1

Temat: HM 450 2009 gaśnie po dodaniu gazu

Cześć, mam problem z hm'ką, po odpaleniu (pali dobrze na ciepłym i zimnym) trzyma równo obroty ale po gwałtownym dodaniu gazu gaśnie, zdarza jej się też zgasnąć po wbiciu jedynki bez dodawania gazu i podczas hamowania i redukcji (np dojazd do świateł). Luzy zaworowe ok, filtr powietrza wyprany i nasączony, macie jakieś pomysły co to może być? Moto jest na wtrysku
Pozdrawiam

2

Odp: HM 450 2009 gaśnie po dodaniu gazu

Sprzęgło nie ciągnie?
Gaśnie zarówno na luzie jak i na biegu z wciśniętym sprzęgłem?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: HM 450 2009 gaśnie po dodaniu gazu

Na luzie gaśnie po dodaniu gazu, czasami gaśnie przy wbiciu jedynki ale jak wbiję ją z gazem to później jak trzymam sprzęgło nie gaśnie

4

Odp: HM 450 2009 gaśnie po dodaniu gazu

spróbuj zwiększyć mu obroty pokrętłem na chwile. Będzie miał wyższe niż IDLE ale to tylko w ramach testu. Sprawdź czy objawy nadal występują. Jak nie to wystarczy lekko większe obroty dać oraz tak jak pisze Hacker, sprzęgło sprawdź.

5

Odp: HM 450 2009 gaśnie po dodaniu gazu

Ok, wrócę do domu i sprawdzę, dzięki

6

Odp: HM 450 2009 gaśnie po dodaniu gazu

Wyregulowałem klamkę sprzęgła i nie gaśnie przy wbijaniu jedynki ale przy gwałtownym dodaniu gazu na luzie nadal gaśnie. Zastanawiam się czy przy ściąganiu airboxa i przepustnicy nie przestawiłem TPS'a, niestety nie mam miernika żeby go pomierzyć, oddaję do serwisu, niech mądrzejsze głowy się tym zajmą, dam znać jak wróci co to było