1

Temat: KTM SMC-R Polerowanie Plastików

Wraz z początkiem zimy postanowiłem przywrócić blask elementom plastikowym w moim sumo ale coś poszło nie tak i zwracam się do Was z pytaniem jak to odkręcić. Chciałem doprowadzić wszystkie nielakierowane plastiki do jak najlepszego stanu wiec pomyślałem o polerce, na pierwszy ogień wybrałem ogon ale plastik zamiast nabrać połysku tylko zmatowiał, nie używałem papierów ściernych tylko najdelikatniejszych past polerskich jakie miałem pod ręka ale nie widzę szans na samodzielne wypolerowanie tego tworzywa. Z autami nigdy nie miałem takiego problemu, lakier zawsze nabierał świetnego połysku, elementy przy szybach w kolorze Piano black tak samo potrafiłem wypolerować na lustro a tutaj kompletna porażka, jak myślicie oddać to może gdzieś do auto detailingowego specjalisty?

KTM SMC-R 2012

2

Odp: KTM SMC-R Polerowanie Plastików

Plastików w moto nie wypolerujesz.
Możesz jedynie spróbować opalarką choć trzeba mieć pewną ręką.
Jak to nie pomoże to nowe plastiki lub okleina.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: KTM SMC-R Polerowanie Plastików

Plastik jest bardzo miękki. Prawdopodobnie trochę twardszy od gąbki z polerki.
Można pomalować bezbarwnym i wtedy polerować albo użyć jakiegoś mleczka i polerować ręcznie bawełnianą szmatką.
[url]https://www.youtube.com/watch?v=ze_ganwF3OM[/url]

4

Odp: KTM SMC-R Polerowanie Plastików

[url]https://www.youtube.com/watch?v=formdAZgHrQ[/url] zerknij sobie tutaj jeśli nie widziałeś.

5

Odp: KTM SMC-R Polerowanie Plastików

Plastiki z SMCRa nie nadają się do polerowania. Ogólnie różne plastiki można ładnie wypolerować ale te od smcra sa jakieś dziwne i to nie przejdzie jak już się zmatowiły to nic z tym prawdopodobnie nie zrobisz

SXV 550 -> MT 09 -> KTM 690 SMC R -> WR450F -> EXC 300 TPI

6

Odp: KTM SMC-R Polerowanie Plastików

Plastików ogólnie w motocyklach cross/enduro nie da się wypolerować.
Można jedynie zeszlifować i na nowo stopić wierzchnią warstwę opalarką. Nie będą miały błysku jak nowe ale nie będą też matowe.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: KTM SMC-R Polerowanie Plastików

Sam się kiedyś na tym przejechałem polerujące tylni ogon w Smc R (Czarny) i skończyło się na zakupie nowego ( jakoś 180 zł) naklejki udało się przekleić ze starych
Jedynie plastiki możesz nawoskować lub użyć chemi która czyni cuda

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

8

Odp: KTM SMC-R Polerowanie Plastików

A macie panowie jakiś patent na zdjęcie lakieru z plastików w Dziobaku
Mam wersje prestige i odchodzi mi lakier ten fabryczny i chciałem okleić te plastiki ale trzeba zdjac lakier a nie chce mi sie wszystkich plastików lecieć papierem ściernym

KTM 690 SM Prestige

9

Odp: KTM SMC-R Polerowanie Plastików

rozpuszczalnik/plyn hamulcowy :)

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!