1

Temat: Zestaw naprawczy- pompa hamulca przód- KTM SMC-R 690 2016

Cześć,
Czy posiadacie wiedzę gdzie można dostać zestaw naprawczy jak w tytule?
W sklepie poinformowano mnie, że nie występuje zestaw do tego modelu.
Trochę dziwne, bo do innych można dostać... choćby na allegro.
Ewentualnie w którym, modelu występuje ta sama pompa, żeby coś dopasować?

2

Odp: Zestaw naprawczy- pompa hamulca przód- KTM SMC-R 690 2016

Zmień sobie pompę na coś radialnego bo ta padaka która jest zamontowana, nie dość, że się psuje ,to jeszcze z hamowaniem nie ma nic wspólnego. Weź kup sobie cokolwiek innego byle tłoczek był 16, było radialne i oczywiście pod jeden zacisk, a będzie pan zadowolony. Naprawianie oryginalnej pompy to bez sens w tym modelu.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

3

Odp: Zestaw naprawczy- pompa hamulca przód- KTM SMC-R 690 2016

Do tej pory pompa działała poprawnie jak na moje potrzeby. Ostatnio moto stało 4 tygodnie, z powodu kontuzji.  Klamka zrobiła się miękka i wpada głębiej. Próbowałem wczoraj odpowietrzyć i jest poprawa. Co prawda bąbelki powietrza nie szły z odpowietrznika ale twardość lekko się poprawiła i już tak nie wpada klamka. Pytanie na jak długo ta poprawa.
Kiedyś miałem tak w GSXR, że zaraz po odpowietrzeniu było dobrze, a za kilka dni znowu hamulec miękki. Po wymianie zestawu naprawczego w pompie jest okej.
W razie w... Pompa radialna (czyli z tłoczkiem prostopadle do kierownicy), tłoczek 16, pod jeden zacisk. Pytanie od czego podejdzie? Kiedyś czytałem, że z r1/r6 daje radę. Tylko tam są dwa zaciski a u mnie jeden. Jak później z dozowalnością hebla?
Drogie Bravo, doradźcie coś ;)

4

Odp: Zestaw naprawczy- pompa hamulca przód- KTM SMC-R 690 2016

Poszukaj od dziobala R, Duke'a 690 bo tam były radialne pompy. Sprawdź też Brembo RCS 15 i Beringer RO 10.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

5

Odp: Zestaw naprawczy- pompa hamulca przód- KTM SMC-R 690 2016

Może spróbuj najpierw wymienić płyn hamulcowy?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

6

Odp: Zestaw naprawczy- pompa hamulca przód- KTM SMC-R 690 2016

Podejdzie tez od husqvarny fs450, tam jest jakaś brembo instalowana.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

7

Odp: Zestaw naprawczy- pompa hamulca przód- KTM SMC-R 690 2016

A rada z płynem jest dobra, bo u mnie tez miałem ten sam problem co ty i po wymianie płynu i dokreceniu całego układu ustąpiło. A potem wymieniłem pompę wiec nie wiem na jak długo starczyło.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

8

Odp: Zestaw naprawczy- pompa hamulca przód- KTM SMC-R 690 2016

To już jest jakiś trop...Dzięki.
Płynu podczas odpowietrzania tyle "przelałem" przez układ, że już nie powinno być starego:)
Pytanie czy płyn hamulcowy jeśli był otwarty 2 miesiące temu, a następnie mocno zakręcony to traci swoje właściwości? Innymi słowy czy może pociągnąć wilgoć z powietrza zakładając, że jednak zakrętka nie jest hiper szczelna?
Poobserwuję to i jeśli znowu zacznie wpadać klamka, to spróbuję jeszcze zalać całkiem nowym płynem.
Pompę zostawię sobie jako ostateczność.

9

Odp: Zestaw naprawczy- pompa hamulca przód- KTM SMC-R 690 2016

Ja uważam, że u mnie to była raczej nieszczelność układu i gdzieś się zapowietrzał, a jak dostał jakiś wymyślny płyn hamulcowy, który  sprawiał wrażenie trochę gęściejszego, został po dokręcany to się uszczelnił. Ja jak odebrałem swojego to za każdym razem w serwisie narzekałem na hamulec i za każdym razem kombinowali i nic. W końcu po przestaniu zimy klamka mi wpadła i wtedy zmieniłem płyn na jakiś sportowy i było dobrze a potem zmieniłem pompę i było cudownie :)

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

10

Odp: Zestaw naprawczy- pompa hamulca przód- KTM SMC-R 690 2016

_Michał napisał/a:

To już jest jakiś trop...Dzięki.
Płynu podczas odpowietrzania tyle "przelałem" przez układ, że już nie powinno być starego:)
Pytanie czy płyn hamulcowy jeśli był otwarty 2 miesiące temu, a następnie mocno zakręcony to traci swoje właściwości? Innymi słowy czy może pociągnąć wilgoć z powietrza zakładając, że jednak zakrętka nie jest hiper szczelna?
Poobserwuję to i jeśli znowu zacznie wpadać klamka, to spróbuję jeszcze zalać całkiem nowym płynem.
Pompę zostawię sobie jako ostateczność.

To, czy płyn hamulcowy wciągnie wilgoć z powietrza nie ma wpływu na twardość klamki, przynajmniej do czasu zagotowania płynu, który właśnie przez wilgoć ma niższą temperaturę wrzenia.
Więc na pewno nie jest to sprawa typu 2 miesiące. W samochodach też masz zbiorniczki z zakrętkami, przez 2 miesiące nic się nie dzieje.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

11

Odp: Zestaw naprawczy- pompa hamulca przód- KTM SMC-R 690 2016

W sumie masz rację... To dawałoby się we znaki dopiero przy mocnym pałowaniu i nagrzaniu układu.
Przy odpowietrzaniu odkręciłem przewody z uchwytów przy zegarach, żeby "wyprostować" to odwrócone "U" i chyba poskutkowało.
Póki co nie ma tragedii z tym heblem więc wstrzymam się z poważniejszymi zakupami... do czasu:)

12

Odp: Zestaw naprawczy- pompa hamulca przód- KTM SMC-R 690 2016

Zawsze możesz odpowietrzać podciśnieniem, np z butelki po napojach.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

13 Ostatnio edytowany przez shonek (2018-11-19 21:29:15)

Odp: Zestaw naprawczy- pompa hamulca przód- KTM SMC-R 690 2016

_Michał, jak wrażenia? Nadal jest ok u Ciebie czy znowu się zapada klamka?

WR250X -> Husaria 701

14

Odp: Zestaw naprawczy- pompa hamulca przód- KTM SMC-R 690 2016

Jak narazie jest akceptowalnie. Spróbuj przy odpowietrzaniu odkręcić przewody z uchwytów przy zegarach, żeby "wyprostować" to odwrócone "U"- w sensie żeby pompa i zbiorniczek na płyn były powyżej tego "U".

15

Odp: Zestaw naprawczy- pompa hamulca przód- KTM SMC-R 690 2016

Co z tym brembo rcs 15? Ktoś używał? Ogólnie to chwalą, ale może ktoś z forum wie coś więcej?

WR250X -> Husaria 701