1 Ostatnio edytowany przez trojan360 (2017-12-18 23:59:09)

Temat: Brak mocy Ktm 690sm

Witam. Niedawno kupiłem ktm 690sm i mam problem bo w moto jest brak mocy i nie dokęca sie na obrotach na czerwone pole tylko 7tys i koniec, a i jeszcze ma takie przełamanie przy 5tys obrotów tak jak by sie przycinał na chwile. Ciężko to opisać. Moto od 100kmh nie ma siły przyspieszac i prędkość maksymalna jaką osiąga to 136kmh. Jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny ewentualnie może ktoś miał podobnie ?
Ktm w dowodzie ma 25 kw ale podobno blokada była zdjęta.

2

Odp: Brak mocy Ktm 690sm

Witam!
TPS.
Pozdrawiam

3

Odp: Brak mocy Ktm 690sm

OK. Dzięki
A jest może ktoś z okolic wawy kto to ogarnia ?
ewentualnie jakiś ogarnięty serwis ?

4

Odp: Brak mocy Ktm 690sm

Do mnie masz tylko 300km:D
Nie wiem kto Ci to może dobrze zrobić w warszawie, dobrze by było jeszczę zerknąć od strony kompa jeśli była jakaś ingerencja z racji na blokadę mocy.

5 Ostatnio edytowany przez trojan360 (2017-12-19 13:47:00)

Odp: Brak mocy Ktm 690sm

Jeśli byś mi to wszystko ogarnął w jeden dzien :) a nie znajde zadnego sensownego serwisu w okolicy to może i bym się przejechał na wycieczke  :) Ważne aby moto dobrze chodziło bo teraz to sie nie chce tym nawet jezdzic

6

Odp: Brak mocy Ktm 690sm

Troszkę odgrzeje kotleta. Nie jestem do końca pewien, ale mogę mieć podobny problem w 690 sm. Wydaje mi się, że po odkreceniu manetki na full nie ma takiego powera jaki być powinien. Im wyżej z obrotami tym jakby się męczył. Trochę mnie to zastanawia bo to moje pierwsze lc4 i nie mam porównania. Sprzęgło mam nowe. Ustawienie TPS by pomogło?

7

Odp: Brak mocy Ktm 690sm

Filtr paliwa, sama pompa, raczej coś z tego.
Jak masz przelot to zła mapa.

https://www.instagram.com/mdesign_projects/
                      SMCR 2016 <3

8

Odp: Brak mocy Ktm 690sm

Fakt, komin mam przelot, a poprzedni właściciel nic nie wgrywał. Filtry wszystkie wymieniłem niedawno. Może ktoś z okolic śląska wgrywa mapy?

9

Odp: Brak mocy Ktm 690sm

Maćko chyba :)

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!

10

Odp: Brak mocy Ktm 690sm

Ok. To zagadam do kolegi, może pomoże.

11

Odp: Brak mocy Ktm 690sm

Witam. Prawdopodobnie znaleziono przyczyne braku mocy a okazał się nią wytarty wałek rożrządu. Mianowicie wytarciu uległy krzywki i jedna dzwigienka zaworowa. Krzywki są niższe o około 0.5 centymetra.

12

Odp: Brak mocy Ktm 690sm

0.5cm? serio?

13

Odp: Brak mocy Ktm 690sm

NIe no może troche przesadziłem z tym 0.5 cm :-) ale jest bardzo duzy ubytek.

14 Ostatnio edytowany przez trojan360 (2018-04-16 01:19:15)

Odp: Brak mocy Ktm 690sm

Odebrałem w końcu moto z serwisu i po jeżdzie stwierdzam że moto zrobiło się sporo żwawsze i prędkość jaką z niego wycisnąłem to 170 wiec troche brakuje do tego co jest w danych technicznych. Co do tego wałka to faktycznie tragedia. Jedna z krzywek zrobiła sie prawie cała okrągła a druga była ok.

15

Odp: Brak mocy Ktm 690sm

U mnie strach jechać tym 170, fruwa na wszystkie strony. Nie masz z tym problemu?

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]