1

Temat: Jak przerobic exc525 z enduro na supermoto

Witam
Mam takie pytanie bo chce sobie kupic exc525 i chcial bym miec go w enduro i w super moto
A wiec powiedzcie mi jak wyglada przerubka exc525 z enduro na supermoto czy wystarczy kupic kola supermoto i zalozyc? czy zaciski hamulcowe beda pasowaly? i tak bym chcial sie dowiedziec jak to wyglada. i czy latwiej przerobic z enduro na supermoto czy moze z supermoto na enduro??

2

Odp: Jak przerobic exc525 z enduro na supermoto

Większość osób przerabia z enduro na supermoto, ja sam 525 przerobiłem ale z nastawieniem że tylko po ulicach będę ladał.Wszystko zależy od tego czy chcesz tylko na supermoto latać czy W teren też chcesz, No i oczywiście jesli chcesz zrobić typowe supermoto z 525 to koła , zawieszenie , hamulce podstawa

Ktm#exc#525#sm

3 Ostatnio edytowany przez ozyozy (2017-11-18 14:54:50)

Odp: Jak przerobic exc525 z enduro na supermoto

No mysle ze bardziej bede latal w supermoto ale tez bede chcial raz po raz wyskoczyc z kumplami do lasu. i zalezy mi na tym zeby zmkiana kol z supermoto na enduro nie trwala dwuch dni

a ogrinalne exc525 w super moto ma takie samo zawieszenie i hamulce co enduro czy ma juz lepsze? przysstosowane do asfaltu?

4

Odp: Jak przerobic exc525 z enduro na supermoto

Łatwiej przerobić z enduro na supermoto, zmiana samych kół to 10 min. roboty, o ile masz koła plug&play, czyli oba zestawy zbudowane na ori piastach KTM/odpowiednik Talon/Goldspeed etc. Zależy jeszcze ile masz pieniędzy, tu masz link do mojego tematu (na razie robota stoi, bo mnie nie ma w kraju :/ ), na samo zawieszenie, które jest inne niż w enduro wydałem już 3 klocki, ale mam założenie, że przeróbka będzie bez kompromisów. Do tego dochodzi jeszcze zestaw hamulcowy, ale Ty po taniości powinieneś się spokojnie zmieścić w 3 klockach z zestawem koła + hamulec przód.

Temat: [url]http://forum.super-moto.pl/topic37856-kolejne-exc-525-na-sm.html[/url]

EXC 525 in progress

5

Odp: Jak przerobic exc525 z enduro na supermoto

Dziku a wytlumacz mi co to znaczy "koła plug&play"

6

Odp: Jak przerobic exc525 z enduro na supermoto

Tzn, że jeśli kupisz koła supermoto do ktm, to zmiana ich z enduro  zajmuje Ci około 30-40 min,łańcuch będziesz musiał tez zmienić bo zazwyczaj supermoto ma mniejszą zębatkę tył.Jeśli na przód będziesz miał większą tarcze to tylko adapter zmieniasz do zacisku radialnego i zakładasz koła, ośki są takie same, więc kilka minut i śmigasz na supermoto z enduro.

Ktm#exc#525#sm