1

Temat: Ekonomiczne moto na A2

Witam
Sprawa wygląda następująco : aktualnie jeździłem na motocyklach cross i enduro, aktualnie mam Hondę Crf 250, wcześniej miałem ktm-a Exc 250 2t. Zamierzam ją sprzedać i potem kupić jakiś sprzęt na ulicę, ale zależy mi na tym aby :
- był dosyć ekonomiczny (palił do 4l/100 km), z racji tego, że chciałbym nim również jeździć do uczelni
- typ : supermoto lub naked/street
- fajnie jakby miejsce dla pasażera było doscyć wygodne, ale nie jest to priorytet
- motocykle mieszczące się w kategorii a2
- moc nie musi być szaleńcza

Budżet to 10 000 zł .

Myślałem o motocyklach :
- Honda fmx 650 (tylko nie wiem do końca ile pali... Wiem, że ma silnik ten co dominator , ale Moto jest zdławione do 37 KM gaźnikiem i wydechem chyba )
- Honda cb 500f (ale z tego co patrzyłem ciężko znaleźć do 10k)
- Yamaha WR 250x (ta sama sytuacja co wyżej)
- myślałem jeszcze nad klasą 125 (Duke, Mt, wr i Derbi drd) tylko boję się, że szybko mi się znudzą


Prosiłbym o podanie fajnych propozycji Moto i doradzenie w wyborze .
Z góry dziękuję :)

2

Odp: Ekonomiczne moto na A2

Hej twoje kryteria spełnia tylko Yamaha xt660x na Maxa bezawaryjne Moto i spalanie spokojnie w 4l się mieści .

3

Odp: Ekonomiczne moto na A2

Jak by co mój znajomy sprzedaje xt660x za 9500 zl.

4

Odp: Ekonomiczne moto na A2

A moj znajomy w Warszawie ma ladnego FMX'a i jeszcze Ci na serwis + nowe opony zostanie ;-)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

5

Odp: Ekonomiczne moto na A2

jachu1111 napisał/a:

Hej twoje kryteria spełnia tylko Yamaha xt660x na Maxa bezawaryjne Moto i spalanie spokojnie w 4l się mieści .

Też nad tym myślałem, ale moto z tego co patrzyłem na necie to niby koło 5l pali i jest jednak dosyć ciężki

6

Odp: Ekonomiczne moto na A2

levis napisał/a:

A moj znajomy w Warszawie ma ladnego FMX'a i jeszcze Ci na serwis + nowe opony zostanie ;-)

Narazie jeszcze sprzedaję swoje moto, więc na nowy sezon będę kupować dopiero, ale dzięki za info :)
A wiesz może jak wygląda spalanie w tym motocyklu ?

7

Odp: Ekonomiczne moto na A2

Sprawdź sobie Yamahe Mt-03 :)

8 Ostatnio edytowany przez jachu1111 (2018-12-09 22:46:16)

Odp: Ekonomiczne moto na A2

Hej A w necie piszą no piszą ale jak Moto w dobrej kondycji xtx660 t9 naprawdę 4l pali .oczywiście w normalnej jeździe .  A co do FMX  to spalanie bardzo podobne ma do xtx

9

Odp: Ekonomiczne moto na A2

pol_lol napisał/a:

Sprawdź sobie Yamahe Mt-03 :)

Piękne moto... Baaaardzo mi się podoba :D Ale niestety też około 5l  pali z tego co patrzyłem ;/

10

Odp: Ekonomiczne moto na A2

Dozbieraj tysiaka lub dwa i bierz DRZ

11

Odp: Ekonomiczne moto na A2

Tak poza tematem. Serio są motocykle, które palą tak mało paliwa, pomijając 125 4t z małymi dyszami? :D

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

12

Odp: Ekonomiczne moto na A2

WR250x ;) Ale to już trochę więcej $$.

13

Odp: Ekonomiczne moto na A2

Mt-03 ma silnik od xtx a waży 6kg tylko więcej więc spalanie będzie takie samo jak w xtx

Ktm125sx<Ktm300gs<YamahaXt600sm<Husqvarna 610sm<Dorsoduro 750

14 Ostatnio edytowany przez matkrk (2018-12-10 09:33:38)

Odp: Ekonomiczne moto na A2

Xtx jest bardzo oszczędnym Moto :) jak będziesz go delikatnie traktował to bez problemu te 4litry ci spali, podobnie mt-03! Obsługiwanym lekka reka będziesz mógł pojechać oszczednie, a jak Cię najdzie ochota na zabawę to zawsze coś tam z niego wykrzesać więcej możesz. 125 będzie za słabe, a w xtx i pasażera w miarę wygodnie weźmiesz.

CRF 450 < exc 125 < sx 125 < sm690 <3

15

Odp: Ekonomiczne moto na A2

Kawasaki EX300. To i jeszcze jakąś lalkę wyrwiesz ;)

n ex motocykli -> Yamaha WR250X/R - the Swiss army knife of motorcycles ;)