1 Ostatnio edytowany przez Tomalo (2018-10-13 19:23:51)

Temat: Kopie kasków? i nie tylko...

Witam

Od jakiegoś czasu chodzi za mną kupiono nowego kasku i tak w oko wpadł mi nishua enduro. Zastanawia mnie tylko to, że identyczną skorupę idzie znaleźć jako krim krios, tyle, że nishue idzie dostać już za ok 700 (carbon), a klim to ponad 2tys!! Ktoś miał może styczność z tymi kaskami? Dodam, że jeszcze wcześniej występował on jako uvex enduro.

http://s2.ifotos.pl/img/kaskijpg_qeqqxhp.jpg

2

Odp: Kopie kasków? i nie tylko...

ja od siebie polece Icona Varianta, dosc podobny do tych, wykonanie super
https://orig00.deviantart.net/ce86/f/2018/089/b/b/4ea748c9_72c3_439b_8caa_cdd334d967e3_by_marcinakamariano-dc7czup.jpg

https://www.instagram.com/mdesign_projects/
                      SMCR 2016 <3

3

Odp: Kopie kasków? i nie tylko...

Też go oglądałem i fajnie się prezentuje.

Wracając do nishuii i klima to zastanawia mnie to, czy wyszły spod reki tego samego chińczyka i tylko dostały rożne loga, czy rzeczywiście się różnią czymś więcej niż ceną?

4

Odp: Kopie kasków? i nie tylko...

czemu nie zwykly mx + gogle?

RMX 450Z

5 Ostatnio edytowany przez toivias (2018-10-14 21:49:08)

Odp: Kopie kasków? i nie tylko...

Tomalo napisał/a:

wyszły spod reki tego samego chińczyka i tylko dostały rożne loga

Dokładnie tak.
Podobnie jak HJC i Harley, Shark i Harley itd.
Przypadków takich jest mnóstwo ;)

www.4ride.pl
FE 501 '02 ->FS650 '04 ->Hypermotard 796 '11 ->ZXR 400 '01 ->SXS 540 '03 ->SMC 660 '04

6

Odp: Kopie kasków? i nie tylko...

To można by tu wklejać właśnie takie ciuchy, które występują pod kilkoma logami z rożnymi cenami. Możę dzięki temu ktoś zaoszczędzi trochę gorsza :)

7

Odp: Kopie kasków? i nie tylko...

Nie znam się na kaskach, ale ze współpracy z Chińczykami mogę powiedzieć jedno - oni potrafią oszczędzać. Wizualnie to może być to samo, ale haczyki mogą być w sposobie produkcji, materiałach, opakowaniach, itp. Karbon karbonowi nie równy. Na pierwszy rzut oka nie odróżnisz, ale mogą się na przykład inaczej zachować przy uderzeniu. Może tak być, że jeden ma grubość skorupy 1mm, a drugi 0.8mm, i tak dalej i tak dalej. Sama certyfikacja też kosztuje, więc ten bez papierów będzie tańszy.

wzium?

8

Odp: Kopie kasków? i nie tylko...

Potwierdzam słowa sajfer-a.
Mało tego. W chinach są fabryki które tłukom praktycznie to samo. U nas by to się nazywało konkurencja. A jedni i drudzy kopiują jakiś produkt tego samego rodzaju.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9

Odp: Kopie kasków? i nie tylko...

co jak co , ale kask to chyba ostatnia rzecz na której się powinno oszczędzać

DRZ 400 SM ---> Husqvarna SM 610 ---> KTM EXC 530

10

Odp: Kopie kasków? i nie tylko...

Wiadomo, nigdy też nie oszczędzałem na ciuchach na moto.
Oba kaski posiadają wszystkie certyfikaty itd. Z tego co wyczytałem na zagranicznych forach to nishua wykupiła patent na produkcje od uvexa, kiedy ci przestali produkować kaski motocyklowe, a uvex raczej bubli nie robił. Wychodzi na to, że dobrze by było pomacać oba i tyle :)