16

Odp: Jakie gumy do SMC-R

Ja tam w SMC-R, na tor jak było około 20 stopni na zewnątrz pakowałem 1,65-1,7 z przodu i tył, dopiero wtedy continentale SM zaczynały trzymać.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

17

Odp: Jakie gumy do SMC-R

2 to zdecydowanie za dużo na tył, w huśce jeździłem na około 1,85

WR250X -> Husaria 701

18

Odp: Jakie gumy do SMC-R

Napompowałem książkowo. W każdym moto na fabrycznych rozmiarach tak robiłem i nie było problemu. Ale skorzystam z  rady i pierdnę mniej w oponki.

19

Odp: Jakie gumy do SMC-R

Ja mam od nowości na moto contiattack sm evo, opony mają już 6 lat i ten sezon był ich ostatnim z racji wieku to uważam je za świetne gumy. Czuje się na nich bezpiecznie w naprawdę zimne dni tak samo jak w mega upał, wymagają rozgrzania bo wyraźnie czuć jak guma ślizga się na pierwszych zakrętach tuż po starcie ale dla mnie to akurat plus i taki sam zestaw mam zamiar kupić na przyszły sezon.

KTM SMC-R 2012

20 Ostatnio edytowany przez Żonkil (2018-11-21 15:29:16)

Odp: Jakie gumy do SMC-R

Z tego co mi się kojarzy to Contiattack SM EVO wyszły dopiero w 2017 roku. Mój SMC-R z 2016 wyjechał z fabryki na Contiattack SM (bez dopisku EVO), a gdzieś czytałem, że jest różnica pomiędzy zwykłymi a EVO,  na plus EVO, chociaż ja na zwykłe nie narzekałem.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

21

Odp: Jakie gumy do SMC-R

@Żonkil zgadza się, na moto mam SM a planuje zakup SM evo, wybaczcie za wprowadzenie w błąd.

KTM SMC-R 2012

22 Ostatnio edytowany przez Koso (2018-11-21 22:48:34)

Odp: Jakie gumy do SMC-R

6 sezonów bez zmiany? Strasznie wolno manetka odkręcisz :) mi max 2500-3000km, jeżdżąc po torze to 3-4 wypady

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

23

Odp: Jakie gumy do SMC-R

@koso smcra posiadam od przeszło pół roku, dwaj poprzedni właściciele łącznie najeżdżali równo 3tyś przez 5lat, co więcej opony były naprawdę mało zużyte. Ja moto nie kupiłem z zamiarem trzymania w garażu wiec opony w końcu się skończyły.

KTM SMC-R 2012

24

Odp: Jakie gumy do SMC-R

Koso producenci opon lubią to. ;P

Nie każdy musi palić kapcia, i odkręcać zawsze na maxa. Jak kolega jeździ sobie normalnie i rzadko to mu kapcie na długo starczają.. A z ciekawości zapytam, te opony to wymieniasz, ze względu na zjechanie po środku opony, czy Ci się na boku kończą po takim przebiegu ? Bo mi tył wystarczał na 6-7 tyś km, a przód wymieniłem po 10k km, ale śmiało mogłem jeszcze na nim pojeździć.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

25

Odp: Jakie gumy do SMC-R

Opony chcę wymienić głównie ze względu na wiek, przednia wyglada dobrze, tyl wytarty jest głównie na środku, boki wyglądają jeszcze nie najgorzej ale guma nie jest już tak miękka jak nowa.

KTM SMC-R 2012

26

Odp: Jakie gumy do SMC-R

ŻONKIL - boki po torze, na mieście środek :)
Kupuje tylko mieszankę soft

W tym roku zmieniłem 3 przody i 2 tyły, ale jazda 90% po torze

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250