1 Ostatnio edytowany przez Lou777 (2018-11-10 18:21:50)

Temat: Nowy zakup i porada

Witam, kupiłem ktm 690 sm z 2008 roku. Moto nie jest bez wad, używka od motocyklisty. Sprzedawca zapewniał, że trzeba wymienić rozrząd lecz on nie hałasuje tj. tak mi się zdaję bo hałas ucicha kiedy wciskam sprzęgło. łożysko na koszu? czy wyrobiony kosz, ktoś miał taki przypadek. Dodatkowym problemem jest kontrolka N. zapala sie na biegu, lecz gdy moto jest na luzie gaśnie(kontrolka), tak jakby źle wyznaczała luz a bieg. Przebieg 29.000 na ile realny? nie wiem. Moje pytanie do posiadaczy lub bardziej doświadczonych. Co ile wymieniać rozrząd w KTM oraz co ile olej i jaki, ma ktoś może link do polskiej instrukcji? Za wszelką pomoc ślicznie dziękuję. Moto do dopieszczenia i bedzie baja

Yamaha Wr125X -> KTM 690 SM-> KTM 690 SMC-> GAS GAS 700 SM

2

Odp: Nowy zakup i porada

Zmiana odgłosu po wciśnięciu sprzęgła to norma. U mnie w nowym SMCrze też tak było, więc tym bym się nie przejmował. Z kotrolką N nie mam pojęcia. Olej co 6 tyś km, ja lałem motorexa 10W60, ale myślę, że wszystko z 10W50 - 10W60 jak zaleca producent będzie dobre.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

3

Odp: Nowy zakup i porada

Myślałem, że kupisz coś do głupot po tym jak szukałeś, a tu taka krowa :P poszukaj na forum bo był gdzieś temat tego luzu poruszany tylko nie pamiętam przez kogo

4

Odp: Nowy zakup i porada

Karolo napisał/a:

Myślałem, że kupisz coś do głupot po tym jak szukałeś, a tu taka krowa :P poszukaj na forum bo był gdzieś temat tego luzu poruszany tylko nie pamiętam przez kogo

Dla mnie przesiadka z 15km na 70 to już radocha, jaka tam krowa? Moto lekko się prowadzi czuję że się zaprzyjaźnimy, ten luz mnie tylko męczy :/

Yamaha Wr125X -> KTM 690 SM-> KTM 690 SMC-> GAS GAS 700 SM

5

Odp: Nowy zakup i porada

Żonkil napisał/a:

Zmiana odgłosu po wciśnięciu sprzęgła to norma. U mnie w nowym SMCrze też tak było, więc tym bym się nie przejmował. Z kotrolką N nie mam pojęcia. Olej co 6 tyś km, ja lałem motorexa 10W60, ale myślę, że wszystko z 10W50 - 10W60 jak zaleca producent będzie dobre.

Dziękuję, właśnie znalazłem serwisowke i tam też motorex 10w60 więc to będzie stosowane

Yamaha Wr125X -> KTM 690 SM-> KTM 690 SMC-> GAS GAS 700 SM

6

Odp: Nowy zakup i porada

Do lc4 też niby motorex a w moim biegi strzelają jak głupie, na motulu cisza i płynność. Podeslij jakieś foty na messenger, chętnie zobaczę :) na żywo w sumie też daleko nie mam :P

7 Ostatnio edytowany przez Dave (2018-11-23 09:56:30)

Odp: Nowy zakup i porada

Jaki olej lejecie do smcr? Motorex cross power czy power synt, 10w50 czy 10w60?
Ja jeżdżę na cross power 10w50 i zastanawiam się czy to dobry wybór bo wśród moich kolegów zdania są podzielone. Na zagranicznych forach znalazłem różne opinie ale są zgodne, że cross power używa się w crossach gdzie olej wymienia się częściej ale podobno to nowsza formuła od power synt i nie zawiera jakiś szkodliwych środków.

KTM SMC-R 2012

8 Ostatnio edytowany przez Żonkil (2018-11-23 11:43:14)

Odp: Nowy zakup i porada

Jeśli chodzi o 10W50, czy 10W60 to kwestia tego jak jeździsz. Jak zdarza Ci się mocno przy-pałować motocykl np. na torze w upalne dni to proponuje 10W60 ze względu na to, że zakres jego pracy jest dostosowany do wyższych temperatur (mówimy o temp silnika nie powietrza). Jeśli jeździsz normalnie po drogach, bez extremy to wystarczy 10W50. Co do Power synt czy corss power to w service manulu jest zalecany PowerSynt i ja bym tego nie zmieniał. W końcu jakieś stado inżynierów nad tym myślało, więc jeśli jesteś pewny, że wiesz lepiej od nich to zmień na CrossPower, ale nie sądzę :)

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

9

Odp: Nowy zakup i porada

A co z tym rozrządem? Orientuje się ktoś co ile mniej więcej się go wymienia?

10

Odp: Nowy zakup i porada

w tym przypadku stukot jest spowodowany przez sprzęgło. Mam to samo.

WR250X -> Husaria 701