1

Temat: stuki w silniku crf 450

czesc... mam problem cos puka metalicznego raczej w glowicy odnosze wrazenie. Wymienilem zawory ssące wydechowe wraz ze spreżynami prowadnice zaworów ale tylko na ssacym, na wydechowych byl wyczuwalny luz. mozliwe zeby tak pukało przez prowadnice skoro mialy nie duzy luz ??? jesli to nie to co moze tam jeszcze pukać.

2

Odp: stuki w silniku crf 450

Siemanko w crfie lepiej rozbierz wszystko na czesci pierwsze i sprawdz kazdy element wg serwisowki bo tam pukanie zazwyczaj doprowadza do kosztownego remontu.
Pozdrawiam

EXC 450 SM-sprzedany
CRF450R 08'

3

Odp: stuki w silniku crf 450

Długo tak na ślepo zamierzasz wymieniać sprawne części?
Weryfikacja części to podstawa. Od tego trzeba zacząć przed wymianą czegokolwiek.
Na górze silnika możesz równie dobrze słyszeć zużyte łożysko stopy korbowodu.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

4

Odp: stuki w silniku crf 450

Zapomniałęm dodać ze robiłem głowice w katowicach (Piotr Woryna) wymienił mi dwa gniazda na saccym. stuki zawór sie stykał z tłokiem, gniazda byly nie frezowane tylko wymienione i dotarte zawory do nich przez niego. mialem tylko złozyć motocykl i jezdzić. Zawiozłem głowice go frezowania gniazd i jak reką odioł.

5

Odp: stuki w silniku crf 450

Żadne gniazda zaworowe nie są gotowe. Po montażu w głowicy trzeba je frezować. Jak u Woryny robią, tak robią, ale aż tak głupi nie są, żeby nie frezować gniazd po ich montażu. Nie przesadzaj.
Na nieprzefrezowanych gniazdach nie odpalił byś silnika!
Jak widać popełnili inny błąd. Zostawiając zbyt wysokie gniazda, co w efekcie zbliżyło zawory do tłoka.
A Ty teraz zrobiłeś kolejny błąd. Pozostawiając zawory, które obijały o tłok i na pewno są krzywe.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

6

Odp: stuki w silniku crf 450

Nie wiem czy kolego mnie rozumiesz. mowie ze zostały wymienione gniazda i sam docierał zawory spioł zawory. to ja mam jeszcze rozebrać i zawiesc do kogos zeby sprawdził czy zrobił to poprawnie. chyba to jest żart, po frezowaniu gniazd i dotarciu juz jest ok. kto zrobił bład. moze ja...

7

Odp: stuki w silniku crf 450

remont robiłęm bo juz był czas. a nie dla tego ze wymienialem bo byly stuki w silniku. stuki wyszy po remoncie