1

Temat: Yamaha wr 450 2007- odma

Siemka :)
Od jakiegoś czasu zauważyłem że przy częstym gumowaniu lub dłuższej agresywnej jeździe z odmy leci mi olej do airboxa, przy normalniej jeździe jest wszytko ok. Czym może to być spowodowane? Myślałem aby założyć oil catch- taki separator odmy. Zda to role czy szukać innego rozwiązania?

Yamaha dt125x rok 2007
Yamaha wr450f rok 2007- SUPERMOTO

2

Odp: Yamaha wr 450 2007- odma

U mnie przy "torowej" jeździe nic nie leci z odmy do airboxa. Jak zacznie to będzie oznaczało, że ciśnienie idzie z komory spalania w dół silnika, a później z olejem do airboxa. Remont ;)

Co do gumowania to ja max 200-300m jadę więc się nie wypowiem- też nic nie leci do airboxa.

Pozdrawiam,
Piotrek

3

Odp: Yamaha wr 450 2007- odma

achcik napisał/a:

Siemka :)
Od jakiegoś czasu zauważyłem że przy częstym gumowaniu lub dłuższej agresywnej jeździe z odmy leci mi olej do airboxa, przy normalniej jeździe jest wszytko ok. Czym może to być spowodowane? Myślałem aby założyć oil catch- taki separator odmy. Zda to role czy szukać innego rozwiązania?

To normalne. Nie stresuj się tym :)

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

4

Odp: Yamaha wr 450 2007- odma

Normalne moze i tak ale wcześniej przy jeździe enduro nic sie takiego nie działo... moze kiedyś mniej agresywne jeździłem :D

Yamaha dt125x rok 2007
Yamaha wr450f rok 2007- SUPERMOTO

5

Odp: Yamaha wr 450 2007- odma

Im bardziej moto odstaje od pionu np poprzez gumowanie albo gleby tym więcej oleju ci z odmy poleci

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.