1

Temat: akumulator crf 450hm

witam
Wie ktoś jaki amumulator miała oryginalnie crf450 hm z 2006r ? teraz mam 1.3Ah i jak zrobię 5 km to już jest rozładowany i to używając samych świateł

2

Odp: akumulator crf 450hm

A jeździsz na samym aku czy masz tam jakiś alternator co ładuje aku?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: akumulator crf 450hm

hacker33 wersja HM ma cały układ ładowania.
Lukasz1086 zanim uszkodzisz następny akumulator to sprawdź wpierw sprawność układu ładowania akumulatora.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

4

Odp: akumulator crf 450hm

Majster128 napisał/a:

hacker33 wersja HM ma cały układ ładowania.
Lukasz1086 zanim uszkodzisz następny akumulator to sprawdź wpierw sprawność układu ładowania akumulatora.

Pytanie czy to na pewno hm lub czy nadal kompletne.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5

Odp: akumulator crf 450hm

Tak oryginalny HM z pełną instalacją. Ładowanie  jest ale takie dziwne jak w maluchu na pradnicy :p na wolnych z 7 v a jak dodam gazu to normalnie 12-13v gdzieś czytałem, że podobno ładowanie w HM jest od 6 tyś i to by się zgadzało. Ale pobór prądu jest za duży a już założyłem żarówki 35w przód led tył a dalej świateł nie ma

6

Odp: akumulator crf 450hm

Przerabiałem to samo ale na statorze z Trialtechu i zwykłej CRF.
Rozwiązałem to tak że wstawiłem wszędzie ledy. Do jazdy dziennej używałem postojówek, a mijania i drogowe zakupiłem z alliexpres 10W w cenie 40 zł. W Polsce takie same były po 120zł. Muszę przyznać że nie żle to świeciło i byłem bardzo zadowolony. Nocą 35W nie świeci wcale. Wstawiałem nawet 25W żarówkę ale nic nie pomagało. Problem z wyładowanym akumulatorem zniknął, co nie zmienia faktu że co sezon musiałem coś kupować bo akumulator wysiadał. Wstawiłem kondensator równolegle do akumulatora (47nF, ten z większych), aby niwelował skoki napięcia. pomogło.

CRF450R

7

Odp: akumulator crf 450hm

tylko zastanawia mnie jak to oryginalnie chodziło bo mam oryginalną lampę i na niej jest napisane 2x 55w +kierunki+licznik + tylna lampa na żarówkę i stop.  A teraz mam tylko lampę 35w i led z tylu bez stopu i nie działa.

8

Odp: akumulator crf 450hm

A tego to nie wiem. Trailtech miał max 40W to szału nie było. Co ciekawe policja parę razy mnie zatrzymywała ale ani słowa nie powiedzieli o moich postojówkach.

CRF450R