1

Temat: 950Sm awaria pompy. Awaria w trasie!!!

Jak w temacie mam wrazenie ze pompa paliwa pomalu sie poddaje a jutro mam do zrobienia ok 400km i obawiam sie ze niedam rady. Czy jest jakas opcja aby doraznie obejsc jakos ta pompe? Podstawowe narzedzia mam ze soba.

Husaberg FS650 > Husaberg FS570 :D > KTM 950SM

2

Odp: 950Sm awaria pompy. Awaria w trasie!!!

Wyjmij pompe z baku i posprawdzaj przewody i opaski. Moze jest jakas nieszczelnosc i stad problem.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

3

Odp: 950Sm awaria pompy. Awaria w trasie!!!

Ja w 990 miałem kiedyś podobne komedie - winna była źle puszczona kostka łączące kable od pompy paliwa.
W trakcie jazdy, od wibracji delikatnie się luzowała i potrafiły się dziać dziwne rzeczy. Za którymś razem moto stanęło i trzeba było to poprawić. Potem jak ręką odjął nigdy problem nie wrócił. Gorzej, ze w Adventure trzeba było motocykla rozebrać żeby się tam dostać i zdjąć te ogromne baki...

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

4

Odp: 950Sm awaria pompy. Awaria w trasie!!!

Z tego co juz wyczytalem i obejzalem to pompa jest poza zbiornikiem i to jest jakas pompa membranowa w ktorej wypalaja sie styki. 950 w przeciwienstwie do 990 jest na gaznikach wiec teoretycznie nie jest niezbedna

Husaberg FS650 > Husaberg FS570 :D > KTM 950SM

5 Ostatnio edytowany przez gierwi (2018-05-05 21:31:55)

Odp: 950Sm awaria pompy. Awaria w trasie!!!

Pompa jest zewnętrzna i jej problemem są wypalające się styki. W Larssonie swego czasu sprzedawali zestaw naprawczy pasujący do szeregu motocykli, min. R-1, jakieś Hondy itp.. Wygląda to podobnie jak platynki od jakichś starych motórów.
Mam takie coś na zbyciu, bo jak raz musiałem wracać do garażu busem (na gwarancji - pompa ok. 600 zł), to sobie kupiłem i jeździło to ze mną pod siodłem w razie W.
Nie obejdziesz pompy, bo zbiornik znajduje się pod gaźnikami, ale na rowie powinien pomóc płaski pilniczek  choć zbiornik trzeba zdemontować, chyba że jedziesz przez Poznań, to za 30 zł Ci to sprzedam.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

6 Ostatnio edytowany przez gierwi (2018-05-05 21:29:19)

Odp: 950Sm awaria pompy. Awaria w trasie!!!

Tu masz adres dotyczący co prawda 950 ADV, ale to ten sam silnik i osprzęt:
[url]http://www.ktm950.info/[/url]
Sporo osób ma dobre wyniki z pompą Facet #40105, ale tam masz wszystko opisane a na niektórych stronach można kupić gotowe zestawy z tą pompą.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

7

Odp: 950Sm awaria pompy. Awaria w trasie!!!

Przy pełnych zbiornikach awaryjnie, grawitacja powinna zadzialać.

8

Odp: 950Sm awaria pompy. Awaria w trasie!!!

Udało się dojechać, v-max 80km/h tankowania co 40-50km co jakiś czas gasł ale jestem już w domu, jutro ściągam zbiornik i zobaczę co tam się kryje :/

Husaberg FS650 > Husaberg FS570 :D > KTM 950SM

9

Odp: 950Sm awaria pompy. Awaria w trasie!!!

[url]https://mike.larsson.pl/pl/category/10412000000/vehicle/yamaha-yzf-r1-1000:60029/article/268235/[/url]

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

10

Odp: 950Sm awaria pompy. Awaria w trasie!!!

Na chwile to cudeńko starcza.

11

Odp: 950Sm awaria pompy. Awaria w trasie!!!

Jak jesteś w trasie to wystarczy. Wyżej podałem zamiennik stosowany szeroko przez użytkowników. Jakaś firma specjalizująca się w produkcji osprzętu lotniczego.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

12

Odp: 950Sm awaria pompy. Awaria w trasie!!!

U mnie chyba taki zestaw nie wystarczy bo pompa całkowicie milczy i pali cały czas bezpiecznik, zamówiłem całą nową pompę od Kawasaki ZZR z intercars-u która wygląda identycznie jak ta z Ktma. Podczas rozbierania zauważyłem też że mam mało płynu w chłodnicy a wycieków nie widać więc do wymiany idzie też zestaw naprawczy pompy wody oraz olej w silniku.

Husaberg FS650 > Husaberg FS570 :D > KTM 950SM

13 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2018-05-07 16:18:42)

Odp: 950Sm awaria pompy. Awaria w trasie!!!

zobacz czy w oleju nie masz już tej wody, niestety to jest element który warto robić w LC8 co 15-20kkm. Kup zestaw naprawczy na nowym wałku bo jest twardszy, czyli z nowszego modelu.