16

Odp: Jaki sprzęt dla konia?

herbatkowy, nie chce mi się tłumaczyć, ale po co Ci SM jak Ty chcesz tym jeździć we dwoje?
Druga sprawa, kupujesz żeby wyglądać? Czy zapierdalać?
XT to SM jest chyba tylko w katalogu Yamahy.
Ja mam 193cm i waga od 90kg do 110kg, w zależności od potrzeb i na wszystkim wyglądam dziwnie, ale ja bym się bardziej zastanawiał czy kolana pod kierownicę w winklach zmieścisz, niżeli jak to będzie wyglądać.

Jak mam Ci coś polecić to rodzina LC4 z naciskiem na 690 i XR650R, jak chcesz konkretniej to 525 i WR450, tyle.

Yamaha WR 250F - chyba się starzeje.
Husaberg TE 250
Husaberg FS 570 sztos
EXC 525 mianowicie, dość dobry. LC4 640 badziewie, do badziewia.

17 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2017-08-07 18:20:04)

Odp: Jaki sprzęt dla konia?

albo idź w to 950 sm bedziesz miał idealne bo jest wielkie i mocą zaskoczy Cię nawet po litrze;) Koń na dziku siądzie.

18

Odp: Jaki sprzęt dla konia?

herbatkowy napisał/a:

Mówimy o tym samym sprzęcie? :D Przy wzroście 190cm nie będę sięgać do ziemi? Chłopak na zdjęciu to 60% mojego gabarytu a na siedzeniu prawie nie ma miejsca dla drugiej osoby, ja bym chyba wyglądał na tym jak na koniku na biegunach :D No chyba że na fotce klient ma 2 metry wysokości i tak to wygląda...
http://www.motogen.pl/gfx/motogen2/_thumbs/pl/defaultgalerie/74/18/1/bmw_g650_xmoto_42.jpg

Mówimy o tym samym sprzęcie, ja mam 197cm wzrostu i ledwo co całą stopę postawię na podłożu. Tak jak młode wilki piszą wyżej, SM nie jest dedykowane do wygodnej jazdy we dwoje :D

BMW G650 X-Moto '07 Sold —> Triumph Speed Triple 1050 '09

19

Odp: Jaki sprzęt dla konia?

Miałem 950 SM (193 cm, 98 kg) i był zadziwiający. Na torze w Poznaniu potrafił zadziwić nieprofesjonalistów na litrach, mnie też ;-). Moc wystarczająca, zawieszenie z kosmosu. Zrobiłem nim ok 30 000 km, i co do obsługowości to jak japonia. Serwis co 7500 km, tylko lubił popić oliwki. Ale ten typ tak ma. Są tam pewne rzeczy na które trzeba uważać, ale na tych silnikach ludzie latają po Saharze i dookoła świata. Z minusów, to jednak na paliwie nie zaoszczędzisz. Mi w mieście wychodziło koło dychy, ale to dlatego że co krzyżówka jakiś koleś na litrze myślał że jadę 640 SM i trzeba było się pokazać.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

20

Odp: Jaki sprzęt dla konia?

mi 990 pali od 8 do 14 więc z paliwem to prawda w 100%. Olej tez pali wg. manuala może to byc nawet 0,5L na 1000km ale przy moim mocnym duszeniu po torze i nie tylko jest to w okolicach 200ml -1000km.

21 Ostatnio edytowany przez JacekL (2017-08-07 21:55:37)

Odp: Jaki sprzęt dla konia?

Pomyśl jeszcze o DL 650 :D - to argument do jazdy we dwoje :)

Freeride 350

22 Ostatnio edytowany przez herbatkowy (2017-08-07 22:28:15)

Odp: Jaki sprzęt dla konia?

Dzięki chłopy za rzeczowe wypowiedzi, fajna atmosfera jest na tym forum. Co do sprzętu..  to jest mój dylemat bo chciałbym wygodne supermoto którym można jechać we dwie osoby- ale nie w trasę 500km do Zakopanego tylko 40km nad rzekę, więc nie przesadzajmy z tą wygodą we dwoje- ma się po prostu dać normalnie jechać. No ale chyba faktycznie nie istnieje takie supermoto... I tak na luzie to rozważam sobie różne opcje, wysokie terenowe turystyki, nawet szosówki i dziś oglądałem ogłoszenia FZ6 Fazer z owiewką i piękny to sprzęt, jednak zdałem sobie sprawę że to jest to samo co F4i- czyli motocykl który po pewnym czasie nudził mnie jak flaki z olejem- only asfalt. Teraz chyba chciałbym czegoś innego, czegoś co nie przyprawia o sraczkę gdy wjeżdża się na szuter czy tam w leśną drogę.



MAĆKO napisał/a:

albo idź w to 950 sm bedziesz miał idealne bo jest wielkie i mocą zaskoczy Cię nawet po litrze;) Koń na dziku siądzie.

Hahhhah :D

23

Odp: Jaki sprzęt dla konia?

Obadaj Aprilię Dorsoduro

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

24 Ostatnio edytowany przez herbatkowy (2017-08-07 23:20:44)

Odp: Jaki sprzęt dla konia?

levis napisał/a:

Obadaj Aprilię Dorsoduro

Ło panie, ale maszyna, kozactwo :D Ale znalazłem raptem 3 ogłoszenia, mocny egzotyk i ceny też niezłe... Wspomnienia z marką mam niestety kiepskie bo moje pierwsze moto to była aprilia RS 125 i to była  bardziej męka niż motocykl, sporo z nią miałem problemów...

25

Odp: Jaki sprzęt dla konia?

Poza tym Aprilia Dorsoduro to Aprilia Shiver w przebraniu w męskie ciuchy. ;-)

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

26

Odp: Jaki sprzęt dla konia?

No tak, a VW to chujowe samochody, bo kiedyś VW Corrado psuł się na potęgę...

Akurat Dorsoduro i Shiver to dobre jednostki.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

27

Odp: Jaki sprzęt dla konia?

levis napisał/a:

No tak, a VW to chujowe samochody, bo kiedyś VW Corrado psuł się na potęgę...

Akurat Dorsoduro i Shiver to dobre jednostki.

Pisałem tylko o doświadczeniach z marką, a jakie były takie były. Dorsduro może być i perpetum mobile nie twierdzę że nie, nie widziałem tego nigdy w życiu ale nie można praktycznie znaleźć tego do kupienia.

28

Odp: Jaki sprzęt dla konia?

levis napisał/a:

No tak, a VW to chujowe samochody, bo kiedyś VW Corrado psuł się na potęgę...

Akurat Dorsoduro i Shiver to dobre jednostki.

He, he, he! Akurat trafiłeś w punkt. Nie lubię VW, ale nie z powodu jakichś tam zabytkowych modeli, tylko tak po prostu subiektywnie.
Pewnie że te Apki są OK, ale w klasie tzw. Big Moto to jednak rządzi/rządził kto inny. Na 950/990 SM łatwiej byłoby koledze znieść wspomnienia o superbike.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

29

Odp: Jaki sprzęt dla konia?

Ja 4 sezony upalalem 690 sm, trasy do 300km, czasami żona wskoczyła na plecy, 3 razy na torze polatałem, zajebiste moto do miasta, poswirowac tez da rade, na torze gładko sie prowadzi, do 15k mozesz kupic. Szczerze polecam. Sprzedałem z lekkim bólem ale w ten sam dzień kupiłem 450exc zeby zona juz nie wskakiwala na plecy :)