieka :(

Można kupić obniżane siedzenie albo przerobić istniejące na niższe.
Tutaj mają gotowce: [url]https://seatconcepts.com/collections/all/height-low[/url]

dabljuer250x

4

Odp: Duże SuperMoto dla niskiego człowieka :(

Do drz są kości obniżające zawieszenie. Dodatkowo każdy amor Ty możesz obniżyć a lagi przód wpuścić w półki z 1cm.

Freeride 350

5

Odp: Duże SuperMoto dla niskiego człowieka :(

Tak jak już pisałem na FB. Jestem tego samego wzrostu i nigdy nie miałem problemu z jazdą. Dla chcącego nic trudnego. No i jeżeli chodzi bo Moto to polecam DRZ :)

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

6

Odp: Duże SuperMoto dla niskiego człowieka :(

drz wysokościowo będzie dobra , a jak już pisali wyżej - są jeszcze kości obniżające

mocowo niestety dupy nie urywa , ale coś za cos

DRZ 400 SM ---> Husqvarna SM 610 ---> KTM EXC 530

7

Odp: Duże SuperMoto dla niskiego człowieka :(

[url]http://forum.super-moto.pl/topic39944-kupie-wr250x.html[/url] - poczytaj o wysokościach i pogadaj z Nashmanem - jest w temacie na świeżo.

8 Ostatnio edytowany przez babel (2018-12-12 16:09:12)

Odp: Duże SuperMoto dla niskiego człowieka :(

Ja mam 164 - miałem swego czasu drz 400 sm - bez problemu
WR250 - ale r też jeżdziłem
Oba co do mocy - szału nie ma

Od pewnego czasu ja tylko latam na brudasach - exc400 w rfs - może wielkość przy trudniejszych manewrach miała znaczenie - ale przy moim wzroscie np nie maiłem kłopotów z odpaleniem z kopki.
Obecnie freeride - i tym jestem zachwycony - wielkosć /moc waga itp - bajka

9

Odp: Duże SuperMoto dla niskiego człowieka :(

Kupuj normalne moto i szukaj krawężnika albo jakiejś ławki czy innej przeszkody żeby wsiąść/zsiąść. Ewentualnie buciki na koturnach albo bardzo niska Hayabusa z dog bones i obniżonym siedziskiem ;)

n ex motocykli -> Yamaha WR250X/R - the Swiss army knife of motorcycles ;)