76

Odp: Sprawy funkcjonalności forum

Coś jest nie tak z banami.
Ciągle loguje się na forum ktoś z tego samego maila, z tego samego IP pomimo tego, że jest zbanowany.
Jak to możliwe?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

77

Odp: Sprawy funkcjonalności forum

Może jakiś haker?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

78

Odp: Sprawy funkcjonalności forum

usuń mu konto to nie będzie się miał na co logować :D

RMX 450Z

79

Odp: Sprawy funkcjonalności forum

Źle napisałem - nie loguje tylko zakłada identyczne konto.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

80

Odp: Sprawy funkcjonalności forum

Zmien mu haslo i mejla :-)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

81

Odp: Sprawy funkcjonalności forum

Nie wiem czy tylko ja tutaj jeszcze moderuje - ale spoko.

Przydałaby się ankieta odnośnie wystawianie w dziale giełda.
Jest grono osób które loguje się na forum i bum pierwszy lub drugi post to ogłoszenie sprzedaży w dziale giełda.
Takie ogłoszenia kasuje.
Niestety wszystkie te osoby piszą do mnie później PW z pretensjami dlaczego.
Część towaru ląduje jeszcze raz na forum tylko wystawione przez starszego forumowicza - bo to kolega.

Pytanie więc do reszty M i do Was.
Czy ma być jakiś regulamin w dziale giełda czy nie?
Kto i kiedy według Was ma mieć prawo do wystawiania w dziale giełda?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

82

Odp: Sprawy funkcjonalności forum

Regulamin by się przydał. Ciężko mi powiedzieć ile postów trzeba mieć, żeby mieć prawo wystawiać coś w dziale Giełda, ale pierwszy czy drugi post z ofertą mi się nie podoba. Z drugiej strony nowi członkowie nie potrafią stworzyć swojego tematu w Przywitalni, więc czytanie regulaminów przychodzi im ciężko.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

83

Odp: Sprawy funkcjonalności forum

''8. W dziale giełda ogłoszenia mogą wystawiać tylko osoby udzielające się od dłuższego czasu na forum. Ogłoszenia od nowo zalogowanych użytkowników będą kasowane.''

Jest to punkt trochę nieprecyzyjny, co to znaczy ''od dłuższego czasu''? Dzień, dwa dni, tydzień? Czy może ma to być liczba postów? Ale i tak jak ktoś będzie chciał, to nawali byle jakie posty i forum zaśmieci. Ciężki temat :/

EXC 525 in progress

84

Odp: Sprawy funkcjonalności forum

Z kolei jeśli wprowadzi się wymaganą ilość postów, aby wystawić ogłoszenie to zacznie robić się spam przez nowych userów, aby osiągnąć tę liczbę postów, by móc wystawić ogłoszenie.

Wg. mnie jeśli ktoś wystawia supermociaka lub jakieś części do niego to jest to ok, ale jeśli ktoś rejestruję się i wstawia na giełde coś z kosmosu niezwiązanego z tematyką forum to dziękuję.

#BRAAP
Suzuki DRZ 440 SM aka Bumblebee

85

Odp: Sprawy funkcjonalności forum

Mogą zdarzać się osoby które nie mają ochoty udzielać się na forum, a mogą chcieć sprzedać supermociaka na forum gdzie ludzie interesują się bardziej tym rodzajem motocyklu.

Ktm125sx<Ktm300gs<YamahaXt600sm<Husqvarna 610sm<Dorsoduro 750

86 Ostatnio edytowany przez mallly200sx (2018-09-05 12:30:02)

Odp: Sprawy funkcjonalności forum

Wydaje mi się, że jak ktoś nic nie wnosi do forum, to nie powinien wystawić tu gratów.

Aktualnie do wystawiania gratów są grupy na FB.

do wystawiania ofert są portale aukcyjne.

Pozdrawiam,
Piotrek

87

Odp: Sprawy funkcjonalności forum

popieram Małego. Wg mnie - minimalna liczba postów 20 i wtedy można coś do giełdy wrzucić.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

88

Odp: Sprawy funkcjonalności forum

Też się boję tych 20 postów - będzie to 20 postów w przywitalni typu "witaj" lub "siema".
Jednak coś wprowadzić trzeba co by można było dodać do regulaminu.

Damian napisał/a:

Mogą zdarzać się osoby które nie mają ochoty udzielać się na forum, a mogą chcieć sprzedać supermociaka na forum gdzie ludzie interesują się bardziej tym rodzajem motocyklu.

Do tego portretu pasuje każdy handlarz pojazdów:)
Chodzi o to aby nie było tu handlarzy z minami. Później są tematy "kupiłem od forumowicza minę".
Wiadomo miny się zdarzają nawet na forum ale jest ich mało i lepiej statystyk nie powiększać.
Większość osób na forum jeżdżących zna się osobiście. Więc szpej od forumowicza jest bardziej pewny niż od cicho ciemnego.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

89

Odp: Sprawy funkcjonalności forum

Nie wiem czy jest zasadność takich ograniczeń. Wiele osób które znam czytają fora dość biernie, ograniczenie wg ilości postów moim zdaniem nie ma sensu.
Określiłbym co najwyżej czas od rejestracji. Jeżeli ktoś coś sprzedaje i na siłę chce się pchać, to tego warunku nie spełni. A ktoś, jeżeli sobie to zaplanował i ma konto od x dni, wstawia ogłoszenie jako swój piąty post na forum to ten temat i tak jest rozpieprzany przez innych forumowiczów, którzy są nader podejrzliwi. I w sumie to chyba najwięcej weryfikuje.
Ja akurat chciałbym szukająć pojazdu różnych portalach trafić na forum, gdzie gość wstawił ogłoszenie a w komentarzach został ładnie "sprostowany" co do nieprawidłowości przy motocyklu dla laika niewidocznych.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]