1

Temat: Pytanie do wymiany oleju exc 525

Cześć

Jestem świeżakiem w temacie exc.

Jestem dopiero po 1 wymianie oleju, a jutro po przejechanych 13mth wymiana na nowy

Znajomy powiedział mi, że te 2 filtry [url]http://imge.pl/p/54624/n/546243246626.jpg[/url]  wymiania dopiero co 2-3 wymiane oleju, co mnie troche ździwiło.

Jest to prawda ?

Wg mnie wymiana tego filtra wraz z wymianą oleju, czy sie myle ?


Co do filtrów siatkowych - jest na to jakaś reguła poza czyszczeniem ? Co ile powinno się go wymienić ? Czy tylko sprawdzać czy wygląda jak powinienm i w razie czego wymiana na nowy ?

2

Odp: Pytanie do wymiany oleju exc 525

Ja wymieniam te filtry papierowe za każdym razem -są ludzie co robią to co któraś wymianę - ale dla mnie to rzeźba
Można kupić filtry oleju ze stali nierdzewnej Scotts - one tylko wtedy się czyści  ale ja nie wiem czy to jest lepsze od filtrów papierowych

Siatkowe sprawdzam też zawsze przy wymianie oleju - one jak nie uszkodzeń, o ringi są OK to nie wymagają wymiany tylko ewentualnego przeczyszczenia.

3

Odp: Pytanie do wymiany oleju exc 525

a ja tam wymieniam co drugą wymiane mam exc juz od 6 lat, wymieniam olej co 5 baków

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

4

Odp: Pytanie do wymiany oleju exc 525

Kiedyś rozcinałem te filtry po 1 wymianie oleju - czyli u mnie 13-14mth. Od tej pory zmieniam co drugą wymianę oleju, moim zdaniem nie ma potrzeby częściej. Siatkowe czyszczę oczywiście przy każdej wymianie ale to oczywistość.

http://bikepics.com/members/rr666/
XF650 -> LC4 SM+E -> Z1000 -> EXC400 E+SM -> Transalp 600 '96 (jeszcze kiedyś SM kupię!)

5

Odp: Pytanie do wymiany oleju exc 525

dukeSebo w CRF 450 (a to bardziej wyczyn niż 525) wymieniał filtry co drugą zmianę oleju i naciukał 18 000 km na jednym tłoku. Ale wymieniał olej co jakieś 500 km.

EXC 525 in progress

6

Odp: Pytanie do wymiany oleju exc 525

koszt filtra do CRF (HF116) to około 10zł, serio warto tyle przyoszczędzić?

7

Odp: Pytanie do wymiany oleju exc 525

Ja tam też wymieniam w swoim 525 co każdą wymianę filtry nie są drogie w porównaniu do oleju.

8

Odp: Pytanie do wymiany oleju exc 525

Nie chodziło o oszczędność, bardziej o brak możliwości kupna w sobote wieczorem a w nd miałobyć latane.

bedzie wymiana co każdą, dzieki za wpisy