1

Temat: KTM Duke 390, gaśnie czasami.

Panowie, ma ktoś pomysł co może być nie tak. Motorek mamy od nowości, żonka sobie nim śmiga, ale od czasu do czasu, przy dojeździe na skrzyżowaniu gaśnie. W sensie takim, że jak się nim człowiek toczy na luzie, bądź sprzęgle to zdarza mu się po prostu zdechnąć i nie bardzo chce odpalić od strzała, jak odpali to wszystko wraca do normy.  Objawy występują bardzo rzadko, ale wkurwia***ą moją żonkę, przez co ja mam również przesrane. Po za tym co napisałem nic się nie dzieje. Odpala zawsze, na zimnym nigdy nie gaśnie. Taka usterka z dupy. Jakieś pomysły ? Rady ?

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

2

Odp: KTM Duke 390, gaśnie czasami.

Nie ma tam jakiegoś czujnika położenia stopki, wciśnięcia sprzęgła który mógłby gasić silnik?
Ktoś chyba miał tutaj takie problemy z innym motocyklem.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: KTM Duke 390, gaśnie czasami.

Gaśnie zawsze podczas jazdy, na postoju nie chce, i potrafi zgasnąć na wciśniętym sprzęgle więc raczej czujnik stopki/wciśnięcia sprzęgła odpada.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

4

Odp: KTM Duke 390, gaśnie czasami.

Zapytaj snickera z forum , u niego w smcr bylo to samo i o ile pamietam byla to jakas dzwigienka wydechowa

drz y/sm 434

5

Odp: KTM Duke 390, gaśnie czasami.

Jaki przebieg? Wiem, ze to inna bajka ale Suzuki GSRy maja tak jak sie klncza luzy zaworowe :)

6

Odp: KTM Duke 390, gaśnie czasami.

10 000 km, zaczęło się przy około 4 tyś, potem był w serwisie przy 5 tyś, porobili co trzeba posprawdzali, ale nadal czasami zdechnie.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

7

Odp: KTM Duke 390, gaśnie czasami.

mozliwe że przywiesza się TPS, jakiś czas temu miałem taki temat w SD. Można też zobaczyć czujnik przechyłu czy czasem coś nie świruje.

8

Odp: KTM Duke 390, gaśnie czasami.

To jest na wtrysku ? Jak tak, to moze sie po prostu przylewa ??

Jak wystapi ponownie, to pokrec rozrusznikiem z 6 sekund na pelnej manetce. To jest dposob nA przedmuchanie swiecy. Po tych 6 sekendach, normalnie bez gaxu lub z minimalnym.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

9

Odp: KTM Duke 390, gaśnie czasami.

Nie przedmuchasz świecy w ten sposób w tym cudeńku bo są dwie przepustnice i nic Ci nie da że otworzysz mechaniczną. Dodatkowo przychodzi mi na myśl MAP sensor bo na nim opierają się jałowe obroty. Musisz sobie ogarnąć jakieś oprogramowanie ala tuneecu do tej 390  i zobaczyc co i jak bo inaczej to tylko internetowe gadanie.

10

Odp: KTM Duke 390, gaśnie czasami.

Zobacz, czy do fajki nie naszła woda i nie utleniły się styki, bo mi się tak zaczęło dziać po myciu, jak na świecy było mokro.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]