16

Odp: Ktm mnie zabije...

Zdjęcie z mojej byłej LC4, nic mi tam w sumie nie wyłaziło nigdy :D

[url]https://imgur.com/a/C6ggN[/url]

KTM 690 SMC

17

Odp: Ktm mnie zabije...

Jak kupiłem to było ok. Po jakimś tam czasie wylazlo, bo uszczelka grafitowa, która jest tam w środku się rozleciała. Normalne po tylu latach. Zakupiłem więc nóweczkę w ktmie z nadzieją ze sobie poskrecam i będzie spoko, natomiast po skreceniu okazało sie, że niestety spoko nie jest i wyłazi... Wypróbuję tą kontrę z nakrętki dzisiaj, jeśli to nie pomoże to wywieszam białą flagę.

18

Odp: Ktm mnie zabije...

W moim poprzednim motocyklu miałem to samo.
Uszczelka musi być nowa praktycznie po każdym demontażu. Poszukaj jakiejś konkretnej obejmy, nie musi być oem, nie pamiętam jaki to typ, GBS?
Skręć to tak, aż zacznie trzeszczeć. Nakrętka się nie poluzuje, drugiej nie potrzeba, obejma będzie prężyła.
Trzeba z tym żyć:)

19 Ostatnio edytowany przez Karolo (2017-10-17 08:07:59)

Odp: Ktm mnie zabije...

Skręcone tak, że śruba w klasie 10.9 się urywa a i tak puszcza dziadostwo... Najprostszym rozwiązaniem byłaby sprezynka i góry i na dole, myślałem żeby to dospawac ale nie lubię druciarstwa. Trzeba z tym żyć mówisz? Z tym, że ja już mam tego dziadostwa dosyć... Co wyjazd to samo :-P dzięki za podrzucenie modelu opaski, koszty groszowe więc trzeba probowac. Zna ktoś średnicę? Bo jestem w robocie i średnio mam jak poszukać

20

Odp: Ktm mnie zabije...

Bez tej uszczelki azbestowej możesz sobie kręcić i tak będzie spadać.

Yamaha WR 250F - chyba się starzeje.
Husaberg TE 250
Husaberg FS 570 sztos
EXC 525 mianowicie, dość dobry. LC4 640 badziewie, do badziewia.

21 Ostatnio edytowany przez Karolo (2017-10-17 09:26:24)

Odp: Ktm mnie zabije...

Pisałem wyżej, że nowa uszczelka na miejscu. A materiał z którego jest wykonana to chyba grafit

22

Odp: Ktm mnie zabije...

Średnica 41mm.
Przypomniało mi się, że próbowałem też mniejszą obejmę, spróbuj może pomoże.

23

Odp: Ktm mnie zabije...

Jak druciarstwo to zanim przyspawasz jedz do człowieka od wydechów i niech rozepcha (spęczy?) tą rurę która wychodzi o 1-2mm na średnicy.

DRZ400SM, KTM 990 ADV

24

Odp: Ktm mnie zabije...

Mówisz o rozepchaniu kolanka wchodzącego w kolektor?
Póki co spróbuję z konkretną opaską gbs, bo druciarstwo mi średnio pasuje, to już będzie ostateczna ostateczność

25

Odp: Ktm mnie zabije...

No jak nie chcess 'druciarstwa' to kup nowe kolanko, tragicznie drogie nie jest, około 300zl.