1 Ostatnio edytowany przez kubik977 (2018-01-07 17:47:10)

Temat: Ktm 690 SMC zgasł na zimnym i nie odpala (filmik)

Wczoraj kupiony kat po nocy w zimnym garażu odpalił i po 5 sekundach zgasł i teraz nie odpala. Zero odezwu nawet nie zagada.
Przy kupnie silnik full zimny odpalił normalnie, gaszony i odpalany kilkukrotnie - bez problemu.

Iskra sprawdzona na innej świecy, nie wykręcając tamtej. - jest.
Paliwo nie dochodzi? Gdzie zacząć poszukiwania?

Poniżej filmik:

[url]https://www.youtube.com/watch?v=WyWS47a_kYc&feature=youtu.be[/url]

Dodatkowo dołączam fotkę spod lampy z pękiem kostek do niczego nie podłączonych i jedną większą również do niczego nie podłączona. Jeszcze jedną znalazłem z prawej strony zaraz za ramą przy silniku - od czego one mogą pochodzić?

kostki

kostka

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!

2 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2018-01-07 18:18:59)

Odp: Ktm 690 SMC zgasł na zimnym i nie odpala (filmik)

Ziomuś, odnośnie kostek to ściągnij sobie manuala i masz tam schematy, wszystko ładnie widać. Wtyczka nr. 1 biała wygląda jak od czujnika prędkości, więc jak Ci nie działa to już wiesz na 100%. Wtyczka nr2 wygląda jak jakaś ABSowa ale nie mam pojęcia, obadaj to sobie.
Moto wygląda jakby nie dostawało w ogóle paliwa. Odczep przewód paliwowy od pompy i sprawdź czy podaje jak kręcisz. Musisz to odpiąć od przepustnicy wtrysku a nie na złączce bo ona jest szczelna po rozpięciu. Jak nic nie podaje to znaczy że pompa i tu bym pierwsze zaczął od przekaźnika i bezpicznika.

Pęczek wtyczek do niczego nie podłączonych wg. Ciebie to moim zdaniem wtyczki podłączone do siebie i ładnie powiązane trytką lub rzeczywiście do niczego nie podłączone wyjścia 12V co często ma miejsce w KTMie ale nie wiem czy w 690 takie były. Nawet jeśli były to 1 para przewodów +- nic wiecej a nie 10 kabli.

3

Odp: Ktm 690 SMC zgasł na zimnym i nie odpala (filmik)

Zanim napisales to sprawdzilem jeszcze czy kręcąc wtrysk podaje paliwo - podaje.
W takim razie świeca musiala pasc, bo on nawet nie zagada nic a nic.

Co do białej wtyczki, prędkościomierz działa bez problemu, a niepodłączony pęk serio jest niepodłączony :P szykuje się jeszcze pare ładnych godzin w garażu więc jeszcze fotkę tego pęku coby nie być gołosłownym :)

Poza tematem problemu - zmiana mapy na pokrętle pod siedzeniem - Po zgaszeniu moto, wyjęciu kluczyka, zmianie mapy to po ponownym jego włożeniu, przekręceniu na zapłon mapa jest już wczytana i w pełni gotowa?

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!

4

Odp: Ktm 690 SMC zgasł na zimnym i nie odpala (filmik)

Z mapą jest jak piszesz.
Miałeś albo masz tam ABS? Są te tarcze magnetyczne na tarczach hamulcowych? Bo taka wtyczka zostaje po odłączeniu układu od ABSu i podłączeniu "na krótko"
Żadne błędy Ci nie wyskakują?

5

Odp: Ktm 690 SMC zgasł na zimnym i nie odpala (filmik)

MAĆKO napisał/a:

moim zdaniem wtyczki podłączone do siebie i ładnie powiązane trytką lub rzeczywiście do niczego nie podłączone wyjścia 12V co często ma miejsce w KTMie ale nie wiem czy w 690 takie były.

Były i są nadal. 4 przewody opisane ACC 1 (2 szt.) i ACC 2 (2 szt.) to wyjścia akcesoryjne. Jedna para jest odłączana stacyjką a druga ma permanentne napięcie. Oba mają odpowiednie bezpieczniki pod siedzeniem.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

6

Odp: Ktm 690 SMC zgasł na zimnym i nie odpala (filmik)

Może i śmiesznie to będzie brzmieć ale jaki Wy posiadacie klucz do świec? Bo ja właśnie sobie zdałem sprawy, ze swiecy chyba nie uda mi się dziś wykręcic ze względu na brak odpowiedniego klucza :/

Poza tym co do sytuacji, którą wam opisałem macie jeszcze jakieś typy poza padniętą świecą?

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!

7

Odp: Ktm 690 SMC zgasł na zimnym i nie odpala (filmik)

Ja do 990 utoczyłem sobie ze zwykłego nasadkowego bo nic się tam nie mieściło. W 690 też jest ten problem że wszystko zbyt grube

8

Odp: Ktm 690 SMC zgasł na zimnym i nie odpala (filmik)

Wszyscy toczą, a ja nie mam tokarki :D

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!

9

Odp: Ktm 690 SMC zgasł na zimnym i nie odpala (filmik)

W zestawie narzędzi jest klucz do świec. W Larssonie też można kupić klucz rurkowy o odpowiedniej długości.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

10

Odp: Ktm 690 SMC zgasł na zimnym i nie odpala (filmik)

Udalo sie wykręcic świece długą nasadką 14tką, świeca była bardzo słabo dokręcona, czy to może być przyczyna, że nie chce odpalić? Aku rozładowany więc o pierwszej w nocy już nie miałem możliwości sprawdzić czegokolwiek. Jutro wjedzie tak czy siak nowa.

Ale.. Jeśli to nie świeca to co to może być? (twu twu miejmy nadzieje, że to świeca) :D

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!

11

Odp: Ktm 690 SMC zgasł na zimnym i nie odpala (filmik)

możliwe jeśli była wkręcona delikatnie.

12

Odp: Ktm 690 SMC zgasł na zimnym i nie odpala (filmik)

Jest jakiś czujnik/sensor, o którym mogę nie wiedzieć i mógłby blokować zapłon? Coś w stylu czujnika przy stopce czy coś w tym stylu? Ciągle ucze się tego moto :P

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!

13

Odp: Ktm 690 SMC zgasł na zimnym i nie odpala (filmik)

Przy stopce jest czujnik, a inny to jest od sprzęgła ze bez neutrala nawet ze wciśniętym sprzęgłem nie odpali :P

https://www.instagram.com/mdesign_projects/
                      SMCR 2016 <3

14

Odp: Ktm 690 SMC zgasł na zimnym i nie odpala (filmik)

Ale też nie zakręci ;) a Twój chyba kręci nie?

15

Odp: Ktm 690 SMC zgasł na zimnym i nie odpala (filmik)

Jak na filmie ;P

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!