1

Temat: Zapięcie łańcucha did vx2

Siema!

Jakie macie patenty na zapięcie nowego łańcucha? Czym to w domowych warunkach scisnac żeby założyć zapinke?

2

Odp: Zapięcie łańcucha did vx2

Zapinam rękoma.
Rozpiąć to dopiero jest sztuka:)

Bierzesz łańcuch, zakładasz to pierwsze ogniwo zapinki, zakładasz oringi i wyginasz bocznie łańcuch w banana. Pierwsze ogniowo się zgina, nity się schodzą i ostatnie zapięcie samo wskakuje.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: Zapięcie łańcucha did vx2

Chyba zrozumiałem :) Jutro po robocie próbuje! Dzięki za podpowiedź

4 Ostatnio edytowany przez kubik977 (2018-04-20 02:48:21)

Odp: Zapięcie łańcucha did vx2

A no ja ostatnio zapinałem łańcuch o którym mowai nijak nie mogłem tego zrobić tak jak hacker mówisz.
Wziąłem imadło i dwie nakrętki tak żeby bolce ogniwa wchodziły w otwory nakrętki i kręcąc imadłem się wprasowało :)

Sory za brud, był łinter pradżekt i błoto wszędzie ;P
PunBB bbcode test

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!

5

Odp: Zapięcie łańcucha did vx2

kubik977 napisał/a:

A no ja ostatnio zapinałem łańcuch o którym mowai nijak nie mogłem tego zrobić tak jak hacker mówisz.
Wziąłem imadło i dwie nakrętki tak żeby bolce ogniwa wchodziły w otwory nakrętki i kręcąc imadłem się wprasowało :)

Sory za bród, był łinter pradżekt i błoto wszędzie ;P
PunBB bbcode test

Dziękuję!!!! Mam takie imadelko i zdało egzamin zaje*****e :D
Do zamknięcia. Jutro staje na kołach :)

6

Odp: Zapięcie łańcucha did vx2

Zamiast imadelka warto kupić ścisk stolarski. Mi służy do łańcucha oraz do wpychania tłoczków. Pewnie znalazły by się inne zastosowania a do tego jest lekki, mały, poreczny i można go wszędzie wcisnąć.

Hsq SMR 511
#511

7

Odp: Zapięcie łańcucha did vx2

Też o tym myślałem ale mam tylko te ogromniaste. Cena parę groszy także może i na przyszłość warto się zaopatrzyć i rzucić w garażu :) tak, czy siak - imadelko daje radę jak zloto!