1

Temat: Problem z Moto... Hyperstrada 821

Pany... Może ktokolwiek ma jakiś pomysł bo zwątpiłem...

Mam pewien problem z moją Strada 821. Moto latało jak talala do dnia dzisiejszego aż... Padło.
Wróciłem z tripa po Bośni i Hercegowinie kilka dni temu. Podczas wyprawy zauważyłem że jedna z grzanych manetek nie działa (Ori manetki z Ducati podpięte pod magistrale) postanowiłem zmierzyć multimetrem czy napięcie jest ok (zwykle wtyczki pod lampą) Moto odpalone wszystko spoko i sprawdziłem pierwsza, napięcie ok, gdy mierzyłem napięcie na drugiej nagle zgasła lampa i licznik (Moto pracowało normalnie)
Po zgaszeniu 0 reakcji. Przekręcam kluczyk na zapłon, miga się dioda Immobilisera, pompa pracuje, lampa tył świeci i ledy z przodu też ale nic więcej. Moto nie kreci, licznik czarny, kierunków, klaksonu czy nawet świateł stopu nie ma :( bezpieczniki ok (pod.fotelem coś mało swoją drogą tych bezpieczników) a Moto niestety już po gwarancji. Ktoś ma jakiś pomysł co to może być?

CRF 450 < exc 125 < sx 125 < sm690 <3

2 Ostatnio edytowany przez Karolo (2018-09-06 22:25:46)

Odp: Problem z Moto... Hyperstrada 821

Regulator napięcia mierzyleś? Akumulator?

3

Odp: Problem z Moto... Hyperstrada 821

Tam wszystko jest ok. Tak jakby ECU odlaczylo zasilanie. Po przekręceniu kluczyka pompa rusza, wszystkie te dziwne dźwięki swoje wydaje tyle że na wyświetlaczu pustka. Kierunki stop etc idą przez CAN i Tak jakby właśnie tam coś się podziało :/ Aku naładowane w pełni, chwilę wcześniej Moto normalnie jechało i paliło bez problemu. Po wpięciu multimetru wszystko zgasło...

CRF 450 < exc 125 < sx 125 < sm690 <3

4

Odp: Problem z Moto... Hyperstrada 821

Witam,

Nie wiem co to może być.
Sam mam Hypermotard SP 821 2013 13tyś.km - jak na razie jeszcze nigdy problemów z elektryką nie było, choć manetek grzanych nie mam ;)

Jakbyś chciał mogę Ci podesłać: DUCATI Hypermotard SP 2014 Repair Manual - 42MB (w razie czego podeślij mi swojego maila)

poczytaj na forum: [url]https://www.ducati.ms/forums/92-hypermotard/[/url]

Pozdrawiam

5

Odp: Problem z Moto... Hyperstrada 821

szukaj po kablach, wygląda na to że ruszyłeś kablem, który gdzieś jest uszkodzony skoro manetka nie grzała, odłącz aku i pruj wiązke po tym kablu od manetki...

6

Odp: Problem z Moto... Hyperstrada 821

Podrzucilem Ci jak tam przyłożyć łopatą...
Ps. Spoko serwisowki do tych Dukatow wypuszczają, kororowe i czytelne:)

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

7

Odp: Problem z Moto... Hyperstrada 821

Dzięki wielkie :)!!! Moto zagadało! Wielka piona.
Btw nie wiem czy to wina ch*** gumy, która zastosowali czy co, ale kable od wtrysku etc te gumowe osłony mają popękane jak cholera, dosłownie ta guma się rozpada w rękach... A i żeby dostać się do filtra powietrza pół Moto trzeba rozkręcić -.-"
W każdym razie Moto gada aż miło, wlecial przy okazji nowy olej i spierdoliła się pogoda eh...

CRF 450 < exc 125 < sx 125 < sm690 <3