1

Temat: Yamaha WR 450 luz na piaście naprawa

Siema
Kupiłem sobie kilka dni temu Yamahe WR 450 z 2004 roku jako drugi sprzęt do męczenia w lesie i wszystko spoko ale wiadomo 2004 rok czyli coś pogrzebać trzeba. Kupiłem ją z luzem w tylnym kole. Myślałem że to łożyska ale po rozebraniu okazało się że w sumie łożyska można wymienić ale większym problem jest to ze one luźno siedzą w piaście. Nie jest to jakiś duży luz ale normalnie powinny wchodzić z dużym oporem natomiast u mnie jestem w stanie wyciągnąć je i włożyć ręką. Idą z minimalnym oporem i w tym właśnie miejscu występuje luz. I teraz moje pytanie czy ktoś z was już coś takiego naprawiał jakimiś domowymi metodami ? Nie chce kupować koła czy tam piasty do takiego łupa ale chciałbym to naprawić możliwie najtaniej jak się da. Spotkał się już ktoś z was z czymś takim? Klej do łożysk załatwi sprawę ? A może wytoczyć i wsadzić tulejkę jakąś albo większe łożysko? Sam nie wiem co z tym teraz zrobić. Jakieś pomysły ?

SXV 550 -> MT 09 -> KTM 690 SMC R -> WR450F -> EXC 300 TPI

2

Odp: Yamaha WR 450 luz na piaście naprawa

Na początku zmierzylbym łożysko i sprawdził czy jest takie jak być powinno. Może jakiś rzeźnik nie kupił normalnego tylko dobieral w sklepie z lozyskami coś podobnego żeby weszło?

3

Odp: Yamaha WR 450 luz na piaście naprawa

Jeżeli to nie duży luz, kup klej/szczeliwo do powierzchni cylindrycznych.
Coś jak klej anerobowy do gwintów tylko do osadzania łożysk.
Mi trzymało spokojnie. Nic się nie działo.

DR650, XT600, EXC520, YZ450F, EXC-R450, EXC-R400, EXC-R530, SXF350, SXF250, EXC500SM, ADV990, 690Rally

4 Ostatnio edytowany przez van-zizi (2018-04-23 10:40:32)

Odp: Yamaha WR 450 luz na piaście naprawa

ciernik napisał/a:

Jeżeli to nie duży luz, kup klej/szczeliwo do powierzchni cylindrycznych.
Coś jak klej anerobowy do gwintów tylko do osadzania łożysk.
Mi trzymało spokojnie. Nic się nie działo.

To jest taki luz że łożysko nie lata ale jak je wciskam to opór jest bardzo mały, mogę je bez problemu wcisnąć ręką. Jeżeli chodzi o ten klej to co konkretnie polecasz bo widzę że jest tego dużo na rynku...

coś takiego się nada ? [url]https://www.tme.eu/pl/details/rc-38_10ml/kleje/cx-80/rc-38-10ml/?brutto=1&gclid=CjwKCAjwiPbWBRBtEiwAJakcpN3EkPd2z4kLlOJ9rp-gof_kYN-syDjZzLpgFy32961W9C70eji8gxoCJFoQAvD_BwE[/url]

SXV 550 -> MT 09 -> KTM 690 SMC R -> WR450F -> EXC 300 TPI