1

Temat: Tytuł: DRZ 400 SM 2007, Nieregularne chrobotanie w silniku .POMOCY!

Witam.

Panowie mam problem ze swoją DRZ 400 SM z 2007 roku. Borykam się z problemem nieregularnego chrobotania w silniku.
Sprawdziłem już magneto, wszystkie śruby są na kleju. Uzwojenie dobre, brak oznak uszkodzeń, ładownie na poziomie 13,8 - 13,9 V.
Bardzo denerwujący jest ten dzwięk, motocykl jeździ normalnie. Nie wiem gdzie szukać problemu, może ktoś z was miał już taki problem.

Tutaj link do filmiku z tym dźwiękiem. Najbardziej słychać go ok 45 sekuny:

[url]https://drive.google.com/file/d/0B0vhB-pbCD-2YzRfcEVXaVJuajg/view?usp=sharing[/url]

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

2

Odp: Tytuł: DRZ 400 SM 2007, Nieregularne chrobotanie w silniku .POMOCY!

Znawcą nie jestem, ale ja tam nic nie słyszę za bardzo - "Suzuki :same stuki" ;)
- napinacz łańcuszka rozrządu sprawdzałeś ?
- kiedy była regulacja zaworów ?

Hardcore - it's more than music...

3 Ostatnio edytowany przez Bachu (2017-07-11 00:32:28)

Odp: Tytuł: DRZ 400 SM 2007, Nieregularne chrobotanie w silniku .POMOCY!

Belzebub, tam ewidentnie coś słychać, mam drz w stanie "jak z salonu" i nie ma u mnie takich dzwięków
niestety nie wiem co to może być :/ 

Tutaj masz jak moja chodzi : [url]https://www.youtube.com/watch?v=xOzvyt0evV4[/url]

Aktualnie : FZ01

Były :  XT125, CRM85, MX125, TE250, YZ450F, XTX660, DRZ400SM, SHIVER750 MT07

4

Odp: Tytuł: DRZ 400 SM 2007, Nieregularne chrobotanie w silniku .POMOCY!

Możliwe, ale spróbuj przyłożyć swoją kamerę blisko głowicy, silnika generalnie i wtedy można porównać, bo z takiej odległości to dzwięk się zlewa.
@ kiedy sprawdzany był napinacz, ślizgi
@ ubywa oleju
@ coś dymi ?

Hardcore - it's more than music...

5

Odp: Tytuł: DRZ 400 SM 2007, Nieregularne chrobotanie w silniku .POMOCY!

W okolicach 0.20 sekundy mam kamerke przy głowicy :)

Aktualnie : FZ01

Były :  XT125, CRM85, MX125, TE250, YZ450F, XTX660, DRZ400SM, SHIVER750 MT07

6

Odp: Tytuł: DRZ 400 SM 2007, Nieregularne chrobotanie w silniku .POMOCY!

no łańcuszek pewnie, a co może tak chrobotać:) Jeszcze od strony alternatora słychać lepiej czyli tam gdzie jest łańcuszek. obadaj czy jest luźny jeśli tak to go wymień, jeśli stało się to nagle to pewnie walnął napinacz łańcuszka ale i tak wymieniłbym to w komplecie. Rozbierz bo to łatwy temat jest.

7

Odp: Tytuł: DRZ 400 SM 2007, Nieregularne chrobotanie w silniku .POMOCY!

Tu moja dla porównania
Inaczej nie mogę pomóc :(
[url]https://youtu.be/NPEFGWMgKw0[/url]

Najlepsze MOTO to SUPERMOTO

8

Odp: Tytuł: DRZ 400 SM 2007, Nieregularne chrobotanie w silniku .POMOCY!

poprawka,,, łańcuszek macie od strony sprzegła, pomyliłem się. Rozbieraj góre i bedziesz wiedział.

9

Odp: Tytuł: DRZ 400 SM 2007, Nieregularne chrobotanie w silniku .POMOCY!

Panowie! Rozrząd sprawdzony, kosz sprzęgłowy ściągnięty i sprawdzony. Magneto zrobione na loctite i dalej to samo. Zaraz oszaleje z tym dźwiękiem. Kompresja na poziomie 9.5 - 9.7 Bara także fabryka. Macie jeszcze jakieś pomysły?

10 Ostatnio edytowany przez Bart_150 (2017-07-14 07:49:37)

Odp: Tytuł: DRZ 400 SM 2007, Nieregularne chrobotanie w silniku .POMOCY!

@Belzebub napinacz i łańcuszek był sprawdzany 2 razy w przeciągu miesiąca, nie dymi i nie ubywa oleju.

11

Odp: Tytuł: DRZ 400 SM 2007, Nieregularne chrobotanie w silniku .POMOCY!

Belzebub napisał/a:

Możliwe, ale spróbuj przyłożyć swoją kamerę blisko głowicy, silnika generalnie i wtedy można porównać, bo z takiej odległości to dzwięk się zlewa.
@ kiedy sprawdzany był napinacz, ślizgi
@ ubywa oleju
@ coś dymi ?



Napinacz i łańcuszek był sprawdzany 2 razy w ciągu miesiąca bo nie daje mi to spać, luzy zaworowe robione miesiąc temu. Wypustka na walku rozrządu od dekompresatora jest ok. Olej czysty i nie ma żadnych śladów zużycia podzespołów tj. Opilkow w oleju.

12

Odp: Tytuł: DRZ 400 SM 2007, Nieregularne chrobotanie w silniku .POMOCY!

[url]https://www.youtube.com/watch?v=-S0MKNoI-Nk&feature=youtu.be[/url]

A moja brzmi tak.
2007, korba tłok i cylek nowy. Podejrzewam że tak po prostu mają niektóre. Chyba że ktos ma jakiś pomysł co sprawdzić w moim przypadku? Zaworki regulowane 1000 km temu, łańcuszek rozrządu "niby" był w spoko stanie.

13

Odp: Tytuł: DRZ 400 SM 2007, Nieregularne chrobotanie w silniku .POMOCY!

Wszystkie filmiki z chodzącym silnikiem można w zasadzie pominąć - każdy sprzęt ma inny mikrofon, filmujący ustawia sprzęt do nagrywania jak mu się podoba - inny kąt, odległość. W silniku naprawdę musi coś walić, żeby się dobrze nagrało. Moim zdaniem ważne jest to, żeby wraz ze zwiększaniem obrotów nie pojawiały się dziwne dźwięki. No i każdy ma ucho inne - moim zdaniem tombo10 coś Ci wali w silniku ;), nagraj czymś innym to sobie porównamy.

EXC 525 in progress

14

Odp: Tytuł: DRZ 400 SM 2007, Nieregularne chrobotanie w silniku .POMOCY!

Dokładnie, filmiki nic nie wnoszą, a dorzucając grosza, to nawet powiedziałbym , że @tombo10 - nie masz przypadkiem za niskich wolnych obrotów ? :)

Hardcore - it's more than music...