1

Temat: KTM SMC-R vs. Enduro R

Cześć

Po przejażdżce u kolegi zdecydowałem się na zakup 690 tylko teraz potrzebuję opinii jaka jest różnica przy jeździe na małych kółkach 17 cali a 21 i 18 cali. W obu przypadkach szosowe opony.

Pytam bo moto ma służyć do dojazdów do pracy, nie za dalekiej turystyki itp. Raczej na tor mi nie pasuje i szkoda by było. I tu dylemat czy szukać SMC czy Enduro R. I czy w przypadku enduro R w ogóle jest sens zakładać małe kółka i lepsze hamulce do takich celów jak podałem.

Pytam bo nigdy nie jeździłem na szosowych oponach na dużych kółkach po twardym. W moim przypadku albo fabryczne SM (Berg 570) albo 2T na kostkach i tu różnica była kolosalna z wiadomych powodów. Ale jeśli chodzi o spokojne użytkowanie to szczerze nie wiem czy będzie to miało znaczenie. Da się w ogóle jeździć dynamicznie na dużych kołach i odpowiednich gumach.

proszę o opinie

z góry dzięki
Kordzik

KTM 690 Enduro,   KTM EXC 200 :)

2

Odp: KTM SMC-R vs. Enduro R

Enduro zdecydowanie bardziej uniwersalne, zakładasz sensowne opony i latasz tu i tu. Ew. do enduro łatwo koła SM założyć. Przy SM masz twardy zawias i szerokie półki więc montaż kół enduro jest bardziej skomplikowany. 

Ogólnie enduro do spokojniejszej jazdy jest zajebiste bo możesz wszystko.

3

Odp: KTM SMC-R vs. Enduro R

dodatkowo patrz kto sprzedaje fajne enduro teraz
[url]https://www.olx.pl/oferta/ktm-690-enduro-r-CID5-IDuw2B3.html[/url]

Ja bym brał w ciemno od fxridera:)

4

Odp: KTM SMC-R vs. Enduro R

MAĆKO napisał/a:

Enduro zdecydowanie bardziej uniwersalne, zakładasz sensowne opony i latasz tu i tu. Ew. do enduro łatwo koła SM założyć. Przy SM masz twardy zawias i szerokie półki więc montaż kół enduro jest bardziej skomplikowany. 

Ogólnie enduro do spokojniejszej jazdy jest zajebiste bo możesz wszystko.

Właśnie o to mi chodzi żebym był uniwersalny na co dzień i czasem pozwalał bujnąć się skrótem przez łąki i inne bagna wracając np. z roboty. Tylko nie wiem jak się ma jazda na dużych kołach vs na 17-stkach. Wiem, że będzie wolniej się składał. Ale czy są jakieś większe różnice przy nie wyczynowym lataniu po czarnym??

KTM 690 Enduro,   KTM EXC 200 :)

5

Odp: KTM SMC-R vs. Enduro R

Ja nie widzę wielkiej różnicy w kontekście jazdy po drodze.
Aktualnie zmieniłem Super Duke'a na Adventure i nie widzę opcji powrócić do SD:)

6

Odp: KTM SMC-R vs. Enduro R

do enduro w razie co spokojnie wsadzisz 17'ki, w druga strone juz nie. I w zime nawet polatasz albo jaki teren.
Ja mam SMCRa i w sumie troche zaluje ze nie wzialem enduro

SMCR Wings

7

Odp: KTM SMC-R vs. Enduro R

Piotrek napisał/a:

do enduro w razie co spokojnie wsadzisz 17'ki, w druga strone juz nie.

A niby dlaczego nie? Trzeba będzie żyć z dużą tarczą, twardszym zawiasem i geometrią. Ale przecież nie jest to niemożliwe.

PBM

8

Odp: KTM SMC-R vs. Enduro R

niemożliwe nie, ale bezsensu:)

9

Odp: KTM SMC-R vs. Enduro R

MAĆKO napisał/a:

niemożliwe nie, ale bezsensu:)

Wszystko zależy od podejścia. Moim zdaniem sens jest, bo przekładka na Enduro wyjdzie znacznie taniej. Jeśli ktoś chce sobie raz kiedyś rekreacyjnie wskoczyć na szutry i drażnią go małe koła, to wcale nie jest głupia opcja.

PBM

10

Odp: KTM SMC-R vs. Enduro R

SMC ma sens jeżeli będziesz zmieniał koła na enduro razem z zawieszeniem.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

11

Odp: KTM SMC-R vs. Enduro R

zacisk z smc przeszkadza przy kole enduro i cos trzeba kombinowac z tego co pamietam

SMCR Wings

12

Odp: KTM SMC-R vs. Enduro R

Chyba nie powinno ponieważ smc ma szersze półki.
Na pewno trzeba dać dystans pod tarczę.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

13

Odp: KTM SMC-R vs. Enduro R

Piasta jest ta sama, więc jedyna opcja to inny kąt szprych. Ale wątpię, żeby nie dało się tego w prosty sposób ogarnąć.
Jak będzie mi się nudziło to spróbuję wsadzić 21" w SMR'a. Zawias inny i wąskie półki, ale jak tam się uda to w SMC tym bardziej.

PBM

14

Odp: KTM SMC-R vs. Enduro R

Nie wiem czy duże koło nie będzie zbyt blisko chłodnicy?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

15

Odp: KTM SMC-R vs. Enduro R

[url]https://www.sporthoj.com/forum/showthread.php?214031-Konvertering-av-KTM-690-SMC-till-KTM-690-Enduro[/url]

Nie wiem po jakiemu to, ale pokazane ze sie da

SMCR Wings