1 Ostatnio edytowany przez ahmed352 (2018-07-29 23:37:20)

Temat: Wybór supermoto na A2

Witam serdecznie.
Niedługo będę mógł przystępować do egzaminu A2 i powoli rozglądam się za jakimś supermoto. Aktualnie jeżdżę na Hondzie CBR 125 od dwóch sezonów i jak na początek było spoko, jednak chce spróbować supermoto. Chciałbym aby przyszłe moto było maksymalnie bezawaryjne, licznik w kilometrach a nie mth. Nie chcę też przerobionych enduro, bo wiem że one wymagają regularnych remontów. Wpadła mi w oko Husqvarna 610 SM, jednak nie jestem pewien co do serwisowania oraz wiem, że nie do końca łapie się na A2. W recenzjach ludzie mówią że skrzynia biegów jest nie do zniesienia, może jest ktoś tutaj właścicielem i mógłby się wypowiedzieć? Większość jazdy to miasto i wioski, czasem trochę polnych dróg. Budżet jaki przewiduje to około 13tys.

2 Ostatnio edytowany przez kubik977 (2018-07-30 00:13:48)

Odp: Wybór supermoto na A2

Kat 690 SM, 660 SMC, 640?

Z innej beczki xtx 660 lub drz 400? Napisałeś, ze chcialbys jak najbardziej bezawaryjne ale nie napisałeś czego poza tym od moto oczekujesz :P
Bo jesli bezawaryjnosc to wszystko to kup sobie wspomnianego xtx, mocowo i tym jak sie prowadzi na pewno powalac nie będzie, bo to supermoto to on ma tylko w nazwie ale bezawaryjność na pewno spełni i też da więcej frajdy niż cbr 125 :)

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!

3 Ostatnio edytowany przez KrisWrp (2018-07-30 02:17:33)

Odp: Wybór supermoto na A2

Użytkuje xa od 3miesiecy ogólnie fajne Moto głównie chodziło o eksploatację. Na miasto idealne Moto na torze też trochę jeżdżę i daje radę mają na pierwszy taki sprzęt jest super.  Braki na trasie to minus ale chyba każdego supermociaka nawet mocniejszego.  Mógłby być chudszy o jakieś 30kg .



A DRZ 400 ?

4

Odp: Wybór supermoto na A2

Wiadomo, że bezawaryjność nie idzie w parze z dużą mocą, ale ~50KM spokojnie mi starczy. XTX ogólnie wydaje się fajny, tylko nie wiem czy ta waga nie jest za duża. DRZ 400 najbardziej mi się podoba wizualnie, ale jest ich mało na sprzedaż, a niektóre to stoją od zimy więc ciężko pewnie o zakup czegoś sensownego. No i są chyba najdroższe ze wszystkich propozycji. Co powiecie o wspomnianej przeze mnie Husqvarnie?

5

Odp: Wybór supermoto na A2

Nie podałeś roku tej husqvarny?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

6

Odp: Wybór supermoto na A2

Rozważ wr250x, moto jak marzenie. Jedynie co to mocy może delikatnie brakować na asfalcie, ale w terenie można cudawianki robić :)

WR250X -> Husaria 701

7

Odp: Wybór supermoto na A2

Rok to 2007, chodzi mi o dokładnie taki model: [url]https://www.otomoto.pl/oferta/husqvarna-sm-610-zarejestrowana-nie-drz-400-xt660-lc4-660-supermoto-a2-wymiana-ID6zNQne.html[/url]

Myślałem nad WR250, jeździłem już WR125X i pozycja bardzo fajna, tylko obawiam się że taka 250 szybko by się znudziła

8

Odp: Wybór supermoto na A2

ahmed352 napisał/a:

Rok to 2007, chodzi mi o dokładnie taki model: [url]https://www.otomoto.pl/oferta/husqvarna-sm-610-zarejestrowana-nie-drz-400-xt660-lc4-660-supermoto-a2-wymiana-ID6zNQne.html[/url]

Myślałem nad WR250, jeździłem już WR125X i pozycja bardzo fajna, tylko obawiam się że taka 250 szybko by się znudziła

Jeśli będziesz latał tak jak mówisz, głównie miasto i jakieś wioski to się nie znudzi prędko. Ludzie z USA sprzedawali wrki, kupowali jakieś inne motongi typu 500exc w sm, sprzedawali w ciul i znowu wracali do wrki... Naprawdę sprzęt kozak. Zawsze będę to mówił.
2 lata nim jeździłem i gdybym nie robił tras 2x100km w tygodniu to nadal bym jeździł. Chyba, że ważysz 100kg+ wtedy może być kiepsko faktycznie, i o skokach zapomnij :D

WR250X -> Husaria 701

9

Odp: Wybór supermoto na A2

shonek napisał/a:

Jeśli będziesz latał tak jak mówisz, głównie miasto i jakieś wioski to się nie znudzi prędko. Ludzie z USA sprzedawali wrki, kupowali jakieś inne motongi typu 500exc w sm, sprzedawali w ciul i znowu wracali do wrki... Naprawdę sprzęt kozak. Zawsze będę to mówił.
2 lata nim jeździłem i gdybym nie robił tras 2x100km w tygodniu to nadal bym jeździł. Chyba, że ważysz 100kg+ wtedy może być kiepsko faktycznie, i o skokach zapomnij :D

Mimo wszystko najpierw rozglądam się za czymś mocniejszym, jak to nie wypali to rozejrzę się za WRką. Póki co najbardziej odpowiada mi DRZ i Husqvarna, jednak będę chyba musiał dołożyć trochę do budżetu.

10

Odp: Wybór supermoto na A2

z tą mocniejszą drzta vs wrka to można raczej dyskutować... :)

RMX 450Z

11

Odp: Wybór supermoto na A2

zależy jaka drz :P seryjna nie odstaje zbytnio od wr'ki , troche dół mocniejszy jedynie. Jak ją sobie zrobisz porządnie z fcr'em , wydeszkiem itp. to już troche różnice czuć

DRZ 400 SM ---> Husqvarna SM 610 ---> KTM EXC 530