1

Temat: Który kask lepszy ?

Witam mam nie lada zagwostkę , muszę kupić kask i tu zaczynaja się schody .
Mam do wyboru Foxa V2  lub Airoh Twist . Szukałem o nich informacji ogólnych, ale chciałbym wiedzieć ,który waszym zdaniem jest lepszy(oczywiście na supermoto) . Interesowałaby mnie bardzo opinia użytkowników tych kasków z góry dziękuje .

2

Odp: Który kask lepszy ?

Mam twista w czarnym macie czyli najtańsza opcja, nowy kosztował nawet nie 600zl. Rozmiar L na moj łeb idealny i bardzo lekki, nie wiem czy daszek nie jest czasem bardziej wyeksponowany niż w v2 przez co stawia mega opory. A co do V2 się nie wypowiem co prawda miałem go kiedyś ale był to bardzo krótki okres :) Wizualnie moim zdaniem twist góruje nad foxem :)

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!

3

Odp: Który kask lepszy ?

A jeśli chodzi o bezpieczeństwo ? Wiesz SM = jazda na kole upadki itp .

4 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2018-06-03 15:15:34)

Odp: Który kask lepszy ?

Jak ma być bezpiecznie to kup sobie kask integralny:) Jak ma być ładnie i w miarę bezpiecznie to Airoh będzie ok

5 Ostatnio edytowany przez patryk11 (2018-06-03 17:42:28)

Odp: Który kask lepszy ?

Mam Airoha Twist i jest ok jak za tę cenę, ale gdybym miał jeszcze raz kupować to bez zastanawiania kupiłbym jakiś zwykły kask integralny, a nie crossowy. Latam na DRZ i sporych prędkości nie osiągam, ale przy 110 km/h w takim kasku już nie jest przyjemnie, mocno szumi i wieje ale da się do tego przyzwyczaić.

DRZ 400 SM

6

Odp: Który kask lepszy ?

Szukasz kasku budżetowego - tutaj nie ma cudów. Nie ma co wchodzić w szczegóły bo to najprostsze skorupy spełniające podstawowe normy i wybmogi bezpieczeństwa ale nie oferujące wiele ponad to. Niezależnie od marki...
Kup ten, który podoba Ci się bardziej i który lepiej leży na twojej głowie.
Jak chcesz bezpieczeństwa to musisz dopisać co najmniej jedynkę z przodu... a najlepiej dwójkę. Wtedy można zacząć rozstrząsać o wyższości jednego nad drugim.

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

7

Odp: Który kask lepszy ?

V2 będzie bezpieczniejszy bo jest z włókna szklanego.
Twist to jest termoplastyk.

V2 to raczej budżet Terminator'a Open Vision i z nim bym V2 prędzej porównywał.
Jeśli chcesz nowy kask to mogę zorganizować każdy z nich, w razie potrzeby pisz PW.

www.4ride.pl
FE 501 '02 ->FS650 '04 ->Hypermotard 796 '11 ->ZXR 400 '01 ->SXS 540 '03 ->SMC 660 '04

8

Odp: Który kask lepszy ?

Przymierz bo każdy z tych producentów ma kształt skorupy pod inny łeb.
Jeden z nich będzie Ci leżał dobrze inny albo będzie Cię cisnął w czubek głowy albo będzie za luźny.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9

Odp: Który kask lepszy ?

Ja mam na miasto orange evil twist, a za miasto first movement airohy oczywiście.

KTM 690 SMC

10

Odp: Który kask lepszy ?

przymierzałem twista i foxa v1 , fox mi osobiście leżał sporo lepiej i wyścielenie wydawało się sporo lepsze i grubsze , w airohu czułem się jakbym miał głowę otoczoną plastikiem . Nie wiem jak to się ma do fox v2 , bo nie widziałem i nie przymierzałem

DRZ 400 SM ---> Husqvarna SM 610 ---> KTM EXC 530

11

Odp: Który kask lepszy ?

Mi też foxy leżą lepiej niż airohy - kwestia kształtu czaszki.

dabljuer250x

12

Odp: Który kask lepszy ?

Obczaj kaski Bell - najwygodniejsze jakie miałem na głowie.

EXC 525 in progress

13

Odp: Który kask lepszy ?

Ja posiadam kask V2 i złego słowa nie mogę powiedzieć. Wyrwałem go parę lat temu za ok 450.
Jest wykonany o wiele lepiej niż V1

CRF450R