1

Temat: Zżółknięty zbiornik paliwa

Szukałem u wujka Google i na forum ale nic nie znalazłem, jak był taki temat to podrzućcie.  Interesował się ktoś kiedyś czy jest możliwość jakoś  "wybielić" zżółknięty zbiornik paliwa np w KTMie czy Husabergu? Strasznie mnie to odraża od motocykla a własnie szukam czegoś i nie wiem czy da się to jakoś odświeżyć. Oczywiście jakoś inaczej niż wymiana na nowy.

Obecnie poszukiwania.

Honda CRF 450 R <3

2

Odp: Zżółknięty zbiornik paliwa

Poszukaj na google/youtube informacji na temat wybielania plastiku wodą  utlenioną w kremie.

3

Odp: Zżółknięty zbiornik paliwa

A da się to jakoś zrobić jeżeli zbiornik jest zażółknięty od środka przez paliwo?

Obecnie poszukiwania.

Honda CRF 450 R <3

4

Odp: Zżółknięty zbiornik paliwa

Po co wybielać zbiornik w środku ? Rozumiem wypłukać, żeby był czysty, ale wybielać ?

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

5

Odp: Zżółknięty zbiornik paliwa

Żonkil napisał/a:

Po co wybielać zbiornik w środku ? Rozumiem wypłukać, żeby był czysty, ale wybielać ?

Bo ładnie wygląda zbiornik mleczno/przeźroczysty niż taki zżółknięty.
Miałem i wiem jak to szpeci.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

6

Odp: Zżółknięty zbiornik paliwa

W tej wodzie utlenionej w kremie jest nadtlenek wodoru ale w takiej formie (krem) trochę ciężko będzie tego użyć od środka. Myślicie ze jeżeli udało by się zrobić taki roztwór ale w formie ciekłej to zadziała? Czytałem ze używa się tego do wybielania plastików ale po wieloletnim oddziaływaniu słońca a nie benzyny.

Obecnie poszukiwania.

Honda CRF 450 R <3