1 Ostatnio edytowany przez AntonioPL (2018-09-07 12:06:01)

Temat: KTM 690 SM wolne obroty

Czy jest możliwość podniesienia wolnych obrotów?
Chodzi o KTM 690 SM Prestige z 2007 roku.
Nie przyglądałem się za bardzo, ale z zewnątrz nie rzuca mi się nic w oczy, co mogłoby służyć do regulacji jak przy typowych gaźnikach.
Chodzi mi o regulację w dość dużym zakresie, nawet 2-2,5 tys.

Uprzedzając pytania, po co mi to.
Chciałem trochę pokręcić gymkhanę, a to jest bardzo pomocne, gdy motocykl trzyma wyższe obroty.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

2

Odp: KTM 690 SM wolne obroty

Pewno nie ma żadnej śrubki, zostaje tylko TuneECU tam jest opcja podniesienia wolnych, lub ostatecznie podkręcić na lince.
Ostatecznie podjechać do salonu....

KAT 990 SM 
XT 660 R

www.bikepics.com/members/slawkomax/

3

Odp: KTM 690 SM wolne obroty

Nie ma czegoś tuningowanego do stuntu zeby to osiagnac?

https://www.instagram.com/mdesign_projects/
                      SMCR 2016 <3

4

Odp: KTM 690 SM wolne obroty

Najszybciej i najprościej będzie pokombinować z rollgazem

PBM

5

Odp: KTM 690 SM wolne obroty

Zabawę z rolgazem już analizowałem. Wszystko byłoby w porzadku, gdyby nie to, że tam bardzo dużo operuje się manetką w połączeniu z kręceniem od lewej do prawej skrajnej pozycji. Kierownica na ograniczniku w lewo luzuje linkę na pancerzu, w prawo napina, przez co przy nawrocie w prawo, obroty są wyższe niż w lewo. Niby nie dużo, ale odczuwalnie.
Zostaje więc pewnie modyfikacja TPSa, aby tam dołożyć jakiś ogranicznik, a to jest raczej bardziej "stała" opcja.

Czy można doposażyć ten motocykl w przełącznik map zapłonu i wrzucić sobie mapę na pewien przycisk z wyższymi obrotami?

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

6

Odp: KTM 690 SM wolne obroty

Wgranie mapy przez tuneecu to chwila.
Ewentualnie jest gdzieś w przepustnicy ukryta śruba, u mnie podniosła obroty gdy były za małe.

https://www.instagram.com/mdesign_projects/
                      SMCR 2016 <3

7

Odp: KTM 690 SM wolne obroty

Niby tak, ale wtedy na parking gdzie mam możliwość pokręcić musiałbym jechać z komputerem, do wgrywania mapy.
Z tą śrubą, to spróbuję wyczaić, może w instrukcji coś będzie.
A nie kojarzysz, czy da się doposażyć w przełącznik map zapłonu z wersji R z 2008+?

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

8

Odp: KTM 690 SM wolne obroty

AntonioPL napisał/a:

Kierownica na ograniczniku w lewo luzuje linkę na pancerzu, w prawo napina, przez co przy nawrocie w prawo, obroty są wyższe niż w lewo. Niby nie dużo, ale odczuwalnie.

Ale nie powinno się tak dziać. Znaczy się że masz zbyt mocno naciągniętą linkę. W instrukcji jest to nawet opisane - po regulacji sprawdzić czy skręt kierownicą nie ma wpływu na obroty.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

9

Odp: KTM 690 SM wolne obroty

W TuneEcu jest opcja od przesuwania odcinki. Wyświetla aktualne obroty ale opcji przestawienia nie widziałem ;P

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!

10

Odp: KTM 690 SM wolne obroty

Gierwi, nie zrozumiałeś mnie. Jal zablokuję manetkę na obrotach jakie potrzebuję to linki będą napięte niezależnie od tego czy są dobrze ustawione czy źle.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

11

Odp: KTM 690 SM wolne obroty

Ano tak. Nie zrozumiałem Cię. To ta różnica pokoleń ;-)

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

12

Odp: KTM 690 SM wolne obroty

Znam ten ból z obrotami, podkreciłem linki od rolgazu i na 8 przy skręcie w prawo moto mi wyrwalo do przodu, hamulec przedni do zblokowania i piekna, bolesna gleba...Sprzedałem dziobala a gymkhane latam na exc450, polecam:)