1 Ostatnio edytowany przez elmo_mc (2018-08-23 20:50:09)

Temat: Yamaha kod lakieru ramy

Siema
Czy istnieją kody lakierów ramy tak jak w autach? Mam w WR 450 powycieraną miejscami ramę i chciałem w zimę to pomalować. Czy można po VINie taki kod odnaleźć?
Pozdr

2

Odp: Yamaha kod lakieru ramy

Nie można. Yamaha nie ma czegoś takiego jak kod lakieru. Kiedyś próbowałem to ustalić i jest to niemożliwe

SXV 550 -> MT 09 -> KTM 690 SMC R -> WR450F -> EXC 300 TPI

3

Odp: Yamaha kod lakieru ramy

Yamaha ma kody lakierów, ale nie udostępnia ich, bo w ich mniemaniu każda z części zamiennych jest fabrycznie pomalowana.

DPBMC Yamaha Blue 0564 (DEEP PURPL. BLUE MET. C) to jest oznaczenie malowania, które raczej nie jest kodem lakieru, co raczej identyfikacją rodzaju wykończenia motocykla.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

4

Odp: Yamaha kod lakieru ramy

AntonioPL napisał/a:

DPBMC Yamaha Blue 0564 (DEEP PURPL. BLUE MET. C)

I to już jest jakiś trop. Dam znajomemu lakierników ten numer to zapyta w mieszalni, jak potrzebowałem do burgmana lakier to po numerze znalezionym w necie dobrali.

5

Odp: Yamaha kod lakieru ramy

[url]https://m.ebay.com/itm/Yamaha-0564-Racing-Blue-Spray-Paint-Dirt-Bike-ColorRite-Single-Stage-5815OR-/111655145611?_mwBanner=1&_rdt=1[/url]
Widział ktoś takie cudo po tej stronie oceanu?

6

Odp: Yamaha kod lakieru ramy

AntonioPL napisał/a:

Yamaha ma kody lakierów, ale nie udostępnia ich, bo w ich mniemaniu każda z części zamiennych jest fabrycznie pomalowana.

DPBMC Yamaha Blue 0564 (DEEP PURPL. BLUE MET. C) to jest oznaczenie malowania, które raczej nie jest kodem lakieru, co raczej identyfikacją rodzaju wykończenia motocykla.

Dokładnie takie info też dostałem z yamahy. Są podobno dwie firmy w Niemczech które są w stanie dobrać takie lakiery. Kolega malował kawałek ramy jak i dekiel i niestety na jednym jak i drugim elemencie widać różnice w kolorze mimo że jeden i drugi element był malowany u dwóch różnych lakierników z dużym doświadczeniem. Te lakiery motocyklowe są inne niż samochodowe i nie da się tego idealnie dobrać. Jeżeli ktoś twierdzi inaczej to proszę o kontakt do takiego magika a napewno wykorzystam :D

SXV 550 -> MT 09 -> KTM 690 SMC R -> WR450F -> EXC 300 TPI