1

Temat: Malowanie proszkowe

Może ktoś się orientuje jaki jest koszt malowania proszkowego....
Chodzi o szafkę taką jak ta: [url]https://sklep.intercars.com.pl/produkty/1338614-wozek-narzedziowy-hans-9917hq[/url]

i mniej więcej taka:https://www.google.pl/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Folxpl-ring08.akamaized.net%2Fimages_tablicapl%2F563577688_1_261x203_szafka-metalowa-ikea-biala-na-kolkach-lub-bez-kolek-poznan.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.olx.pl%2Fdom-ogrod%2Fmeble%2Fchyby_43545%2Fq-meble%2F&docid=KxzcwpBsMNZWZM&tbnid=aLu9WcTEYM9w6M%3A&vet=10ahUKEwimvamS8LbXAhUC6qQKHfDRANkQMwgnKAEwAQ..i&w=261&h=195&itg=1&bih=637&biw=1366&q=Szafka%20metalowa%20IKEA%20bia%C5%82a%20na%20k%C3%B3%C5%82kach%20lub%20bez%20k%C3%B3%C5%82ek&ved=0ahUKEwimvamS8LbXAhUC6qQKHfDRANkQMwgnKAEwAQ&iact=mrc&uact=8

Lokalizacja - Warszawa i okolice....

Jak powinna być przygotowana powierzchnia ?

Pozd

2 Ostatnio edytowany przez LukAs_525 (2017-11-12 01:08:32)

Odp: Malowanie proszkowe

Napisz na jaki chcesz kolor. Mam niedaleko siebie lakiernię to podjadę i zapytam.
Niedługo będę lakierował sporo rzeczy proszkowo więc możesz się podczepić. Zawsze to będzie taniej :)

Co do przygotowania powierzchni to oni od razu tam piaskują i czyszczą wszystko pod malowanie.

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

3

Odp: Malowanie proszkowe

LukAs_525 napisał/a:

Co do przygotowania powierzchni to oni od razu tam piaskują i czyszczą wszystko pod malowanie.

Dlatego w większości przypadków cena jest uzależniona od tego, jak bardzo się namachają podczas czyszczenia/piaskowania, przynajmniej ja tak miałem.

EXC 525 in progress

4

Odp: Malowanie proszkowe

LukAs_525 napisał/a:

Napisz na jaki chcesz kolor. Mam niedaleko siebie lakiernię to podjadę i zapytam.
Niedługo będę lakierował sporo rzeczy proszkowo więc możesz się podczepić. Zawsze to będzie taniej :)

Co do przygotowania powierzchni to oni od razu tam piaskują i czyszczą wszystko pod malowanie.

     Chciałbym  kolor  czarny.....

5

Odp: Malowanie proszkowe

Dziku napisał/a:
LukAs_525 napisał/a:

Co do przygotowania powierzchni to oni od razu tam piaskują i czyszczą wszystko pod malowanie.

Dlatego w większości przypadków cena jest uzależniona od tego, jak bardzo się namachają podczas czyszczenia/piaskowania, przynajmniej ja tak miałem.

      Chodziło  mi  o rząd  wielkości,  bo  nie  wiem  czy  warto.....

6

Odp: Malowanie proszkowe

Wg mnie do 300 Zeta. Kiedyś malowałem z 15 elementów w tym ramę motocykla. Zapłaciłem 380 złotych.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

7

Odp: Malowanie proszkowe

300 za jedną szafkę ?  Czy  dwie?

8

Odp: Malowanie proszkowe

weź telefon w rękę i sobie zadzwoń do kogoś kto się tym zajmuje skąd ktoś ma tutaj wiedzieć ile jakiś majster weźmie Ci zamalowanie proszkiem szafy?

9

Odp: Malowanie proszkowe

wątpię żeby ci ktoś to pomalował taniej niż 300 zl , zresztą jak zwykły lakiernik bierze od elementu od 300 w górę to jak to ma się ma do malowania proszkowego...  ? , w Zakręcie masz zakład który maluje proszkowo memory five i wszystko jasne będzie , pozdro

CRF450R SM

10

Odp: Malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe jest tanie - nawet z piaskowaniem. Nie ma co porównywać do zwykłego lakiernika.
Ja za ramę motocyklową płaciłem chyba 150zł razem z piaskowaniem.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

11

Odp: Malowanie proszkowe

Ja za ramę 525, osłonę silnika, dwa dekle silnika,  mocowanie osłony 140 zł, jak sam majster stwierdził wyszło tyle,  bo się  łatwo czyściło.

EXC 525 in progress

12 Ostatnio edytowany przez rafal223 (2017-11-12 22:35:05)

Odp: Malowanie proszkowe

Wszystko zależy od technologii przygotowania powierzchni, stanu tych elementów, ile warstw lakieru ma byc na elemencie itd itd. Wycena wycenie nierówna, tak samo z jakością.

Zwykły lakiernik a malowanie proszkowe to dwie różne metody, lakiery proszkowe uchodzą i są raczej najtrwalszymi lakierami.

Ja piaskuje l, satynuje i szkielkuje u siebie elementy i zawsze zaczynam cenę "od". Bez obejrzenia detalu można wbić się w duże bagno, narobić się i nic nie zarobić. Chyba, że jasno zadeklarowane i wiadomo czego się spodziewać (np. Rama z profili stalowych, stal czarna).

Cene można zacząć negocjować od 15 zł za metr kwadratowy, ale wszystko zależy od tego wyżej. :-)

Będzie 690 niebawem

13

Odp: Malowanie proszkowe

Ok.  Dzięki ,  chodziło  mi o  orientacyjną cenę.... Czyli  zakładając,  że  nie  mam  za wielkiego  ciśnienia odnośnie jakości  nie  powinno  być  bardzo  drogo....  Ktoś  poleci  coś  w  Warszawie?  -  ale  raczej  północna  strona.....

14

Odp: Malowanie proszkowe

MAĆKO napisał/a:

weź telefon w rękę i sobie zadzwoń do kogoś kto się tym zajmuje skąd ktoś ma tutaj wiedzieć ile jakiś majster weźmie Ci zamalowanie proszkiem szafy?

     :)  miałem  zawsze  wrażenie,  że  takie  portale  są  stworzone ,  aby  użytkownicy  mogli  się  wymieniać doświadczeniami....  Byłem  w  błędzie?  ;)

15

Odp: Malowanie proszkowe

...tak, moim zdaniem Maćko dobrze to ujął.

EXC 525 in progress