1

Temat: Ktm SMC 690 gaśnie po nagrzaniu

Witam

Mam pytanko, KTM SMC  2008r. jechałem i nagle zaczął przerywać i gasnąć, dojechałem z wielkim problemem do kolesia i kaplica, już nie chciał odpalić, ale po ostygnięciu pali od strzała i chodzi jak powinien, nagrzeje się i momentalnie gaśnie i zapala się kontrolka FI -  3 długie błyski i 7 krótkich. Miał już ktoś taki problem? Skąd mogę wziąć kody błysków do SMC?

2

Odp: Ktm SMC 690 gaśnie po nagrzaniu

[url]https://www.manualslib.com/manual/806230/Ktm-690-Smc-R-Eu.html?page=158#manual[/url]

3

Odp: Ktm SMC 690 gaśnie po nagrzaniu

Według manualu 3 długie, 7 krótkich - Malfunction in ignition coil circuit. Co to znaczy nie pytaj bo nie wiem.

Co do gaśnięcia to według mnie typowa oznaka rozregulowanych zaworów i tam szukałbym problemu na pierwszym miejscu.

Manual możesz sobie ściągnąć z oficjalnej strony KTMa jeśli się nie myle mają też polską wersję.

4

Odp: Ktm SMC 690 gaśnie po nagrzaniu

przy zaworach nie wyrzucałoby tego błędu. Jeśli jest jak piszesz czyli 3 i 7 to jest to przebicie na cewce zapłonowej. Sprawdz czy po zagrzaniu masz iskre i będzie wszystko jasne.
Nie jestem pewien ale w 690 ten kod błędu odpowiada też za zdupczoną cefkofajkę więc to też moze być przyczyna.
Sprawdz iskrę po zagrzaniu w 1 kolejności.

5

Odp: Ktm SMC 690 gaśnie po nagrzaniu

Dzięki Panowie za te kody, według nich to przerwa w obwodzie cewki zapłonowej,dziwne, myślałem że to bardziej coś z paliwem, pompa itd. Zawory wątpie bo  wcześniej nie objawiało się to strzelaniem i kichaniem tylko tak nagle przestał chodzić ale i tak sprawdze, z tego co pamiętam to chyba wszystkie muszą mieć taki sam luz 0,10