1 Ostatnio edytowany przez Kinio (2018-06-07 22:24:39)

Temat: Kilka pytań odnośnie ubioru MVD i ortezy

Siema
Po 3 letniej przerwie spowodowanej kontuzją szykuje się powrót na SM ale jako że Polak mądry po szkodzie tym razem najpierw ciuchy i bezpieczeństwo później motor. Znalazłem takie oto cudo na Alledrogo [url]http://allegro.pl/skora-mvd-supermoto-3xl-komplet-przeciwdeszczowy-i7373942874.html#thumb/1[/url] no i mam zagwostkę. W ogłoszeniu nie ma podanego numeru telefonu może ktoś zna sprzedającego z Poznania? Mam 189/190 cm wzrostu i ważę koło 110 kg, pewnie są tu osoby które mają MVD, myślicie że to dziwne 3XL będzie pasowało?
Rozglądam się także za jakimiś ortezami najchętniej parą lub przynajmniej na razie jedną a w przyszłości drugą do kompletu, nigdy nie miałem ortez, trochę się naczytałem i zauważyłem kilka ciekawostek na które warto wrócić uwagę ale nurtuje mnie czy szukać czegoś (czy w ogóle istnieją) ortezy na dwóch zawiasach? Myślałem o takich: [url]http://allegro.pl/leatt-ochraniacze-kolan-ortezy-c-frame-carbon-xxl-i7386247952.html[/url] może ktoś ma i może się wypowiedzieć na ich temat? Ewentualnie jakieś sprawdzone modele warte rozważenia, cenowo chciałbym się zmieścic w 2500 za parę chyba że pojedyńczo to około 1500zł za sztukę.

edit. obejrzałem test tych ortez od Leatt i one chyba mają 2 zawiasy na sztuce(z jednej strony) o ile dobrze widzę

Obecnie poszukiwania.

Honda CRF 450 R <3

2

Odp: Kilka pytań odnośnie ubioru MVD i ortezy

Leatty są C frame (zawias z jednej strony) i X frame zawias z dwóch stron. Bardzo podobna cena. C frame teoretycznie ma dac lepsze czucie motocykla kolanami. Mi w C frame było niewygodnie na rzepach bo są połączone a w X frame każdy jest oddzielnie. Pewnie zależy to też od kształtu nogi i najlepiej poprzymierzac. Myśle że jak kupowac ortezy to komplet.

Zapraszam na nasz FanPage! https://www.facebook.com/SUMOsupermotoTEAM/

3 Ostatnio edytowany przez mallly200sx (2018-06-08 10:00:31)

Odp: Kilka pytań odnośnie ubioru MVD i ortezy

Trzeba przymierzyć kilka sztuk.
Ja skreśliłem C/X frame bo za chiny nie chciały wejść pod skórę supermoto (nie MVD).
Miałem EVS WEB i są na prawdę spoko- jedynie środek się rozkleja po dłuższym użytkowaniu i żepy słabiej trzymają.

Teraz mam POD K8- są bardzo przylegające, mało odstają i da się je używać "na wodzie".

Warto pojechać w jakieś zagłębie motocyklowe i przymierzyć kilka firm.

Pozdrawiam,
Piotrek

4 Ostatnio edytowany przez LukAs_525 (2018-06-20 00:21:29)

Odp: Kilka pytań odnośnie ubioru MVD i ortezy

Dopiero teraz zauważyłem temat, ale może Ci jeszcze pomoże. Sam mam 193cm i tą samą wagę aktualnie. Jeżeli myślisz o 3XL to jest to jedyny rozmiar jaki powinieneś brać pod uwagę. Ta rozmiarówka jest dosyć ciekawa. Już nawet nie chodzi o rozmiar w pasie czy innych miejscach, ale przy 2xl długość rękawa jest o wieeele za krótka.
Miałem okazję sprawdzić kilka rozmiarów mvd i przy takim wzroście tylko 3xl jest rozsądne. Inaczej będzie ciężko spiąć górę z dołem, a rękaw nie będzie sięgał do nadgarstka.
Spodnie w pasie i tak dopniesz rzepami. Ogólnie przy tym wzroście polecam na to zakładać koszulkę żeby nie wyglądać głupio, bo jak zepniesz spodnie z górą to i tak góra z dołem nie będzie sie idealnie pokrywała + do tego on nie jest spinany na 360 stopni, tylko dziura na brzuchu i tak zostaje :P Ale to jest bardzo wygodne jak jesteś pochylony do przodu.
Co do miejsca na ochraniacze kolan jest dużo, ja mam Leatt'a 3df. Idealnie pasują pod spodnie i zgrywają się z wysokimi butami. Ogólnie tam jest sporo miejsca na wciśnięcie różnych ochraniaczy czy ortez.
Co do bezpieczeństwa to kombi jest serio dobrej jakości bo po kilku szlifach moja skóra jest cała. Po pierwszym szlifie straciłem logo MVD na rękawie bo zjechały się szwy, ale to pierdoła :D Ale ogólnie kombinezon jakościowo jest zajebisty.
Polecam dodać coś na osłonę kości biodrowych bo po dobrej glebie mialem siniaka od polowy żeber do polowy uda :P

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

5

Odp: Kilka pytań odnośnie ubioru MVD i ortezy

Dzięki, chyba wybór padnie na MVD ale patrząc cenowo najchętniej  na używkę. Trochę szkoda ze komplet w Poznaniu przeleciał mi koło nosa ale trudno. Ktoś ma pomysł gdzie szukać używanych zestawów lub osobno kurtki/spodnie oprócz Allegro Olxa i Ebaya?

Obecnie poszukiwania.

Honda CRF 450 R <3

6

Odp: Kilka pytań odnośnie ubioru MVD i ortezy

Nie tylko Tobie przeleciał koło nosa! Ciężko się było dogadać.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"