1

Temat: Jak wywalić dozownik?( dwusuw)

Witam,
Ostatnio zawiodłem się na pracy dozownika i chciałbym go wywalić. Mieszankę będę robił w baku. Odkręciłem tą pokrywkę dokąd prowadzi rurka z olejem, wywaliłem stamtąd wszystko, zaślepiłem gaźnik, olej zlałem. I pojawia się pytanie, po wyjęciu tego całego mechanizmu zostało coś takiego :  [url]https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/22155162_920786524744566_1895270936_n.jpg?oh=655f3ae28c0351a6994a5118807f5775&oe=59D2F667[/url]
Mogę normalnie założyć ponownie pokrywkę i tak jeździć? Gdzieś czytałem,że ta pompka cały czas się kręci razem z silnikiem i bierze olej właśnie ten z tej rurki, więc jak się zatrze to bardziej obciąży silnik tak?
z góry dzięki

2

Odp: Jak wywalić dozownik?( dwusuw)

Wsadź zaślepkę zamiast pompki i po kłopocie.

PBM

3

Odp: Jak wywalić dozownik?( dwusuw)

Dobra, wyciąłem z blachy coś właśnie na kształt podstawy tej pompki, włożyłem, skręciłem. Wydaje mi się, że jest wszystko szczelne ale  tak dla pewności mogę wokół tej blaszki silikon nałożyć?

4

Odp: Jak wywalić dozownik?( dwusuw)

Moi zdaniem silikon w tym miejscu nie będzie się trzymał...

5

Odp: Jak wywalić dozownik?( dwusuw)

A jakie będą skutki jak tego nie uszczelnie na 100% ? Jak tylko blaszkę przykręce, która sama w sobie dużo uszczelnia

6

Odp: Jak wywalić dozownik?( dwusuw)

pod blaszkę daj uszczelkę papierową
można taki arkusz do wycinania kupić w motoryzacyjnych sklepach

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: Jak wywalić dozownik?( dwusuw)

Nie mam już zdjęć, bo już skręciłem ale zauważyłem,że tryb od dozownika mi się posypał, ten z kolei napędza pompę wody więc nie mogę go wywalić. Kupiłem już drugi ale zanim rozkręciłem dekiel od sprzęgła to ten tryb po zdjęciu pompki oleju : [url]http://oi51.tinypic.com/15plpxg.jpg[/url] mogłem  poruszać w poziomie tak 0,5cm do siebie ( dlatego,że nie było w tym trybie tej pompki oleju, która go blokowała). Jak teraz już nie będzie pompki to może być tak że w końcu ten tryb jakoś spadnie, przesunie się i nie będzie napędzał pompy wody?