1

Temat: Big Bore czy warto (ccm 404)

Witam wszystkich i każdego z osobna

Jestem właścicielem CCM 404. Siedzi w tej zmocie silnik drz 400 e (wałki od E, gaźnik keihin ). Planuje zimowe odświeżenie silnika i zastanawiam się nad wsadzaniem big bore 434 ccm. Z uwagi na to że motocykl służy mi do nauki jazdy na kole, terroru w mieście, atakowania dróżek leśnych oraz wypadów na Bydgoski tor chciałbym, żeby maszyna była jak najbardziej niezawodna. Zastanawiam się czy warto w moim przypadku dokładać te 1500 zł (teraz była by wymiana tłoka na nad wymiar w przypadku BB cylinder+tłok) żeby uzyskać parę kucy więcej.

Jakie są wasze opinie na temat remontu? Co myślicie o późniejszej zmianie ccm`a na honde xr 650 r (motocykle u mnie długo nie zostają)

Pozdro.

2

Odp: Big Bore czy warto (ccm 404)

Przy wymianie na BB musisz wymienić na pewno łożyska wału i wskazane jest wymienić korbowód. Jeżeli przebieg spory i fabryczne zawory to również kompletny rozrząd.
Pytanie czy warto skoro do wymiany jest tylko tłok?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: Big Bore czy warto (ccm 404)

Do wymiany idzie wszystko. Korba, zawory, łożyska, uszczelki. Tylko głownie głowie się nad tym czy zostawić stary cylinder + nowy tłok czy wsadzać BB. Przy opcji wymiany tylko tłoka remont wyniesie 3700 zł a z BB już 5200 i pytanie czy warto tyle dokładać.

4

Odp: Big Bore czy warto (ccm 404)

w mojej opinii nie warto.

Pozdrawiam,
Piotrek

5

Odp: Big Bore czy warto (ccm 404)

Chyba sobie odpuszczę tego BB. Ale śmiało piszcie wasze opinie z chęcią poczytam

6

Odp: Big Bore czy warto (ccm 404)

Jak robisz kapitalkę i masz kasę to ja bym w to poszedł.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: Big Bore czy warto (ccm 404)

Aż taka jest różnica w mocy? A jak z żywotnościa i niezawodnością?

8

Odp: Big Bore czy warto (ccm 404)

W mocy pewnie niewielka. Jedynie lepszy dol.

Pozdrawiam,
Piotrek

9

Odp: Big Bore czy warto (ccm 404)

Lepiej zmienić moto na mocniejsze moim zdaniem, tym bardziej że modeli sporo

Ktm125sx<Ktm300gs<YamahaXt600sm<Husqvarna 610sm<Dorsoduro 750

10 Ostatnio edytowany przez ecetera (2018-11-23 14:52:33)

Odp: Big Bore czy warto (ccm 404)

(motocykle u mnie długo nie zostają)

Skoro tak piszesz to chyba nie ma co inwestować. Różnica pomiędzy big bore a fabryką to jakieś 35ccm więc sam sobie odpowiedz na pytanie czy się opłaca.

No chyba, że zostaniesz przy ccm co bym Ci doradzał. Fajnie wygląda, jest lekki, zwinny i jak wspomniałeś ma silnik z 400E. W sumie to jest prawie taka Honda CRF 450 z silnikiem z DRZ. Sam kiedyś szukałem tego moto ale jest ich jak na lekarstwo. Gdybym miał do wyboru XR 650 a CCM to nie wachał bym się ani chwili (na korzyść ccm).

11

Odp: Big Bore czy warto (ccm 404)

jak dla mnie wsadzanie big-bora do drz'ty się nie opłaca. Mocowo dalej nie będzie dorównywać typowej 450'tce , do tego nadal zostaje spora nadwaga motocykla. Do tego spada żywotność silnika , a jest to chyba jedyny powód dla którego warto kupić drz'te

A skoro sam mówisz , że zapewnie na długo z tobą nie zostanie motocykl to tym bardziej

DRZ 400 SM ---> Husqvarna SM 610 ---> KTM EXC 530

12

Odp: Big Bore czy warto (ccm 404)

W żywotności nic nie zmieni.
Jeżeli leci remont to znaczy, że moto zostaje jeszcze na jakiś czas. Ja bym kupi bb a stary cylinder wywal na aukcji. Pójdzie może za 500+ więc coś Ci się zwróci.
A taka 434 dorówna już seryjnej 450.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

13

Odp: Big Bore czy warto (ccm 404)

Hm muszę pogadać z moim mechanikiem jak on to widzi. Przy wymianie zaworów sprężyny też powinny iść nowe ?

14

Odp: Big Bore czy warto (ccm 404)

Sprezyny i zamki sie powinno wymienic. Szczegolnie zamki.

Pozdrawiam,
Piotrek

15

Odp: Big Bore czy warto (ccm 404)

Sprezyny powinno sie pomierzyc i jezeli nie mieszcze sie w normie, to wymienic.

O zamkach to sltszalem rozne szkoly - jedni gadaja, ze trzeba zawsze wymieniac, inni, ze jak nie ma widocznego zuzycia, to po co ?

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450