1

Temat: Formalności z moto w UK, mieszka ktoś z was w UK ?

Mieszka ktoś z was może w UK ? lub ogarnia temat motocykla w Anglii?

jakiś czas będe tam mieszkał i chciałbym sobie coś sprawić, szczególnie że mają baardzo atrakcyjne ceny, gdzieś wyczytałem też że łatwo jest zarejestrować typowego Fulla.  jak tam jest z ubezpieczeniem ? mogą odmówić ubezpieczenia motocykla ze względu na dużą pojemność lub niski wiek kierowcy (Irlandia się kłania).  Jak to wygląda z samym kupnem sprzęta? podobno nie ma umowy kupna-sprzedaży tylko wygląda to inaczej

Aktualnie : FZ01

Były :  XT125, CRM85, MX125, TE250, YZ450F, XTX660, DRZ400SM, SHIVER750 MT07

2

Odp: Formalności z moto w UK, mieszka ktoś z was w UK ?

Zapytaj moto

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

3

Odp: Formalności z moto w UK, mieszka ktoś z was w UK ?

Ubezpieczenie po kurwie drogie jeśli nie masz conajmniej 25lat. Nie myśl ze zniżki z Polski Ci się naliczają tez w uk, da się to przenieść ale tylko do jednych z najbardziej znanych ubezpieczalni które kasują tez najwiecej wiec wcale nie będzie się to opłacać (jest cały formularz na przeniesienie zniżek, który Twój ubezpieczyciel musi wystawić po angielsku). Ubezpieczenia jak już to Ci nie odmówią ale dojebia takie ze się zesrasz i Ci się odechce, ja chciałem sobie po przylocie kupić audi s3 i dostałem oferty 8-12tys funtów rocznie przy wieku jeszcze wtedy 20lat. Nie jestem pewien czy możesz ubezpieczyć nie mając prawka ale byłbym skłonny powiedzieć, ze nie bo ostatnio właśnie ubezpieczałem auto i pare dni przy tym siedziałem porównując oferty. Zależnie tez od typu ubezpieczenia które masz wykupione np nie masz możliwości przejechania się sprzętem kolegi no chyba ze on wymienił Cię w swoim ubezpieczeniu w co wątpię ;P ale są tez plusy, bo np moto którym chcesz latać na a2, blokujesz dostajesz zaświadczenie z któregoś z garaży i latasz, żadnej papierkologii czy dodatkowych przeglądów.

A co do samego kupna wyglada to tak, ze w głównym dowodzie a bardziej nazwałbym to duża ulotka bo ma to chyba 3 rozkładane strony: wpisujecie na odrywalnym papierku dane nowego właściciela i to bardzo po krotce, imię nazwisko adres chyba numer ubezpieczenia osobowego, dajesz kasę w łapę i masz moto :)


ALE najciekawszy moment teraz: nie możesz jechac moto na kołach do domu w momencie kupna, bo w momencie sprzedaży traci ubezpieczenie i w świetle prawa musisz skontaktować się z ubezpieczycielem, stworzyć polisę a w momencie kupna zadzwonić i potwierdzić ze kupiłeś sprzęt, wpłacasz im kasę i dopiero wtedy możesz jechac :) a z fulla nie wiem ale nie wykluczone, ze jest tak jak napisałeś :)

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!

4 Ostatnio edytowany przez racek (2018-06-22 14:47:56)

Odp: Formalności z moto w UK, mieszka ktoś z was w UK ?

Wejdź sobie na Facebooka i tam jest troche Polaków co ubezpieczają w Anglii,wpisz „ubezpieczenia UK”zadzwoń do któregoś i zapytaj,napewno będzie taniej przez nich jakbyś sam chciał ubezpieczyć, ubezpieczałem samochódów wyszło dużo taniej, oczywiście małą prowizje biorą ale i tak się opłaca .

Ktm#exc#525#sm

5 Ostatnio edytowany przez Żonkil (2018-06-22 15:45:15)

Odp: Formalności z moto w UK, mieszka ktoś z was w UK ?

Ubezpieczenie możesz kupić np. na dwa dni. Możesz ubezpieczyć sobie nie swój motocykl i przyjechać z gotowym papierem po moto. Bo tam jest tak, że bardziej ubezpieczenie jest na człowieka niż na pojazd, a pojazd (nr rejestracyjny) jest przypisywany do polisy człowieka.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

6 Ostatnio edytowany przez Bachu (2018-06-22 20:01:05)

Odp: Formalności z moto w UK, mieszka ktoś z was w UK ?

Dzięki wszystkim za info :D 

Kubik, prawko będe miał w poniedziałek jeśli nic nie spierd00le :d 

a wylatuje w nastepny poniedziałek xD to DRZ sobie polatałem....dlatego musze sobie coś tam ogarnąć :d

Aktualnie : FZ01

Były :  XT125, CRM85, MX125, TE250, YZ450F, XTX660, DRZ400SM, SHIVER750 MT07