1

Temat: G650x vs XT660x

Cześć
Szukam jakiegoś sm’a na A2 i przeglądając ogłoszenia w oko wpadła mi Yamaha xt660x i bmw g650x.
Mam 187cm wzrostu i 100kg dlatego wybór padł na trochę większe modele. Będzie to mój pierwszy motocykl,
glownie będę jezdzil po mieście, ale z racji fajnych terenów w okolicy chciałbym czasem wjechać w teren.
Jak jest z awaryjnością tych sprzętów? Głównie chodzi mi o BMW bo o xtxie trochę już słyszałem.
Budżet to mniej więcej 13k

2

Odp: G650x vs XT660x

Z tego co kojarzę to w BMW do 2008 siedział nieśmiertelny silnik Rotax (modelu nie pamiętam) i jest wytrzymały, po 2009 silniki robi chyba Kymco -oczywiście względem jakości bmw -opinie ma dobre.
XTX to pancerna maszyna, silnik waży 70kg i nie oszczędzali na nim, stąd ma opinie długowiecznego i spokojnie dobija 100.000km bez remontu, ale xtx ma swoje wady typu tani,ciężki, zrobiony do pracy (ameryka południowa), gdzie bmw raczej kojarzy się z prestiżem ,ale i wyższymi kosztami eksploatacji. (obecnie sam zmieniam DRZ SM właśnie na XTX'a >2006).

Hardcore - it's more than music...

3

Odp: G650x vs XT660x

Fakt, mega ciężki silnik jest xtx, aż byłem w szoku jak wyciągałem jakiś czas temu.

4

Odp: G650x vs XT660x

Ciężko mi cokolwiek ocenić bo jestem bardziej „samochodowym” gościem
W tym budżecie idzie już dorwać coś nadającego się do jazdy?
Jaki jest taki realny przebieg 10-12letniego sm’a? 40k-45k to jest coś normalnego, a 10-20k to takie nasze 200k w 20letnim dieslu?

5 Ostatnio edytowany przez Karolo (2018-04-11 08:05:34)

Odp: G650x vs XT660x

Wszystko zależy od stanu. Ja np kupiłem 15 letnie sm z przebiegiem 15k ale stan to potwierdza na moje oko.

@MAĆKO, nie mogę się powstrzymać przed tym pytaniem... Po co wyciagaleś silnik z xtxa? Tak z ciekawości pytam :P

6

Odp: G650x vs XT660x

W SM przebieg zazwyczaj da się ocenić po wyglądzie. Wszystko się przy pewnym przebiegu zużywa. Jeżeli ktoś wymienił już napęd, ślizgi, manetki, tarcze hamulcowe to ciężko jest uwierzyć w przebieg poniżej 10tys. km.
Druga strona medalu jest taka, że np. motocykle z Włoch wyglądają 3 razy młodziej niż te nasze. A te z UK odwrotnie.

Ciężko jest patrzeć na licznik w tych motocyklach bo jego odpięcie i demontaż trwa 10s. Ktoś mógł 5 lat jeździć z nie podpiętym licznikiem.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: G650x vs XT660x

saavage napisał/a:

Cześć
Szukam jakiegoś sm’a na A2 i przeglądając ogłoszenia w oko wpadła mi Yamaha xt660x i bmw g650x.
Mam 187cm wzrostu i 100kg dlatego wybór padł na trochę większe modele. Będzie to mój pierwszy motocykl,
glownie będę jezdzil po mieście, ale z racji fajnych terenów w okolicy chciałbym czasem wjechać w teren.
Jak jest z awaryjnością tych sprzętów? Głównie chodzi mi o BMW bo o xtxie trochę już słyszałem.
Budżet to mniej więcej 13k

Cześć, jestem posiadaczem BMW G650 X-Moto 2007 r. od dwóch sezonów, mam 197cm wzrostu oraz 100kg i jest to idealny sprzęt jeżeli chodzi o moje gabaryty. Jest to również moje pierwsze SM i mogę tylko powiedzieć, że był to idealny wybór jeżeli chodzi o stosunek masy do mocy. Posiadam dwa zestawy kół: on road oryginalne felgi 17' i off road/enduro 19' i 21' Excel Takasago.
Jeżeli chodzi o awaryjność nie zauważyłem nic niepokojącego, serwisować na bieżąco, wymiana części eksploatacyjnych i można latać. Silnik to niezawodna jednostka znana chociażby z rajdów Dakar, Rotax 652.
Koniec końców moim zdaniem nie ma co porównywać XTX660 do G650 bo to zupełnie inne epoki i technologia ;)

BMW G650 X-Moto '07 Sold —> Triumph Speed Triple 1050 '09

8

Odp: G650x vs XT660x

Belzebub napisał/a:

Z tego co kojarzę to w BMW do 2008 siedział nieśmiertelny silnik Rotax (modelu nie pamiętam) i jest wytrzymały, po 2009 silniki robi chyba Kymco -oczywiście względem jakości bmw -opinie ma dobre.
XTX to pancerna maszyna, silnik waży 70kg i nie oszczędzali na nim, stąd ma opinie długowiecznego i spokojnie dobija 100.000km bez remontu, ale xtx ma swoje wady typu tani,ciężki, zrobiony do pracy (ameryka południowa), gdzie bmw raczej kojarzy się z prestiżem ,ale i wyższymi kosztami eksploatacji. (obecnie sam zmieniam DRZ SM właśnie na XTX'a >2006).

W BMW G650 (wszystkie wersje X) siedzi nieśmiertelny silnik Rotax 652 i jest naprawdę wytrzymały, chłopaki za oceanu na forum advrider.com potwierdzają to bardzo dużymi przebiegami.

BMW G650 X-Moto '07 Sold —> Triumph Speed Triple 1050 '09

9

Odp: G650x vs XT660x

Co dotam ceny XTX : 85% modelu kupisz do 13500zl (roczniki do 2008/2009), za nowsze >2009 , ew. z wydechami cenowo ok.15k

Hardcore - it's more than music...

10 Ostatnio edytowany przez saavage (2018-05-14 15:03:32)

Odp: G650x vs XT660x

Odświeżam bo plany się trochę pozmieniały.
Wstrzymuje się z tym A2 i czekam do przyszłego roku żeby zrobić pełne A i nie dofinansowywać zbytnio word’u.
Zrobiłem już u nich 3 różne kategorie i nie wiem czy zniósł bym babranie się z nimi jeszcze dwa razy :D
Przymierzałem się ostatnio do DRZ’ty i spodobała mi się do tego stopnia, ze wpadłem na pomysł żeby kupić taka w wersji SM, przełożyć ją na koła enduro i pobawić/pouczyć się trochę przez ten sezon jeżdżąc „w koło komina”

Budżet uszczuplił się niestety do 8k. Jest sens rozglądania się za czymś z takimi pieniędzmi czy raczej trafie na same rozbitki bez możliwości rejestracji? Wizualnie na szał nie liczę chodzi o moto sprawne technicznie. W okolicy mam tylko coś takiego, ale to chyba jakiś handlarz
[url]https://www.olx.pl/oferta/suzuki-dr-z-400-dr-super-moto-leo-vinci-exel-crf-rmz-kxf-450-wr-yzf-CID5-IDpcwkw.html[/url]

11

Odp: G650x vs XT660x

To nie SM a S lub E z kołami SM. Nie ma osłon na lagi i wygląda jak ulep.

Jak masz tyle kasy to nie kupuj DRZ z papierem, bo to będzie trup.

Freeride 350

12

Odp: G650x vs XT660x

A jakieś większe 125tki, dużo się to różni wielkościowo przykładowo w porównaniu z drztą?
Widziałem husqvarna SM 125 ma coś pod 30km, więc nie tak mało jak myślałem.

13

Odp: G650x vs XT660x

Husqa o której piszesz to nie przypadkiem 2T ? Także zupełnie inne kategorie jazdy, serwisu etc.
DRZ da się znaleźć, ale unikaj ulepów i negocjuj cenę (moją sprzedałem za 8600 i była w mega dobrym stanie) -więc szukaj

Hardcore - it's more than music...

14

Odp: G650x vs XT660x

[url]https://www.olx.pl/oferta/yamaha-xtx660-sm-supermoto-xt-660-x-zamiana-CID5-IDoobp0.html[/url]

To wyglada dosyć w porządku, szkoda tylko ze jak jest już coś fajnego to na Śląsku. Jakaś plaga supermociakow tam chyba jest