1

Temat: Porady dla nowego :)

Witam kolegów , dzisiaj założyłem konto ale przeglądam forum już jakiś czas .
Potrzebuje porady bardziej doświadczonych co kupić na swoje pierwsze SM .
Mociak ma być wykorzystywany przeważnie na torze Radom/Słomczyn/Łódź/Modlin .
Budżet to max 46 tyś ale najlepiej jak najtaniej . Sprzęt ma być raczej nowy , nie mam czasu i siły na remonty .
Doświadczenie na torach mam duże ale na sportach ale już mam dość robienia tysięcy km by gdzieś sobie polatać .

Myślałem o gotowcu czyli Huśka FS450 lub HM SMX450 .
Jakieś opinie o tych sprzętach ? Nie za bardzo egzotyczne ? Trochę im nie ufam bo całe życie na japońcach latam i nigdy mnie nie zawiodły .

Czy lepiej kupić Hondę/Yamahe enduro/cross i przerabiać ? Jakie to są koszty by zrobić dobry pakiet na tor .

Też w sumie jak by sprzęt miał homologacje to by był duży plus bo już parę jeżdżę tylko na torach a czasem by się wyjechało na zapiekanki :)  Tylko pytanie który sprzęt będzie w miarę lekki i nadawał się na tor w 99% i ten 1 % na miasto ?

Dzięki za podpowiedz i liczę na rzeczową dyskusje :)

2 Ostatnio edytowany przez Damian (2018-09-21 18:57:23)

Odp: Porady dla nowego :)

Mike83 napisał/a:

Sprzęt ma być raczej nowy , nie mam czasu i siły na remonty .



  Tylko pytanie który sprzęt będzie w miarę lekki i nadawał się na tor w 99% i ten 1 % na miasto ?



nie żebym się jakoś znał ale torowa maszyna i nie chcieć remontów to nie idzie w parze

Ktm125sx<Ktm300gs<YamahaXt600sm<Husqvarna 610sm<Dorsoduro 750

3 Ostatnio edytowany przez delta (2018-09-21 19:04:43)

Odp: Porady dla nowego :)

Bierz mojego japsa 10h po remoncie :P 100h masz do przelatania na spokojnie.

Albo bierz nową husqe, to żadna egzotyka, sporo ludzi tym lata.

https://www.bikepics.com/members/81

4

Odp: Porady dla nowego :)

Damian napisał/a:
Mike83 napisał/a:

Sprzęt ma być raczej nowy , nie mam czasu i siły na remonty .



  Tylko pytanie który sprzęt będzie w miarę lekki i nadawał się na tor w 99% i ten 1 % na miasto ?



nie żebym się jakoś znał ale torowa maszyna i nie chcieć remontów to nie idzie w parze

Chyba chodziło o to, że nie chce kupować używanego i robić remont od razu po zakupie. Tylko kupić nowy i od razu używać :D

#BRAAP
Suzuki DRZ 440 SM aka Bumblebee

5

Odp: Porady dla nowego :)

Dokładnie , chce się nacieszyć te 70-100mth za nim wydam kolejne tysiące na remont ;)

6

Odp: Porady dla nowego :)

Mój błąd ;)

Ktm125sx<Ktm300gs<YamahaXt600sm<Husqvarna 610sm<Dorsoduro 750

7

Odp: Porady dla nowego :)

Nie wiem jak z Twoim doświadczeniem ale wydawać 40/50 koła na (tak zakładam) amatorska jazdę to trochę bez sensu. Ale to tylko moje zdanie :) na Twoim miejscu bralbym yzf od domiera i tlukl do bólu. Koszty do zakładanego budżetu żadne, a frajda ta sama.

8

Odp: Porady dla nowego :)

W sumie masz racje Karolo , ale w moim przypadku opłaca się kupić w salonie .

9

Odp: Porady dla nowego :)

Niestety z motocykli Supermoto takich: kupuję-jeżdżę to tylko Husqvarna i TM. Jak miałbyś możliwość kupienia CRF ze stanów to tam robią nowe w specyfikacji SM.

SMR 570 '01 ---> YZF 450 '07

10

Odp: Porady dla nowego :)

Rozumiem, koniec roku się zbliża :D

11

Odp: Porady dla nowego :)

Jak ma się nadawać na miasto to może KTM 500 EXC-F? Na ktm sklep nowy z rocznika 2018 jest za 37700 to jeszcze starczyłoby na koła i hamulec.

12

Odp: Porady dla nowego :)

Niestety już go dawno nie mają, wisi tylko na stronie jeszcze..

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

13

Odp: Porady dla nowego :)

Najlepiej popatrz sobie za granicą, są fajne sprzęty za np 10k EUR

Kuba #18

14

Odp: Porady dla nowego :)

Dzięki za podpowiedzi , w sumie teraz mam dylemat bo mogą być dwie opcje . Huśka z Wawki dała bardzo dobrą cenę ale też może jak na pierwsze SM kupić używkę w bardzo dobrym stanie , doinwestowaną . Zaraz zrobię temat w ''Kupie'' może ktoś coś pokaże co ma w garażu .

15

Odp: Porady dla nowego :)

Jak chcesz z fakturą żeby odliczyć to wal nowe, a jak nie to ja bym kupił coś do remontu na zimę za grosze i zrobił pod siebie. Tyle, że w Polsce wszystko jest 3mth po remoncie :P