1

Temat: Pierwsze SM, A2 Anglia

Siema ! Szukam pierwszego supermoto, które posłuży mi do jazdy do pracy i weekendowych przejażdżek. Jako iż jestem w Anglii i jak pewnie wiele osób wie, koszty ubezpieczenia samochodu dla mlodego kierowcy są kosmiczne, zdecydowałem się na moto. Dlaczego supermoto ? Gdyż rok temu planowałem kupić, lecz zdecydowałem sie na kawasaki kx125. Doświadczenie jakie posiadam to Simson od urodzenia :D i rok kawasaki kx125 tylko w terenie. Zastanawiam się nad DRZ, lecz jest dla mnie jakaś taka oklepana, nie wiem nie jestem przekonany. Marzy mi się SMC 690, lecz chyba za wysokie progi jak dla mnie, za rok będę miał 'A' więc wtedy jakaś przesiadka, interesuję mnie również BMW G650X , lecz mało o nim wiem, widzialem ze ktos na forum bardzo go zachwala. Koszty utrzymania mnie nie interesują, bo na kawke więcej wydałem niż kosztowała, tak jest jak sie jedzie kupic samemu i fajnie wygląda ^^, błędy głupoty i młodości. Budżet jakim dysponuje to 4-5k funtów, lecz nie wiem czy jest sens, pakować się w drogie SM na pierwszy raz, moze lepiej kupic cos tanszego i za rok, dwa wjechać na ostro ? Mam takki mentlik w głowie że nie wiem co mam robić ..
Bardzo proszę o pomoc , gorąco pozdrawiam Daniel.

p.s Proszę odrazu napisać ile mniej więcej kosztuje przekładka kierownicy supermociaka , z prawej na lewą stronę . :D

2

Odp: Pierwsze SM, A2 Anglia

KTM 690 w wersji SM (SMC nie wiem, nie sprawdzałem) ma homologacje na Anglie i Eu bez zmiany czegokolwiek. Sam się zdziwiłem, bo mam motocykl z GB, który na kloszu ma nabite, że wiązka światła jest symetryczna (jak w USA) przez co ma homologacje na wszystkie rynki.

Wskazania licznika zmienia się w opcjach licznika z mph / km/h

I ogólnie polecam. Moim zdaniem konstrukcyjnie troszeczke lepszy od SMC, ze względu na zbiornik paliwa, czy symetryczne wydechy. Lampa z błotnikiem i zadupek - kwestia gustu.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

3

Odp: Pierwsze SM, A2 Anglia

crisek12 napisał/a:

Budżet jakim dysponuje to 4-5k funtów, lecz nie wiem czy jest sens, pakować się w drogie SM na pierwszy raz, moze lepiej kupic cos tanszego i za rok, dwa wjechać na ostro ?

To może idź kierunkiem, czy Ci będzie szkoda droższego sprzętu jak go przerysujesz/poobijasz, czy nie ;)

RMX 450Z

4

Odp: Pierwsze SM, A2 Anglia

/Oczywiście że będzie ;D zdecydowałem się na DRZ 400, jakeis sugestie na co zwracać uwagę przy kupnie, ktore roczniki najlepsze etc. ?

znalazłem dwie oferty w pobliżu, na dniach podjade oglądać :

[url]https://www.gumtree.com/p/suzuki-motorbikes/suzuki-drz400-sm/1261596817[/url]
[url]https://www.gumtree.com/p/suzuki-motorbikes/suzuki-drz-400-sm-supermoto-/1264395581[/url]