1

Temat: KTM lc4 640 - Problem ze sprzęgłem jednokierunkowym rozrusznika.

Cześć, w moim moto posypało się sprzęgło rozrusznika, po wciśnięciu przycisku rozrusznika słychać tylko jak obracają się zębatki, ale wał stoi. Zdjąłem magneto i wyciągnąłem stare sprzęgiełko, urwana była sprężynka i wyleciały ząbki. Zamówiłem część na tej aukcji [url]http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6542118565,[/url] skręciłem wszystko tak jak należy, ale problem dalej jest ten sam, nic się nie zmieniło, ręce mi już opadają... Miał ktoś podobny problem? Reklamować część i kupować nową w ASO?

2

Odp: KTM lc4 640 - Problem ze sprzęgłem jednokierunkowym rozrusznika.

Moze wlozyles odwrotnie? Wtedy efekt bylby taki jak piszesz.

3

Odp: KTM lc4 640 - Problem ze sprzęgłem jednokierunkowym rozrusznika.

Zły olej?
Zużyte pozostałe części sprzęgiełka?
Uszkodzony autodekompresator?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

4

Odp: KTM lc4 640 - Problem ze sprzęgłem jednokierunkowym rozrusznika.

Odwrotnie nie da się tego włożyć, jak mechanik próbował odwrotnie włożyć, to łożysko w ogóle się zakleszczało i nie szło tym ruszyć w żadną stronę, a w jedną stronę powinno chodzić gładko a w drugą blokować. Moto zalałem motulem 10w40 5100 jakieś 400 kilometrów temu, przed wymianą oleju rozrusznik też nie chciał łapać, czasami zaskakiwał raz na jakiś czas, zębatki i łożyska wyglądają w porządku. A jak mogę sprawdzić czy autodeko działa poprawnie?

5

Odp: KTM lc4 640 - Problem ze sprzęgłem jednokierunkowym rozrusznika.

Aha, bo np w husce te250 da sie wlozyc odwrotnie :P

6

Odp: KTM lc4 640 - Problem ze sprzęgłem jednokierunkowym rozrusznika.

Zobaczyłbym czy łapie rozrusznik jak wykręcisz/poluzujesz świecę.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: KTM lc4 640 - Problem ze sprzęgłem jednokierunkowym rozrusznika.

Dobra, dzwoniłem do ziomka co mi to sprzedał i powiedział, że mam wyrobioną bieżnię na zębatce, sam ma lc4 i dokładnie to samo u niego było, wysłał mi też zdjęcie. Podobno po wymianie zębatki na taką z dobrą niewyrobioną bieżnią problem ustąpi.

8

Odp: KTM lc4 640 - Problem ze sprzęgłem jednokierunkowym rozrusznika.

Sam to naprawiasz? To wystarczy spojrzeć na stan części. Przy wolnym kole, zbudowanym na "kościach", zużycie bieżni zewnętrznej i wewnętrznej, różnica w średnicy 0.10 mm ma ogromne znaczenie. W praktyce wymiana całego kompletu (zębatka, wolne koło, pierścień zewnętrzny).

9

Odp: KTM lc4 640 - Problem ze sprzęgłem jednokierunkowym rozrusznika.

Zajmę się tym przez zimę, odpalanie na "kopajkę" jest dziecinnie proste, więc na razie do szczęścia nie jest mi potrzebny rozrusznik. Temat można zamknąć. :)

10

Odp: KTM lc4 640 - Problem ze sprzęgłem jednokierunkowym rozrusznika.

robiłem, tak jak mówi BANANvanDYK bieżnia zewnetrzna, wewnetrzna i samo sprzęgiełko i bedzie chodzić, za te 3 części ok 1000 zł w zalezności od kursu euro ;)

Rower -> KTM LC4 640 SM BLUE '05