1

Temat: [KTM LC4 640 SM HF] Uszczelnienie uszczelki małego filtra...

Cześć!

Mam problem z wyciekiem oleju spod dekla małego filtra oleju. Wymieniłem olej dałem nową oryginalną uszczelkę bez dodatkowego uszczelnienie i teraz mi cieknie i chlapie na tylną oponę :P Jak radzicie to ogarnąć?
na razie planuje spróbować to uszczelnić od zewnątrz choć w sumie dla mnie każde takie używanie silikonu to trochę lipa... lub spuścić olej i uszczelnić uszczelkę (dekiel) na silikon? Tylko załóżmy jak trzeba będzie spuszczać olej to jak to ogarnąć tzn. spuszczam z silnika i z ramy (śruba pod dużym filtrem) też?

[url]https://zapodaj.net/3ce0db76aafc7.jpg.html[/url]
[url]https://zapodaj.net/a61d4d90c741a.jpg.html[/url]

KTM LC4 640 SM 2004
Honda CB600F Hornet 2010

2

Odp: [KTM LC4 640 SM HF] Uszczelnienie uszczelki małego filtra...

Po co spuszczać? Przechył go na lewą stronę i ogarnij

EXC 300 TPI 2019

3 Ostatnio edytowany przez Michał2008 (2018-05-03 15:58:23)

Odp: [KTM LC4 640 SM HF] Uszczelnienie uszczelki małego filtra...

dzięki za odp... uszczelnić z zewnątrz to można normalnie, ale żeby zdjąć dekiel to jak go położę to i tak taplanina w oleju ? a potem trzeba coś odpowietrzać? jakieś inne pomysły?

KTM LC4 640 SM 2004
Honda CB600F Hornet 2010

4

Odp: [KTM LC4 640 SM HF] Uszczelnienie uszczelki małego filtra...

Nie będzie Ci ciekło jak go dasz na bok, no może trochę poleci. Sam kiedyś zalałem olej i nie kapłem się, że mi pękła właśnie ta pokrywa co chcesz odkręcać. Motocykl stał na stopce i nie uciekło dużo. No najlepiej jak to odkręcisz, to później odpowietrz śrubą w ramie.

KTM 690 SMC

5

Odp: [KTM LC4 640 SM HF] Uszczelnienie uszczelki małego filtra...

dobra będziemy coś działać, też chyba na stopce zrobię bo nie chce mi się kłaść. A na przyszłość to jak działacie z tą uszczelką tzn. uszczelniacie na coś czy bez? dla mnie trochę lipa to uszczelniać jak w manualu jest sama uszczelka i cześć ??

KTM LC4 640 SM 2004
Honda CB600F Hornet 2010

6

Odp: [KTM LC4 640 SM HF] Uszczelnienie uszczelki małego filtra...

Większość takich napraw robi się a boku motocykla.
Kładziesz na bok i nic nie leci.

Co do problemu, albo masz trafioną uszczelkę (podróbki np. bardzo lubią ciec), albo dokręcałeś bez odpowiedniego momentu, albo masz zadzior po np. wkrętaku którym ktoś podważał dekiel.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: [KTM LC4 640 SM HF] Uszczelnienie uszczelki małego filtra...

hacker33 napisał/a:

Co do problemu, albo masz trafioną uszczelkę (podróbki np. bardzo lubią ciec), albo dokręcałeś bez odpowiedniego momentu, albo masz zadzior po np. wkrętaku którym ktoś podważał dekiel.

uszczelki i filtry ori KTM, śruby dokręcone momentem tak jak w manualu. Może być, że powierzchnie są do sprawdzenia na oko było ok, choć poprzedni właściciel chyba wklejał uszczelkę bo ciężko było otworzyć ten dekiel...

KTM LC4 640 SM 2004
Honda CB600F Hornet 2010

8

Odp: [KTM LC4 640 SM HF] Uszczelnienie uszczelki małego filtra...

Sprawdź dekiel na tafli szkła czy nie jest krzywy.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9

Odp: [KTM LC4 640 SM HF] Uszczelnienie uszczelki małego filtra...

2x wymienialem olej na nowej uszczelce i trzyma bez problemów, więc to nie wina uszczelki. Wydaje mi się, że na tym zdjęciu drugim od dołu widać zadziory w karterze, a dekiel może być krzywy ze względu na to, że jego się ciężko wyciąga, bo przeszkadza dźwignia hamulca