1

Temat: wymiana sprzegla ktm 450 exc 09

Powitam

Czeka mnie wymiana sprzegla na dniach. Znalazlem juz caly kit ze wsztstkimi traczkami plytkami i sprezynami :P
Zagladalem w manuala i tam niby jakis specialny tool jest potrzebny.
Tak wiec moje pytanie brzmi czy naprawde jest potrzebny czy dam sobie rade bez niego a moze uzyc czegos innego-zamiennik ???
Wiem ze duzo tych specjalnych tool'sow to mozna czyms zastapic-ja tak robilem.
Jakies rady pomysly mile widziane.
Podziekowal z gory

2

Odp: wymiana sprzegla ktm 450 exc 09

a co dokładnie wymieniasz?
jak tylko tarcze, przekładki i sprężyny to raczej żaden specjalny tool nie jest Ci potrzebny. Tylko nasadowa 8 albo 10.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: wymiana sprzegla ktm 450 exc 09

no wlasnie tylko tarczki przekladki i sprezynki
chyba ze cos jeszcze wyjdzie z koszyczkiem ale jak sie nie rozlecialo to napewno bedzie ok
sprwdzilem jeszcze raz i jest potrzebny jakis hujwajster do podtrzymania koszyczka zeby odkrecic wewnetrzy koszyczek no ale ja raczej tego nie bede robil :P
podziekowal

4

Odp: wymiana sprzegla ktm 450 exc 09

Tylko nasadowa 8-ke potrzebujesz. Pamietaj o tym aby przekladki ukladac jedna strona (wyczujesz pod palcem strone ostra, nieobrobiona oraz gladka obrobiona) Polecam rowniez przynajmniej tarcze na jeden dzien wrzucic do oleju ktory masz w skrzynii, przekladki tez dobrze byloby wrzucic, albo chociaz ladnie posmarowac zeby nie przypalic sprzegla.

5

Odp: wymiana sprzegla ktm 450 exc 09

Hej  odkopie temat A jaki to toll jest potrzebny jakaś blokada bo zdemontowalem  ta duża pokrywę i kosz zewnętrzny i co musiałem walki poblokowac????