1

Temat: Supermoto/enduro 125ccm do 6,500zł

Witam, za niedługo robię prawko na A1 i poszukuję jakiegoś supermoto 125ccm 4t do ok. 6,500zł. Motor będzie służył do jazdy z bratem po polnych drogach, do rozrywki w mieście i dojazdy do szkoły. Wzrost mam 170cm, myślałem nad yamaha wr125x lecz trochę cena za wysoka oraz przede wszystkim motor ma bardzo wysokie zawieszenie wiec wątpię żebym dotykał chociażby podłoża siedząc na nim. Będzie to mój pierwszy motor.
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

2

Odp: Supermoto/enduro 125ccm do 6,500zł

W tej cenie masz też przykładowo MZ 125 SM. Jednak tutaj uwaga, części trudno dostępne lub pieruńsko drogie na niemieckim ebayu.
Przy 180 cm stoję pewnie na ziemi.

3

Odp: Supermoto/enduro 125ccm do 6,500zł

[url]http://forum.super-moto.pl/topic38384-s-suzuki-dr-125-sm.html[/url]

RMX 450Z

4

Odp: Supermoto/enduro 125ccm do 6,500zł

Yamaha DT 125 !!! Nic lepszego nie znajdziesz ..

Suzuki DRZ 400 SM MOOOy / Yamaha TT 600 E / Kawasaki Vulcan S 650/ ?

5

Odp: Supermoto/enduro 125ccm do 6,500zł

SZER5ZEŃ napisał/a:

W tej cenie masz też przykładowo MZ 125 SM. Jednak tutaj uwaga, części trudno dostępne lub pieruńsko drogie na niemieckim ebayu.
Przy 180 cm stoję pewnie na ziemi.

patrzałem właśnie na to moto lecz kurczę trochę stary rocznik tylko dostępny i często już z dużym przebiegiem a z częściami mi się nie chce bawić :/

6

Odp: Supermoto/enduro 125ccm do 6,500zł

No za 6500, to się nie ma spodziewać czegoś rocznego z przebiegiem 1000km :)

KTM 690 SMC

7

Odp: Supermoto/enduro 125ccm do 6,500zł

Maciekh01! napisał/a:

Yamaha DT 125 !!! Nic lepszego nie znajdziesz ..

nie chcę bawić się w 2t

8

Odp: Supermoto/enduro 125ccm do 6,500zł

Spidzior napisał/a:

No za 6500, to się nie ma spodziewać czegoś rocznego z przebiegiem 1000km :)

jak tak potrze to kurcze te 125tki są droższe od większych pojemności pomimo o wiele mniejszej mocy, na 7000zł mogę naciągnąć budżet, tylko muszę pamiętać żeby zostawić sobię fundusz na odzież ochronną i kask ;p

9

Odp: Supermoto/enduro 125ccm do 6,500zł

Tylko i wyłącznie dt albo dobry rower, ewentualnie elektryczny żeby nie pedałować... Ja osobiście w nic innego bym się nie pchał.

10

Odp: Supermoto/enduro 125ccm do 6,500zł

mikoxor napisał/a:
Maciekh01! napisał/a:

Yamaha DT 125 !!! Nic lepszego nie znajdziesz ..

nie chcę bawić się w 2t

Coś za coś... Z doświadczenia wiem, że jak kupisz jakąkolwiek 125 4t o mocy max 15 KM to 3 miesiące i szukasz czegoś mocniejszego. Z DT jest ta różnica, że masz dużo większy zapas mocy !! Tanie części i znany silnik. Oczywiście wybór należy do Ciebie ale szczerze zachęcam .

Suzuki DRZ 400 SM MOOOy / Yamaha TT 600 E / Kawasaki Vulcan S 650/ ?

11

Odp: Supermoto/enduro 125ccm do 6,500zł

Maciekh01! napisał/a:
mikoxor napisał/a:
Maciekh01! napisał/a:

Yamaha DT 125 !!! Nic lepszego nie znajdziesz ..

nie chcę bawić się w 2t

Coś za coś... Z doświadczenia wiem, że jak kupisz jakąkolwiek 125 4t o mocy max 15 KM to 3 miesiące i szukasz czegoś mocniejszego. Z DT jest ta różnica, że masz dużo większy zapas mocy !! Tanie części i znany silnik. Oczywiście wybór należy do Ciebie ale szczerze zachęcam .

myślę, że nie potrzebuję jakiejś super mocy i vmaxu 140km/h.  Dźwięk kosiarki, duże spalanie i częste remonty silnika do mnie nie przemawiają więc jednak zostanę przy propozycjach 4t. Dodam, że czasem będę chciał wyruszyć w dalszą podróż tym motorkiem więc jeszcze bardziej duże spalanie nie jest wskazane

12

Odp: Supermoto/enduro 125ccm do 6,500zł

mikoxor napisał/a:
Maciekh01! napisał/a:
mikoxor napisał/a:

nie chcę bawić się w 2t

Coś za coś... Z doświadczenia wiem, że jak kupisz jakąkolwiek 125 4t o mocy max 15 KM to 3 miesiące i szukasz czegoś mocniejszego. Z DT jest ta różnica, że masz dużo większy zapas mocy !! Tanie części i znany silnik. Oczywiście wybór należy do Ciebie ale szczerze zachęcam .

myślę, że nie potrzebuję jakiejś super mocy i vmaxu 140km/h.  Dźwięk kosiarki, duże spalanie i częste remonty silnika do mnie nie przemawiają więc jednak zostanę przy propozycjach 4t. Dodam, że czasem będę chciał wyruszyć w dalszą podróż tym motorkiem więc jeszcze bardziej duże spalanie nie jest wskazane

Ja tam w sumie nie słyszałem, że DT to częste remonty, a kiedyś się też zastanawiałem nad zakupem, to zostałem przy 4t, gdzie w mniejszych pojemnościach ciągle brakowało mi mocy i po kupnie 400 ogólnie juz zaspokoiłem pragnienia.

KTM 690 SMC

13

Odp: Supermoto/enduro 125ccm do 6,500zł

mikoxor napisał/a:

myślę, że nie potrzebuję jakiejś super mocy[...]Dźwięk kosiarki[...]duże spalanie i częste remonty silnika.

Mylisz się, potrzebujesz, dynamika jazdy jest ważna no i fajna. Nie wiem jak Ty, ale ja wszystkie kosiarki miałem 4T. Spali tyle ile wlejesz i jak się posługujesz manetką, jeśli nie leżą Ci duże prędkości to i mało spalisz. Częste remonty w DT125? No weźźźź...

No ale jeśli faktycznie nie potrzeba Ci mocy, to na twoje wymagania idealny jest skuter. Na polnych drogach sobie spokojnie poradzi, w mieście bajunia, tu masz nówkę za 7.5 k - [url]http://allegro.pl/skuter-junak-806-poj-125-nowosc-norma-euro-4-i6975774423.html#thumb/5[/url]

EXC 525 in progress

14

Odp: Supermoto/enduro 125ccm do 6,500zł

mikoxor napisał/a:
Maciekh01! napisał/a:
mikoxor napisał/a:

nie chcę bawić się w 2t

Coś za coś... Z doświadczenia wiem, że jak kupisz jakąkolwiek 125 4t o mocy max 15 KM to 3 miesiące i szukasz czegoś mocniejszego. Z DT jest ta różnica, że masz dużo większy zapas mocy !! Tanie części i znany silnik. Oczywiście wybór należy do Ciebie ale szczerze zachęcam .

myślę, że nie potrzebuję jakiejś super mocy i vmaxu 140km/h.  Dźwięk kosiarki, duże spalanie i częste remonty silnika do mnie nie przemawiają więc jednak zostanę przy propozycjach 4t. Dodam, że czasem będę chciał wyruszyć w dalszą podróż tym motorkiem więc jeszcze bardziej duże spalanie nie jest wskazane

W takim razie kup Hyosunga Gt 125 jeden z najmocniejszych 125 dodatkowo silnik w V dziek prawie jak 600 cm3, rama od GS 500 i naprawdę daje rade v-max 120 km/h. Miałem ten sprzet i z czystm sumieniem moge polecić. Pozdro

Suzuki DRZ 400 SM MOOOy / Yamaha TT 600 E / Kawasaki Vulcan S 650/ ?

15

Odp: Supermoto/enduro 125ccm do 6,500zł

Ciśniecie chłopaka na to 2T. W obronie 125 powiem, że starsze modele nie tracą już tyle na cenie i po niewielkiej dopłacie można je potem wymienić na coś większego/mniejszego mocniejszego.